reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

A ile razy dziennie mniej więcej stawiał ci się brzuch, czy było to częste i mocno przez ciebie odczuwalne czy raczej nie?
Nie, kilka razy dziennie mi się stawiał, w dodatku głównie wieczorem. Nie czułam żadnych bóli, nie miałam dodatkowych objawów. Ba, w szpitalu jak leżałam, to w pierwszym dniu miałam szyjkę 16mm, a po trzech dniach już tylko 6mm. I nic kompletnie nie czułam :/
 
reklama
To dobrze, że szybko się udało to zauważyć i zalozyli Ci ten pessar! Czyli te skurcze mogą być zdradliwe....
 
Uważam, że zdradliwa jest bezobjawowa niewydolność szyjki macicy :)
Przy
Przy córce osiem lat temu miałam to samo, ale miałam objawy w postaci silnych i bolesnych skurczy. A tutaj nic nie świadczyło o tej niewydolności. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że noszę teraz dwójkę dzieci, a nie jedno :) to też potęguje ten efekt.
 
A zdarzyło Wam się plamić 2 drugim trymestrze ? Dziś miałam badanie usg transwaginalne, wszystko ok i dopiero po całym dniu zauważyłam kilka plamek krwi na bieliźnie. Nie mam pojęcia skąd się wzięły ale jestem zaniepokojona. Czy to możliwe ze powodem jest to badanie i podrażnienie szyjki? Dziś miałam tez intensywny dzień. Poratujcie ;(
 
A zdarzyło Wam się plamić 2 drugim trymestrze ? Dziś miałam badanie usg transwaginalne, wszystko ok i dopiero po całym dniu zauważyłam kilka plamek krwi na bieliźnie. Nie mam pojęcia skąd się wzięły ale jestem zaniepokojona. Czy to możliwe ze powodem jest to badanie i podrażnienie szyjki? Dziś miałam tez intensywny dzień. Poratujcie ;(
Myślę, że może być tak jak napisałaś, ale w razie gdyby się powtórzyło to poszłabym to sprawdzić. Jeśli to jednorazowe, to raczej może właśnie po tym badaniu
 
A zdarzyło Wam się plamić 2 drugim trymestrze ? Dziś miałam badanie usg transwaginalne, wszystko ok i dopiero po całym dniu zauważyłam kilka plamek krwi na bieliźnie. Nie mam pojęcia skąd się wzięły ale jestem zaniepokojona. Czy to możliwe ze powodem jest to badanie i podrażnienie szyjki? Dziś miałam tez intensywny dzień. Poratujcie ;(
U mnie też tak było i to notorycznie po USG :/ też było kilka kropeczek
 
U mnie też tak było i to notorycznie po USG :/ też było kilka kropeczek
Nie wytrzymałam i mówiłam się do wolnego gin żeby sprawdzić czy na pewno ok, gin zasugerowala że to może być po USG właśnie chociaż zbadała mnie dla odmiany wziernikiem co bolało i zaznaczyła że nie widzi krwawienia i jeśli to się powtórzy to od razu do szpitala. To serio były tylko kropelki więc może to wina USG, mówiła też że gorące kąpiele niewskazane o czym wiedziałam ale że prysznic również a ja taki lubię najbardziej :( USS odetchnęłam :)

Tak nawiasem to dowiedziałam się, że jeśli tylko dobrze się czuję to mogę spać na wznak i nie ma przeciwwskazan a ja glupia męczyłam się na lewym boku :/

Na dretwienie konczyn (może to wina spania na lewym boku 😅) mam skierowanie do neurologa ale pojęcia nie mam co może zdziałać i zweryfikować nie robiąc rtg, zobaczymy.
 
reklama
Nie wytrzymałam i mówiłam się do wolnego gin żeby sprawdzić czy na pewno ok, gin zasugerowala że to może być po USG właśnie chociaż zbadała mnie dla odmiany wziernikiem co bolało i zaznaczyła że nie widzi krwawienia i jeśli to się powtórzy to od razu do szpitala. To serio były tylko kropelki więc może to wina USG, mówiła też że gorące kąpiele niewskazane o czym wiedziałam ale że prysznic również a ja taki lubię najbardziej :( USS odetchnęłam :)

Tak nawiasem to dowiedziałam się, że jeśli tylko dobrze się czuję to mogę spać na wznak i nie ma przeciwwskazan a ja glupia męczyłam się na lewym boku :/

Na dretwienie konczyn (może to wina spania na lewym boku 😅) mam skierowanie do neurologa ale pojęcia nie mam co może zdziałać i zweryfikować nie robiąc rtg, zobaczymy.
Mnie też drętwieją kończyny (czuję jakbym miała ten tzw. zespół niespokojnych nóg w nocy), ale lekarz najpierw zlecił badania krwi, żeby sprawdzić czy wszystkie organy działają jak należy. Czekam właśnie na wyniki :) jak wyniki będą ok, to powiedział, że to będzie "wina" maluszków :) robią ucisk czasem i trzeba się z tym pogodzić
 
Do góry