reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Hej. Co tam u Was, jak samopoczucie? U mnie czas teraz leci dość szybko, aktualnie skończony 24 tydz i poczętek 25. Od kilku dni odczuwam częste skurcze, potrafi ich być myślę że około 20 dziennie i czasem kilka w bardzo krótkich odstępach czasu... Martwi mnie to :( biorę magnez ale nic nie pomaga. Czy któraś z Was też tak ma? Mam w planie się wybrać do lekarza żeby sprawdzić czy wszystko ok... Dodatkowo mała jest od kilku dni bardzo aktywna, mam wrażenie że wcale nie spi bo caly dzień odczuwam ruchy, raz słabsze, raz bardzo bardzo mocne, tak jakby ważyła już z 2 kg.
 
reklama
Hej. Co tam u Was, jak samopoczucie? U mnie czas teraz leci dość szybko, aktualnie skończony 24 tydz i poczętek 25. Od kilku dni odczuwam częste skurcze, potrafi ich być myślę że około 20 dziennie i czasem kilka w bardzo krótkich odstępach czasu... Martwi mnie to :( biorę magnez ale nic nie pomaga. Czy któraś z Was też tak ma? Mam w planie się wybrać do lekarza żeby sprawdzić czy wszystko ok... Dodatkowo mała jest od kilku dni bardzo aktywna, mam wrażenie że wcale nie spi bo caly dzień odczuwam ruchy, raz słabsze, raz bardzo bardzo mocne, tak jakby ważyła już z 2 kg.
Niestety jest coraz ciężej, już +9kg :/ skurcze na tym etapie już są możliwe ? Ja czuje ruchy ale tylko kilka razy dziennie, aktualnie 23 tc
 
Skurcze odczuwalne jako stawianie się, twardnienie brzucha. Mogą pojawiać się od 20 tygodnia ciąży.
 
Tez czuje skurcze , ale najgorsze jest to ze strasznie psuja mi się zęby w tej ciazy i zaczęły bolec mnie dziąsła, nie mogę nic twardego jeść bo zaraz cała część lewa uzębienia mnie boli masakra , mam juz dość:(
 
Ja byłam u lekarza i maluch waży już około 740 gram 🥰 wszystko jest dobrze, ruchy już się uspokoiły, a skurcze zależy od dnia, czasem mam ich dużo i są dość mocne, a czasem jest tylko kilka na dzień.
 
A jak u Was objawiają się te skurcze? U mnie 23 tydz i od tyg czasem boli mnie brzuch jak na okres. Nie trwa to długo. Tydzień temu miałam prenatalne i dzidziuś wazy 402 gramy.
 
Czuję wtedy takie jakby ściskanie w dole brzucha, brzuch robi się bardzo twardy, czasem widać taka "kulke", to macica.
 
U mnie brzuch się stawiał od 18tc, w 20tc okazało się że zostało mi 6mm aktywnej szyjki macicy :( poleżałam 10 dni w szpitalu, założyli pessar. Teraz dalej leżę.. na szczęście byłam na badaniu połówkowym i okazało się że pessar ładnie trzyma, szyjka jest dłuższa. Więc spokojnie teraz czekam aż chłopcy urosną na tyle by móc ich powitać na tym świecie :) Panowie mają już po 500gram w 22t+4d.
A co do ruchów tam na dole..to dla mnie to norma :) jeden chłopak ułożył się miednicowo i uwielbia kopać w szyjkę i pęcherz :) drugi spokojniejszy jest. Jak Was martwi ten brak ruchów przez dłuższy czas to ja polecam skorzystać z latarki :) kiedyś nie czułam dwa dni maluszka. Poświeciłam latarką w stronę brzucha i od razu było puknięcie :) dzieciaczki mają zamknięte powieki, ale światło już dostrzegają..
Mam też koleżankę, która nastawiała budzik przy brzuchu, też działało :)
 
reklama
U mnie brzuch się stawiał od 18tc, w 20tc okazało się że zostało mi 6mm aktywnej szyjki macicy :( poleżałam 10 dni w szpitalu, założyli pessar. Teraz dalej leżę.. na szczęście byłam na badaniu połówkowym i okazało się że pessar ładnie trzyma, szyjka jest dłuższa. Więc spokojnie teraz czekam aż chłopcy urosną na tyle by móc ich powitać na tym świecie :) Panowie mają już po 500gram w 22t+4d.
A co do ruchów tam na dole..to dla mnie to norma :) jeden chłopak ułożył się miednicowo i uwielbia kopać w szyjkę i pęcherz :) drugi spokojniejszy jest. Jak Was martwi ten brak ruchów przez dłuższy czas to ja polecam skorzystać z latarki :) kiedyś nie czułam dwa dni maluszka. Poświeciłam latarką w stronę brzucha i od razu było puknięcie :) dzieciaczki mają zamknięte powieki, ale światło już dostrzegają..
Mam też koleżankę, która nastawiała budzik przy brzuchu, też działało :)
A ile razy dziennie mniej więcej stawiał ci się brzuch, czy było to częste i mocno przez ciebie odczuwalne czy raczej nie?
 
Do góry