reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja 8 tyg po porodzie

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 438
Znawczynie tematu proszę o radę. Od kilku dni nie czuję takiegio mrowienia w cyckach, mam wrazenie, ze są bardziej miękkie, nie mam tez czegos takiego, że gdy córka zaczęła jesc z jednego cycka, to z drugiego lecialo. Czy to oznacza zaburzenie laktacji czy jej unormowanie? :/ slysze, jak corka przelyka pokarm, czasem się nim az krztusi, robi 2-3 kupki dziennie, a kazda pieluszka jest chociaz 'naznaczona' moczem.
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie to co wyżej, dla polepszenia samopoczucia możesz pić herbatki laktacyjne ;) ale jeśli dziecko się najada to jest ok. Jakby nagle zaczęła częściej się domagać jedzenia i ciągle płakać, to znak że mało, ale i wtedy częstsze przystawianie powinno rozkręcić laktacje. No i się nie stresuj za bardzo, bo nic tak nie hamuje produkcji jak zamartwianie się :)
Witam.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze sa to objawy ustabilizowania laktacji. Tylko na poczatku musialam nosic wkladki laktacyjne, potem juz nie byly mi potrzebne. Nastepnoe piersi zrobily mi sie mniej pelne, ale jednak jeszcze nie byly sflaczale. Oczywiscie wazne jest to, czy dziecko przybiera na wadze i czy moczy pieluszki. Jesli tak to wszystko jest w porzadku.

Polecam ksiazke "Moje dziecko nie chce jesc" duzo ciekawych informacji dot. Laktacji i rozszerzania diety. Ksiazka troche na zas, ale zobaczysz jak czas szybko mija :)
 
Dokładnie to co wyżej, dla polepszenia samopoczucia możesz pić herbatki laktacyjne ;) ale jeśli dziecko się najada to jest ok. Jakby nagle zaczęła częściej się domagać jedzenia i ciągle płakać, to znak że mało, ale i wtedy częstsze przystawianie powinno rozkręcić laktacje. No i się nie stresuj za bardzo, bo nic tak nie hamuje produkcji jak zamartwianie się :)
 
Rozwiązanie
Do góry