reklama

Laserowe leczenie ząbków u dzieci

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez bbakania, 21 Sierpień 2012.

1. bbakania

bbakania Czerwiec 2008 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie :happy:

Jestem mamą 4-latki. U dentysty byłyśmy juz dwukrotnie. Na szczęście za każdym razem był to jedynie przegląd. Do tej pory nic sie nie działo.
    Ostatnio zauważyłam jednak u córeczki małą, czarna plamke na górnej piątce. Oczywiście to próchnica.
    Słyszałam o laserowym leczeniu zebów.
    Poszperałam troszke w internecie, ale niestety nie znalazłam wystarczających informacji na ten temat. Tzn o samej metozie leczenia laserem informacji jest sporo, ale nie znalazłam wpisu żadnej z mam, która byłaby po takiej wizycie ze swim maluchem.

Ciekawmi mnie na czym polega takie leczenie - czy dziurka jest zaklejana plombą jak przy tradycyjnym leczeniu ?
    Ile trwa taki zabieg? Czy jest bezpieczny dla malucha i czy jest zupełnie bezpolesny (jak pisza co niektóre gabinety w swoich ofertach) ??

Będe wdzięczna za odpowiedź
    Pozdrawiam

2. reklama
  3. Katarzyna Buss-Maleszka

Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Witaj,
    Takie leczenie polega na innym sposobie opracowania zęba niż tradycyjne wiercenie, są inne odczucia dźwiękowe.
    Zabieg jest bezbolesny dopiero po podaniu znieczulenia.
    4 latki po wizytach kontrolnych bardzo ładnie współpracują w czasie konwencjonalnego leczenia .
    Przy obu metodach zęby wypełnia się wypełnieniem.
    Zabieg trwa tyle samo co przy normalnym leczeniu .
    Proponuje wykonać telefon do gabinetu leczącego taką metodą i tam uzyska Pani wszystkie informacje odnośnie przebiegu zabiegu.

Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

Poleć forum