reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laserowe obkurczanie pochwy

Wiktoria 11

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2021
Postów
41
Hej dziewczyny, jestem po porodzie i niestety zmagam się z gazami pochwowymi i poszerzeniem pochwy :( Zastanawiam się nad laserowym obkurczaniem pochwy, czy ktoras zdecydowała się na taki zabieg i może powiedzieć coś więcej, czy jest skuteczny?
 
reklama
Sama się zastanawiasz czy np. lekarz, który to robi ci polecił?
Ja nie robiłam, ale u mnie jest jeden pan doktor który wykonuje takie zabiegi i dziwnym trafem ja i każda moja znajoma, która do niego chodziła usłyszała, że mogłaby sobie zrobić bo cośtam (dwie nie mają jeszcze dzieci) więc ja mam spory dystans do takiej propozycji od lekarza bo odebrałam to jako chęć zarobienia kasy, ale doktor zachwala ogólnie, że super sprawa ;)
 
A jak dawno jesteś po porodzie? Trochę to zajmuje, zamim pochwa wróci do formy po urodzeniu dziecka.
Hej dziewczyny, jestem po porodzie i niestety zmagam się z gazami pochwowymi i poszerzeniem pochwy :( Zastanawiam się nad laserowym obkurczaniem pochwy, czy ktoras zdecydowała się na taki zabieg i może powiedzieć coś więcej, czy jest skuteczny?
 
Sama się zastanawiasz czy np. lekarz, który to robi ci polecił?
Ja nie robiłam, ale u mnie jest jeden pan doktor który wykonuje takie zabiegi i dziwnym trafem ja i każda moja znajoma, która do niego chodziła usłyszała, że mogłaby sobie zrobić bo cośtam (dwie nie mają jeszcze dzieci) więc ja mam spory dystans do takiej propozycji od lekarza bo odebrałam to jako chęć zarobienia kasy, ale doktor zachwala ogólnie, że super sprawa ;)
Lekarz mi nie polecił, wyczytałam o tym na internecie
 
Ja myślę, że z laserem to zawsze zdążysz, póki co poczekaj do wizyty kontrolnej po połogu bo skoro 5 tygodni to jeszcze pewnie nie byłaś. Niech Twój ginekolog oceni, powie co sądzi, jakie są możliwości itp. Ja po pierwszym porodzie dostałam np. globulki z kwasem hialuronowym na regenerację i one bardzo dużo poprawiły, ale też u mnie było spore nacięcie, szyta szyjka itp. Polecam też obgadać temat z fizjoterapeutą uroginekologicznym- być może dobry zestaw ćwiczeń załatwi sprawę :)
 
Poczekaj z tym laserem. Po połogu udaj się do profesjonalnego urofizjoterapeuty. Wiele rzeczy można zrobić. 5 tygodninto bardzo mało 6-12 to absolutne minimum żeby wyrokować o czymkolwiek. Niemniej trzymam kciuki :)
 
Poczekaj jeszcze
Miałam podobny problem i przeszło.
Po porodzie pół roku dochodziłam do siebie:( to był mój pierwszy poród 4kg
 
reklama
Poczekaj jeszcze
Miałam podobny problem i przeszło.
Po porodzie pół roku dochodziłam do siebie:( to był mój pierwszy poród 4kg
Mogłabyś powiedzieć coś więcej?? Moja pierwsza córka urodziła się 4110, ale jakoś nie było tragedii, aż takiej, chociaż wiadomo, że to już nie to samo co przed porodem, teraz syn 3850 i jest gorzej :(
 
Do góry