reklama

Lekarze odmawiają zbadania dziecka.

Aniuśka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witajcie wszystkie mamuśki.
Nie wiem co mam począć :( byłam u lekarza w mojej miejscowości z córką ponieważ ma straszny nocny kaszel, córka jak weszła do gabinetu zaczęła wyć na całą przychodnie, krzyczeć nie chce itp. Lekarz powiedział że córka nie da się zbadać i mamy pojechać do innej miejscowości. Pojechaliśmy 10 km dalej ta sama sytuacja tylko córka tym razu dostała bezdechu gdy Pani doktok do niej podeszła. Żaden lekarz nic nie zapisał ponieważ bez badania nie wiedzą czy antybiotyk czy tylko jakiś lek na kaszel :-/ i powiedziała że mamy kupić flegtac kaszel i jakieś maście rozgrzewające. Ja się boję że ona może mieć już zapalenie płuc. Nie śpimy w nocy bo córka się męczy, kaszle mówi że boli gardło leków nie chce wg tknąć.

Ostatnia edycja:
reklama

ida_marzec

Rozwiązania
0
Zapalenie płuc to w 99% przypadków wysoka gorączka i charakterystyczny ból pleców. Myślę, że w szpitalu powinni zbadać mimo wszystko.

Aniuśka

Rozwiązania
0
Zapomniałam dodać że córka panicznie boi się lekarzy od czasu gdy była na badaniu u naszego "starego" pediatry który wszystko robił na siłę. Od tamtego czasu gdy tylko słyszy cokolwiek o lekarzach od razu się boi, zmieniliśmy jej pediatę ale uraz został.

KlaudynaD.

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Spróbuj jej spokojnie wytłumaczyć, że to ważne, że nie bedzie już kasłać. Może poczytaj jej bajeczke z ukrytym przekazem, ze nie ma się co bac lekarzy, może niech lekarz najpierw osucha Ciebie? Jak zobaczy, że mamie nic nie jest to odważniej podda się badaniu. Tak mi się wydaje ") powodzenia!

Aniuśka

Rozwiązania
0
@KlaudynaD.
Córka wie że to ważne ale strach jest większy. Ma 8 zestawów lekarza, nawet lalkę co ma kaszel, katar i mówi zbadaj mnie itp. Córka uwielbia zabawy w lekarza, lubi się wcielić w tą postać przy zabawie. Ale jak tylko zobaczy że wchodzimy do gabinetu nic nie da powiedzieć nic zrobić. Ostatnio byłam w aptece po leki na kaszel to zaczęła płakać (białe fartuchy) :( i mówić że nie chce że się boi. Nie może tak być że lekarze odmawiają zbadania mi jej bo się nie da. Ja rozumiem bezdech poważna sprawa :( ale się boję że jak nie podam jej jakiegoś konkretnego leku to będzie jeszcze gorzej a bez badania nic mi nie zapiszą.

Ostatnia edycja:

aspekt

Rozwiązania
10
Moze wizyta domowa albo bez Twojej obecnosci (tylko tato lub inny czlonek rodziny).

Aniuśka

Rozwiązania
0
@aspekt , miałam już taką wizytę w wtorek, nie mówiliśmy córce kto przyjdzie. Powiedzieliśmy że przyjdzie Pani pobawić się w lekarza z nią i to samo :( bez mojej obecności to ciężko ponieważ jak córka się boi czegoś to żąda żeby ją tuliła mocno i wtedy nikt i nic nie istnieje dla niej tylko mama. Mieliśmy już sytuację gdzie byłam poza domem córka w płaczu i telefon jak córka krzyczy "mama boję się chodź" .

Aniuśka

Rozwiązania
0
Córka musi zostać zbadana i dostać konkretny lek bądź antybiotyk. Ja już stosuje stos leków i nic nie pomaga :
Deflegmin baby
Natursept med lizaki na kaszel
Flegtac kaszel
Aromactiv 2+
Lipomal
I paracetamol hasco czopki ponieważ zdążą się noce z gorączką

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Może trzeba podać jej jakieś uspokajające leki przed wizytą. Myślę, że wizyta u psychologa dziecięcego też jest dobrym pomysłem, żeby trochę zniwelować ten lęk.

reklama

Wiktorka88 O

Rozwiązania
1
Według mnie troszke przesadzasz. Skoro musi zostać zbadana to nie ulegaj jej histerii. Przecież krzywdy jej nikt nie robi. Wrecz przeciwnie. To już duża dziewczynka i mumyślę, że manipuluje tobą. Niech pójdzie z tatą do lekarza inna osoba to inne zasady i być może więcej samokontroli

Aniuśka

Rozwiązania
0
@Wiktorka88 O nie wiem czy przeczytałaś dokładnie wątek czy tylko go przejechałaś i napisałaś odpowiedź. Moje pytanie brzmi jak ja mogę ulegać histerii? Nie mówię przecież do lekarza proszę jej nie badać! Proszę dokładnie przeczytać wątek a potem ewentualnie się wypowiedzieć ponieważ wątek jest o tym że lekarze nie chcą zbadać dziecka z powodu bezdechów które dostaje na badania i histerii a nie o tym że ja w jakimś stopniu nie pozwalam na badanie. Tak na marginesie to wg zdajesz sobie sprawę że w takim bezdechu może dojść do utraty przytomności a nawet do niedotlenienia mózgu? Dodać to tego problemu z oddychaniem przez wydzielinę, kaszel i zaczerwienione gardło + teraz jakiś bezdech do tego??!!? A dwa do lekarza zawsze chodzimy w trójkę ja, córka tata i dwa ulubione misie córki. A samokontroli dziecko uczy się w wieku 2-5 lat, aby nauczyć się samokontroli najpierw musi nauczyć się kontrolować uczucia które odczuwa w danej sytuacji bądź momencie.

Ostatnia edycja:
reklama

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019