reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lek Ebilfumin przeciwko grypie, pomocy !!

Natka@

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Grudzień 2023
Postów
23
Witajcie dziewczyny potrzebuje porady i pomocy. Mój syn 4 ,letni złapał grypę typu a (dziś miał test w przychodni) dostał lek Ebilfumin(objawy ma od piątku gorączką,kaszel,katar i ogólne rozbicie), ja jestem w 27 TC lekarz również wypisał mi lek Ebilfumin "na zaś żebym nie zachorowała" i żeby brać go aż 10 dni.... Trochę się przeraziłam nie znam tego leku i boję się to brać. Czy któraś z Was brała ten lek w ciąży?
 
reklama
Ja bym skonsultowala sie z ginekologiem w tej sprawie dla pewnosci. Nie slyszalam, zeby dawac ten lek na zas i to az tyle dni.
Nie wiem jaki ma wpływ na ciążę i czy można go w ogóle brać w ciąży, ale Ebilfumin stosuje się też w profilaktyce, po kontakcie z osobą chorą. Stosuje się w takiej samej dawce jak podczas choroby, czyli całe opakowanie (10 tabletek).
 
Witajcie dziewczyny potrzebuje porady i pomocy. Mój syn 4 ,letni złapał grypę typu a (dziś miał test w przychodni) dostał lek Ebilfumin(objawy ma od piątku gorączką,kaszel,katar i ogólne rozbicie), ja jestem w 27 TC lekarz również wypisał mi lek Ebilfumin "na zaś żebym nie zachorowała" i żeby brać go aż 10 dni.... Trochę się przeraziłam nie znam tego leku i boję się to brać. Czy któraś z Was brała ten lek w ciąży?
Moja córka zachorowała na grypę gdy byłam w ciąży. Ona dostała ten lek, ja nie. Nie zaraziłam się, mimo, że cały czas się nią opiekowałam.
Córka niestety miała skutki uboczne leku - drżenia. Lek został odstawiony.
Życzę Wam zdrówka! 💚
 
Nie wiem jaki ma wpływ na ciążę i czy można go w ogóle brać w ciąży, ale Ebilfumin stosuje się też w profilaktyce, po kontakcie z osobą chorą. Stosuje się w takiej samej dawce jak podczas choroby, czyli całe opakowanie (10 tabletek).

Dzieki z wyjasnienie. Dobrze wiedziec na przyszlosc 👍
 
Dzieki z wyjasnienie. Dobrze wiedziec na przyszlosc 👍
Mieliśmy taką sytuację, że zaraz po wyjściu 1,5 rocznego syna ze szpitala po ciężkim zapaleniu płuc, mąż złapał grypę i wtedy wszyscy braliśmy, by maluch nie złapał. W tym roku zaszczepiłam dzieci i jak ja zachorowałam to im nic nie dawałam i było ok, nie złapały.
 
Witajcie dziewczyny potrzebuje porady i pomocy. Mój syn 4 ,letni złapał grypę typu a (dziś miał test w przychodni) dostał lek Ebilfumin(objawy ma od piątku gorączką,kaszel,katar i ogólne rozbicie), ja jestem w 27 TC lekarz również wypisał mi lek Ebilfumin "na zaś żebym nie zachorowała" i żeby brać go aż 10 dni.... Trochę się przeraziłam nie znam tego leku i boję się to brać. Czy któraś z Was brała ten lek w ciąży?
Mój syn teraz brał, ja nie dostałam, nie zachorowałam ani ja ani mąż, a syn chorował prawie 2 tygodnie łącznie. Brał 2x1, czyli przez 5 dni, a nie 10. Porozmawiałabym jeszcze z ginekologiem prowadzącym ciążę w tej sprawie.
 
reklama
Witajcie dziewczyny potrzebuje porady i pomocy. Mój syn 4 ,letni złapał grypę typu a (dziś miał test w przychodni) dostał lek Ebilfumin(objawy ma od piątku gorączką,kaszel,katar i ogólne rozbicie), ja jestem w 27 TC lekarz również wypisał mi lek Ebilfumin "na zaś żebym nie zachorowała" i żeby brać go aż 10 dni.... Trochę się przeraziłam nie znam tego leku i boję się to brać. Czy któraś z Was brała ten lek w ciąży?
Ebilfumin jest bezpieczny w ciąży. Lepiej wziąć niż złapać, szczególnie, że w ciąży grypa jest niebezpieczna dla dziecka w brzuchu.
 
Do góry