reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupka niemowlaka

Mitap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
103
Czy u 4,5 miesięcznego dziecka przy rozszerzaniu diety (marchew jabłko ziemniak) może się zmienić wygląd kupki tak drastycznie. Zwykle była płynna a teraz wygląda jak kulka plasteliny. Czy to normalne
 
reklama
Rozwiązanie
Czy u 4,5 miesięcznego dziecka przy rozszerzaniu diety (marchew jabłko ziemniak) może się zmienić wygląd kupki tak drastycznie. Zwykle była płynna a teraz wygląda jak kulka plasteliny. Czy to normalne
U mnie było to samo na początku rozszerzania diety i mimo że mój synek ma 7 miesięcy to w zależności od tego co zje to ma inną kupke. Nie martw się tym dopóki dziecko nie płacze, nie spina się i nie ma bolącego czy twardego brzuszka. Zblendowane warzywa mają jednak inną konsystencje niż mleko stąd ta zmiana konsystencji.
Ja zaczynałam rozszerzanie diety od samych warzyw (przez 2 tygodnie) marchewka, brokuł, dynia itd. a dopiero później dołożyłam do tego owoce np. jabłuszka, gruszki, bananek.
Marchewka powoduje zaparcia, ale to nie za wcześnie trochę?
Zalecenie pediatry, bo mała nie jada nam chętnie mleka i nie przyrasta na wadze. Jada kaszkę kukurydzianą z mlekiem odciagnietym, bo piersi nie chce, i raz dziennie 1/3 słoiczka marchewki i 1/3 jablka już jakieś 2 tygodnie. Dopiero od 4 dni ma taką konsystencję. A co wy podjęcie na początkach rozszerzenia diety. Takie jabłko powinno być chyba w porządku na zaparcia?
 
U mojego syna też przy rozszerzanie diety zmieniła się konsystencja kupy, to normalne. Jeśli nie towarzyszą temu zaparcia i dziwny kolor to nie ma się czym martwić. A marchewka podobno ma właściwości zapierające.
 
Czy u 4,5 miesięcznego dziecka przy rozszerzaniu diety (marchew jabłko ziemniak) może się zmienić wygląd kupki tak drastycznie. Zwykle była płynna a teraz wygląda jak kulka plasteliny. Czy to normalne
U mnie było to samo na początku rozszerzania diety i mimo że mój synek ma 7 miesięcy to w zależności od tego co zje to ma inną kupke. Nie martw się tym dopóki dziecko nie płacze, nie spina się i nie ma bolącego czy twardego brzuszka. Zblendowane warzywa mają jednak inną konsystencje niż mleko stąd ta zmiana konsystencji.
Ja zaczynałam rozszerzanie diety od samych warzyw (przez 2 tygodnie) marchewka, brokuł, dynia itd. a dopiero później dołożyłam do tego owoce np. jabłuszka, gruszki, bananek.
 
Rozwiązanie
Do góry