reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Latopic dla 3,5 miesiecznego dziecka?

Basia_one

Multimama ;)
Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
2 189
Miasto
Zielona wyspa
Witam, czy moge podac probiotyk latopic mojemu 3,5 miesiecznemu synkowi?

Mateuszek ma troche problemow se skora, mianowicie na brzuszku ma 3 plamki suche w kolorze łososiowym, jedna jest naprawde spora, wieksza juz niz odcisk mojego kciuka. Na raczkach ma w okolicy lokcia male plamki po jednej na kazdej raczce, na lewym udzie tez. Niedawno mial 3 suche place na obu stopach. Poliki synka bywaja przesuszone, ale nie sa ciagle czerwone, najbardziej gdy jest mu za cieplo, staramy sie go nie przegrzewac.
Lekarka wykluczyla skaze, stwierdzila, ze za male objawy, do tego zadnych problemow z brzuszkiem czy kupka. Ja podejrzewam, ze moze byc to proszek do prania, poniewaz zmienilam go w sumie bezwiednie po tym jak mi sie skonczyl. Glownie dlatego ze corce nie szkodzil na skore. Pralam w Loveli, a zmienilam na Fairy Non bio. Teraz wracam do Loveli.
Czekam na odpowiedz.
 
reklama
Dodam, ze skora sie troche pogarsza, dzis zauwazylam zmiany na udzie w miejscu gdzie pampers styka sie z cialkiem, na posladkach i podbrzuszu. na brzuszku wyglada troche lepije ale nie zmniejsza sie a nawet mam wrazenie ze jest plama wieksza.
 
Witam,

Trudno stwierdzić wynikiem czego są zmiany na skórze u Pani dziecka. Możliwe, że uczula środek chemiczny (płyn do prania, proszek). Latopic stosuje się u dzieci z alergią pokarmową i azs, a po konsultacji z lekarzem nie stwierdzono u dziecka wymienionych schorzeń. Oczywiście może zastosować Pani Latopic, szczepy w nim zawarte uszczelniają barierę jelitową i tym samym chronią przed przenikaniem alergenów i bakterii chorobotwórczych oraz kolonizują florę jelitową "dobrymi" bakteriami. Jeśli zdecyduje się Pani podawać Latopic, wystarczy 1 saszetka dziennie przez okres 3 miesięcy. Jednak jeśli zmiany będą się nasilać proszę skonsultować się z lekarzem

Pozdrawiam,

Agata
 
Podejrzewamy, ze to skaza bialkowa, synek od 1,5 tygodnia jest ma Pepti. niedlugo bede w polsce to zrobie mu moze testy, lub obejrzy go specjalista i stwierdzi moze od czego to, narazie smaruje duze plamy sterydem lekkim i czekam.
 
Do góry