reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

reklama
Olli poradzisz sobie, zobaczysz :-) Napisz nam w wolnej chwili jak starszy brat zareagował :-D
A hulajnoga rzeczywiście kosztowna :-(

Mój Franek uwielbia ciuchcie. Ma kilka najtańszych samochodzikow, które można ze sobą sczepic i wtedy jest super zabawa. Zdarzyło nam się już 3 x jechać pociągiem i za każdym razem Franio jest zachwycony :-)
 
Ostkapa muszę zerknąć na allegro, u koleżanki ta kolejka ma kilkanaście lat, ciuchcia na baterie jest, różne zwrotnice, można tory dowolnie układać, nie wiem na 100% ale chyba Lego
Kruszka, przetestowałam krem i maść Cutis Help i u nas się sprawdza, Lenka ma lepszą skórę, chociaż pewnie dieta i unikanie alergenów ma na to wpływ. Jutro idziemy na testy skórne, ciekawa jestem czy potwierdzą moje obserwacje i to, co wykazały testy na biorezonansie magnetycznym
 
Ostatnia edycja:
Basia, daj znać koniecznie, czy testy i biorezonans się pokryły. Ja muszę zmienić alergologa, bo babka dała Kubie skierowanie na test 5 najpopularniejszych alergenów i IG całkowite. To całkowite wyszło podwyższone, te konkretne nie. Babka orzekła, że mam zdrowe dziecko i tyle. Koniec dyskusji. Tylko dlaczego po odrobinie sera żółtego Kuba ma nogi jak w AZS? :crazy:
Myślałam nad tym biorezonansem, bo tam są panele z konserwantami i barwnikami. Tylko nie wiem, czy to badanie jest wiarygodne.

A co do zabawek - u nas rządzą klocki, klocki i klocki. Książeczki poszły chwilowo w odstawkę. Kredki i puzzle drewniane oraz wszelkie ciuchcie cieszą się zainteresowaniem. Rowerek biegowy jest OK na minutę lub dwie, potem już się Kubie nie chce go ciągnąć między nogami (bo jeszcze nie może pojąć, że może usiąść).

Tablica jest dobrym pomysłem. Ja myślałam jeszcze o przeplatankach lub nawlekankach. No i u nas na liście prezentów pewnie znajdzie się DUPLO, bo chcemy rozbudowywać te zestawy, które Kuba już ma.
 
Wow Basia testy skórne w tym wieku? A Lenka wysiedzi tyle? U nas niestety maść nie pomogła, zresztą nawet nie miała za bardzo szansy, bo jak nie zeby to własnie sie ptrzeziebił. A byłam u nowej alergolog w poniedziałek i podejrzewa u Frana bardziej alergie kontatkową. Ma tez pokarmową, ale Ona tweirdzi, że wiekszy problem to kontakt. Stwirdziła to po tym, ze Franek ma piekna skórkę pod pieluchą. I racja, bo i ja krązyłam wokól tego tematu, jednak lekarze nie bardzo reagowali. Teraz piore mu część rzeczy w 90 st i 60. Łącznie z pościela, poduchami, kołdra, naszymi domowymi. Zobaczymy jaka będzie reakcja.
Później dokończe bo mnie juz woła.
EDIT: Jednak to nie On, spi dalej. Pewnie dziecko sąsiadów mnie zmyliło :)
Basia a dajesz małej jakies leki antyhistaminowe? Alergolog powiedziała, że jesli nie widzimy poprawy to mamy odstawić. A i jeszcze przypomnij mi, bo Lenka chyba na jajko jest uczulona, szczepiłaś ja na MMR? Bo tam w składzie jest białko kurze i ja jeszcze nie zaszczepiłam i nie zaszczepię dopóki mu to nie minie.
Aha i wiecie nad czym sie zastanawiam
Badanie nietolerancji pokarmowej | VIMED: odchudzanie Warszawa Kraków - dietetyk, leczenie otyłości - hydrokolonoterapia, nietolerancja pokarmowa
drogie cholerstwo (i tak myslę o tym tańszym), ale jak mu jeszcze to z pół roku pociagnie to chyba nie będe miała wyjścia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jesteśmy po pierwszej części testów skórnych, dziś miała wziewne, 24.10 idziemy kończyć testy a 29.10 mamy wizytę u alergologa, testy robiła pielęgniarka, najpierw wywiad itd., zakropiła kilkanaście punktów na plecach, potem zadrapała lancetem i czekałyśmy 15 min na reakcję. Wyszło uczulenie na psa, kurz, roztocza, żyto i bylicę. Z Biorezonansem pokryło się uczulenie na psa, zresztą na biorezonansie robiłam tylko część alergenów, głównie pokarmowe, bo Lenka nie dałaby radę chyba więcej, trudno wymagać od 2-latka długiego trzymania kólek w rączkach :-D. A czy warto iść na Biorezonans? Myślę, że można spróbować, jak inny specjalista nie ma pomysłu co dalej, w porównaniu z kasą wydawaną w aptece zapłaciłam 60zł (bo połowa alergenów), część mi się potwierdziła, trochę doszło, ale wiedziałam co można jeszcze odstawić i sprawdzić jak skóra będzie reagować. Antyhistaminowych leków nie dawałam, pediatra nie chciała nic wypisać, jedynie fenistil w kroplach, a tak to pilnowałam diety.
Kruszka, jak szczepiłam, to nie wiedziałam jeszcze o jajku, w sumie mogłam się domyślić, bo młoda nie szalała za jajkami, jajecznicy nie chciała jeść - mądre dziecko, a po tym jednym szczepieniu przez jakiś tydzień miała brzydkie, biegunkowe kupy, być może to była reakcja na tą szczepionkę :baffled:
 
Kruszka, moja przyjaciółka zrobiła sobie ten duży test na nietolerancję w Vimedzie i od ponad 3 miesięcy jest na diecie eliminacyjnej. Widzi same plusy - poza tym, że już schudła 12 kg, to przestała mieć problemy ze skórą, ze zmęczeniem, z zatokami, z wszelkimi innymi dolegliwościami, których już nie pamiętam, a których nie mogła wyleczyć konwencjonalnie. Generalnie czuje się dużo, dużo lepiej. Sama bym sobie i Kubie zrobiła taki test gdyby nie ta zaporowa cena.
 
Kruszka, moja przyjaciółka zrobiła sobie ten duży test na nietolerancję w Vimedzie i od ponad 3 miesięcy jest na diecie eliminacyjnej. Widzi same plusy - poza tym, że już schudła 12 kg, to przestała mieć problemy ze skórą, ze zmęczeniem, z zatokami, z wszelkimi innymi dolegliwościami, których już nie pamiętam, a których nie mogła wyleczyć konwencjonalnie. Generalnie czuje się dużo, dużo lepiej. Sama bym sobie i Kubie zrobiła taki test gdyby nie ta zaporowa cena.
Słyszałam, że można się zapisać do ich newslettera i są znacznie atrakcyjniejsze ceny.
 
reklama
cześć :)

Malyna dzieki za ionformację :)

Babyduck no własnie ja o tym badaniu wiem od kolezanki. Jej mama i ciocia to zrobily i tak jak Twoja koleznka czuja sie o niebo lepiej, skóra wypiekniala, czuja sie wspaniale, nie mówiac juz o tym, że równiez schudly. Fakt badanie kosztuje sporo.. Musze jeszcze pomysleć.

Ostka sanki super pomysł, bo my jeszcze nie mamy :)

My jestesmy od wczoraj w domu. W piatek Franio bardzo sie pochorował, zapalenie oskrzeli z dusznościami. Straszne. Wyladowalismy w szpitalu i tam Frania wyprowadzili. Wczoraj wypisali Go do domu, bo doleczyc to możemy poza szpitalem. Musze na niego uważac, bo jako alergik moze w ten sposób reagowac na choroby oddechowe.
 
Do góry