reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja...

Właśnie jak to jest, że w nocy nasze dzieciaki jedzą teraz częściej to chyba nie za dobrze nie??!! Ostatnio karmię co dwie godz w nocy czasem zdarza się częściej i przez to w sumie dalej śpię z Małą w łóżku. A już jej zrobiłam przeprowadzkę do łóżeczka, ale złamałam się jak jednej nocy wstawałam prawie co godz. Tak to w pół śnie nakarmię małą i śpię dalej..... A jak jest u Was śpicie z dziećmi?!
 
reklama
U nas tez nocne cycanie pełną parą idzie:-D Tak jest odkąd do pracy wróciłam, chyba próbuje nadrobić straty dzienne:-) Dziwne to, bo jak była mniejsza, to całe nocki przesypiała, a teraz budzi się naprawdę często, cycamy, potem ja odkładam do łóżeczka lub nie, bo im bliżej ranka tym mniej mam na to siły:-D W dzień karmię tylko 2 razy, po przyjściu z pracy koło 15-15.30 i tuz przed spaniem nocnym, ale mleka zdecydowanie mniej, mam nawet wrażenie, że mała nie traktuje cyca jako posiłku, a bardziej jako przytulacza i czegoś do ssania, bo ona niesmoczkowa.
 
Ostatnie częste cycowanie w nocy było jakiś miesiąc temu ,ale tylko kilka dni bo zwykle jak się naje pożądnie z 2 cyców po 24 to śpi do 7 rano .W dzień nie liczę ile je bo zawsze na żądanie dostaje -ale sporo wcina ,szczególnie że intensywnie ząbkuje (3 na dole już są a teraz 2 na górze idą jednocześnie a 2 kolejne już się szykują) i z obiadami różnie bywa ,czasami zjada sporo zupy a czasami nic nie chce i wtedy cycek .Takie intensywne karmienie bardzo mi służy,spadłam już 4 kg poniżej wagi sprzed ciąży i powoli zbliżam się do moich upragnionych 58kg:D
 
Młoda u mnie zawsze w nocy jadła więc dla mnie to norma hehehhe, czasami dwa czasami raz ale standardem jest że co 2 h musi zjeść lub przytulić się do cyca :)
 
A nie pomyślałyście że Wasze mleko jest już za mało odrzywcze i sycące dla Waszych maluchów?To już 7 miesięcy karmienia cycusią może warto przejść na modefikowane?U mnie jak pokarm miałam juz słaby to Oli wstawał co godzine-kiedy w cześniej pał przeważnie całą noc.A jak na butle przeszłam jest z powrotem spanie całą noc.
 
ale my karmimy przecież i innymi pokarmami, dla uzupełnienia wartości. Mój młody dostaje też na śniadanko i kolację kaszkę na mleku modyfikowanym, no a mleko mam tłuste sporo (w lodówce wstawiłam 50ml z czego ok 25 jest wodniste, reszta "śmietana"). moja koleżanka karmiła do 20 mies, bo mały na mleko był uczulony i chłopisko dorodne jak mało które na modyfikowanym!
 
a ja już mam coraz mniej mleka zaczyna mi zanikac tylko bedzie problem bo mala nie toleruje butli :p tzn cos tam zje ale cyc górą no a usypianie bez cyca to wogole nie do pomyslenia no coz bedzie placz i histeria :no2::-:)-:)-(
 
A nie pomyślałyście że Wasze mleko jest już za mało odrzywcze i sycące dla Waszych maluchów?To już 7 miesięcy karmienia cycusią może warto przejść na modefikowane?U mnie jak pokarm miałam juz słaby to Oli wstawał co godzine-kiedy w cześniej pał przeważnie całą noc.A jak na butle przeszłam jest z powrotem spanie całą noc.

mili przeczytaj Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Karmienie Piersią
Jak poniżej dziewczyny odpisały, maluchy nie na samym mleku cycowym są. Ale dobrze rozwijający się noworodek, może do roku czasy byc tylko na mleku matki, choc przyjęło się że pół roku to minimum.
Po za tym w necie jest masę na ten temat publikacji :)
 
aa moniaa jesteś pewna że zanika? u mnie od kiedy jestem w pracy lakatacja się tak dostosowała że w ciągu dnia nic a po południu wieczorek i w nocy jak najbardziej jest
 
reklama
Ja w cale nie namawiam zeby dziewczyny zrezygnowaly z karmienia piersia.Po prostu wyrazilam tylko swoja opinie i podzielilam sie swoim doswiadczeniem.
 
Do góry