reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lęk przed cc

Ja uwazam, że pierwszy poród i tak jest najlepszy. Nie wiesz co Cie czeka :p jakby się to nie rozwiązało mile nie jest. Ja przez rok o nim śniłam. Miałam jeszcze pobudkę w czasie CC, także ogólnie całość jest trauma. Następne i tak pewnie umowie CC, ale co ma być to będzie. I tak będę się bala. Ważne jest zdrowe dziecko. To już jest pełnia szczęścia nawet jak boli.
 
reklama
W Niemczech, w Polsce nie pamiętam kiedy mi założyli cewnik bo to była cc na cito więc w tym chaosie nic nie czułam poza tym w trakcie skurczu to i tak mogli robic ze mną co chcieli.
Byłam zaskoczona czemu tak, albo zrobiła to nieumiejętnie aż mnie ścisnęło. Byłam przekonana, że cewnik założą po znieczuleniu :/

Nie ma to dla mnie sensu no ale skoro tak robią w Niemczech to coś w tym musi być. Ja jednak wole angielski sposób..
 
Ja też się boję CC. Najbardziej znieczulenia i zakładania cewnika. 🤦‍♀️🤷‍♀️
Mam za sobą porody sn które były super. Trwały krótko do ok 6h i nie pękłam ani nie byłam nacinana więc odrazu byłam na chodzie.
Teraz czeka mnie na 99% cc bo syn ułożony poprzecznie miednicowo a że to ciąża bliźniacza 31+6 to prawdopodobnie będzie cc. Wszystko okaże się 31.08. Jak do tego czasu się nie przekręci to mam dostać skierowanie na cc
Nie martw sie. Ja mialam CC I jesli znieczulenie robi profesjonalny anastezjolog to kompletnie nic boli. Ja nawet nie czulam bolu jak sie wkuwala( odczucie jakby Cie komar ukasil i po krzyku) , a cewnik nawet nie wiem kiedy zalozyli. Za to podczas cesarki mialam bardzo silne dreszcze. Trzesly mi sie cale rece jakbym miala padaczke. Balaam sie bardzo I nie bylam przygotowana na CC nic na nic. Po cesarce dostajesz leki. Boli jak sie wstaje I trzeba sie umyc. 3 pierwsze dni jest bol, odretwienie w okolicy blizny.potem juz znosnie. Ja sie modle zeby tym razem udalo sie silami natury ale wiem ze psychicznie trzeba byc gotowym na.kazda.opcje:)
 
Do góry