reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

Ja też raczej mówię prawde - chyba, że cos kapie, albo nie calkiem dobrze się czuję, to wykorzystuje to bez skrupułów ;-)
 
reklama
też mi się wydaje że najlepiej powiedzieć prawdę. A co do płatności to chyba jednak 100%, ja np dostarczałam zaświadczenie do pracy że jestem w ciąży i od tego czasu wszystko mam liczone 100%.
 
no własnie dzis jest ostatni dzien mojego zwolnienia. co teraz najlepiej zrobic? isc do rodzinnego i powiedziec o co chodzi? ale jak to jest płatne tego typu chorobowe? pewnie nie 100%? kurcze, bo szkoda mi macierzyńskiego w sumie skoro nie mam dzidziusia przy sobie.a wy co robicie w tej sytuacji?
 
no pewnie tez skusze sie na zwolnienie tylko co gadac? wiem, ze tylko prawde, ale jak to głupio, bo faktycznie nie wiadomo jak zareaguje lekarz. jak odmowi to pewnie sie poczuje jakbym w morde dostała. a tak poza tym to włąsnie sie dowiedziałam, ze macierzynski jest płatny 80% a nie 100. ja myślałam, ze 100%. fajnie rodzic dzieci w tym kraju. nie dosc, ze szabruja z naszego macierzyńskiego to jescze na wychowawczym większość nic nie dostaje, bo taaaakie mamy zarobki. a jeszcze cos. czy do wychowawczego liczy sie zeszły rok rozliczeniowy czy moze jakies miesiace wstecz np. ze poł roku wtecz i na tej podstawie wyliczaja czy wychowawczy sie nalezy czy nie?
 
a ja jeszcze nie dostalam pensji :wściekła/y: chyba do kadr swistek o swiadczeniu rehabilitacyjnym dotarl juz po naliczeniu pensji. :-(
 
a tak poza tym to włąsnie sie dowiedziałam, ze macierzynski jest płatny 80% a nie 100. ja myślałam, ze 100%. fajnie rodzic dzieci w tym kraju. nie dosc, ze szabruja z naszego macierzyńskiego to jescze na wychowawczym większość nic nie dostaje, bo taaaakie mamy zarobki. a jeszcze cos. czy do wychowawczego liczy sie zeszły rok rozliczeniowy czy moze jakies miesiace wstecz np. ze poł roku wtecz i na tej podstawie wyliczaja czy wychowawczy sie nalezy czy nie?

Witam ja z wątku wrześniowego ale często podczytuje ten wątek bo sama jestem od początku ciąży na zwolnienu lekarskim. chciałam tylko coś sprostować bo znalazłam taki artykuł
" W czasie urlopu macierzyńskiego pracownicy przysługuje zasiłek macierzyński. Wynosi on 100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wypłaconego za okres 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym nastąpił początek urlopu"
źródło artyku
 
Szerlock masz jakieś błędne informacje. Macierzyński jest płatny 100% (średnia z 6 ostatnich miesięcy) a wychowawczy wogóle. Jak pracodawca pójdzie na rękę to jeszcze można pomiędzy jednym a drugim wykożystać przysługujący urlop wypoczynkowy i wtedy w zależności od tego ile ma się urlopu zyskuje się parę tygodni pensji. Niestety z doświadczenia koleżanek wiem, że nie wszyscy chcą dawać urlop :no:
 
no to tez mi sie wydawało, ze głupota jakas na macierzynskim dostawac 80%.
ja załatwiłam sobie zwolnienie na grype do piątku, powiedziałam uczciwie jak jest i pani jeszcze zyczyła powodzenia i w ogole była miła.
 
reklama
dobra czas odswiezyc i ten wątek, bo mam kilka pytań. jak z tym becikowym? mąż przywiozł stertę papierow i mowi,. zeby wypełnic, a ja nie mam pojecia jakie mam wypełnic i o co chodzi w ogole???kto juz składał papiery o becikowe?
 
Do góry