reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekka dieta przy wymiotach u dziecka.

U

usunięty

Gość
Witajcie po raz kolejny :)
Właśnie wróciłam z córką od lekarza - złapała wirusa i wymiotuję co chwilę od rana:( lekarz zapisał tylko elektrolity i mówił że wprowadzić "lekką dietę". Co możecie mi doradzić w sprawie tego typu diety? Napewno jakieś kaszki etc, tak?
 
reklama
Rozwiązanie
My przechodzimy takiego virusa raz w roku,w uk w szkolach to niestety norma.Ja nie daje nic do jedzenia,daje wode ale to tez zwraca ale woda musi byc.wirusa trzeba przeglodzic i padnie.lekarz mi powiedzial zeby liczyc 12 h od momentu kiedy sa najczeszcze wymioty,i jesli dalej beda to moze to byc cis innego.powinnien byc taki punkt najwiekszej aktywnosci wirusa i pozniej powinno sie powoli uspokajac.ale wiadomo obserwuj bo twoja corka jest mlodziutka,moj ma juz 8 lat wiec jak lapie wirusa to juz jakos to idzie opanowac.
Jesli myślisz o kaszce mleczno-ryzowej, to nie podawaj! One wcale nie sa lekkostrawne. Przede wszystkim musisz obserwowac po czym dziecko wymiotuje a co zatrzymuje. Ja na pierwszy ogien daje rozgotowany ryz (platki ryzowe).
 
@aspekt, wymiotuje wszystkim co podam nawet wodą i herbatą :( jeść nie chce nic od chwili pierwszych wymiotów i ciężko ją przekonać do zjedzenia czego kolwiek. Teraz śpi spokojnie mam nadzieję że przespi całą noc
 
Ja przy wymiotach nie daje jedzenia. Chyba ze już jest lepiej to na początku jakieś sucharki. Podstawą to nawodnienie. Elektrolity po lyczku co 5min lub kompot z jabłek bez cukru oczywiscie.
 
Witajcie po raz kolejny :)
Właśnie wróciłam z córką od lekarza - złapała wirusa i wymiotuję co chwilę od rana:( lekarz zapisał tylko elektrolity i mówił że wprowadzić "lekką dietę". Co możecie mi doradzić w sprawie tego typu diety? Napewno jakieś kaszki etc, tak?
Woda kokosowa, dziala cuda. Ale przede wszytskim przez 30min po wymiotach - nic, ani wody ani nic. A potem malenkimi lyczkami. I jak do jutra nie przestanie tak czesto wymiotowac to wrocilabym do lekarza zeby Ci sie nie odwodnila.
A lekka dieta to gotowany ryz z marchewka i ewentualnie indyk.
Zadnych zielonych warzyw.
 
@nieagatka, nie będzie potrzeby aby wracać do lekarza ponieważ na zaś już wystawiła skierowanie do szpitala oraz na badania morfologia i na CRP. Jak do jutra nie będzie poprawy to wykonać badania a jak stan się pogorszy to na szpital
 
My przechodzimy takiego virusa raz w roku,w uk w szkolach to niestety norma.Ja nie daje nic do jedzenia,daje wode ale to tez zwraca ale woda musi byc.wirusa trzeba przeglodzic i padnie.lekarz mi powiedzial zeby liczyc 12 h od momentu kiedy sa najczeszcze wymioty,i jesli dalej beda to moze to byc cis innego.powinnien byc taki punkt najwiekszej aktywnosci wirusa i pozniej powinno sie powoli uspokajac.ale wiadomo obserwuj bo twoja corka jest mlodziutka,moj ma juz 8 lat wiec jak lapie wirusa to juz jakos to idzie opanowac.
 
Rozwiązanie
Do góry