reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Wiesz co ja mam OM z 21.02 a wizytę 05.04 ustaloną przez lekarza. Bo pytałam czy może po świętach lepiej ale jednak nie. Więc pewnie dobry termin ustaliłaś, coś będzie widać :) ❤️
Mam nadzieję że coś będzie widać, przede wszystkim ze do tego czasu nie spotka mnie nic złego. Masz jakieś objawy ? Mnie bolą piersi, brzuch jak na okres, jakiś niesmak do jedzenia rano. Ale martwię się ogólnie. Tak bardzo chcę, aby było dobrze.
 
Mam nadzieję że coś będzie widać, przede wszystkim ze do tego czasu nie spotka mnie nic złego. Masz jakieś objawy ? Mnie bolą piersi, brzuch jak na okres, jakiś niesmak do jedzenia rano. Ale martwię się ogólnie. Tak bardzo chcę, aby było dobrze.
Bolą mnie piersi czasami i jestem senna. W pracy łapie się na tym że mam tak jakby zawroty głowy (podobne uczucie miałam na luteinie, więc to może od progesteronu)
 
Właśnie, a pijecie kawę? Jaką i ile?
Bo ja jestem kawoszka, w pierwszej ciąży dość szybko mnie odrzuciło, a teraz dalej mogę pić. I się zastanawiam ile 😏
 
Wczoraj pies mi skoczył na podbrzusze dosyć mocno, bo aż się zwinęłam z bólu. Przez kolejne kilka godzin bolało, ale nie krwawie ani nic się nie dzieję to chyba wszystko ok, ale zmartwiło mnie to mocno😪 Po dużym reaserchu postanowiłam troche na własną rękę (czego nie polecam, ale ja jestem troche w sytuacji bez wyjścia narazie) spróbować leku z doksylaminą. Taki odpowiednik leku Xonvea, który możecie znaleźć w Polsce. Testuje od piątku, zaczełam od malusich dawek i powiem wam, że jestem zachwycona. Czuję jakbym normalnie dostała nowe życie. Mimo że nie miałam jakiś wielkich wymiotów tylko ciągłe nudności to jednak nie pozwalały mi one normalnie funkcjonować. W wielu krajach przepisywanie preparatów z doxylaminą to norma już od samego początku ciąży i wiele jest preparatów do kupienia OTC. Nie wiem czemu w Polsce dziewczyny muszą się tak męczyć przez wiele tygodni zanim dostaną na to receptę. Czy któraś stosuję albo stosowała preparat Xonvea ?
 
Właśnie, a pijecie kawę? Jaką i ile?
Bo ja jestem kawoszka, w pierwszej ciąży dość szybko mnie odrzuciło, a teraz dalej mogę pić. I się zastanawiam ile 😏
Jeśli prawdziwą, to jedną filiżankę. Tzn. piłam poprzednio, teraz wcale.
Czasem bezkofeinową, ale ponoć trzeba sprawdzać, jaką techniką odkafeinowana...
Najczęściej piję teraz Caro - zbożową Nestle albo Inkę rozpuszczalną lub ekspresową (wkładam torebki do ekspresu Senseo i jest prawie jak prawdziwa :p).
 
reklama
Właśnie, a pijecie kawę? Jaką i ile?
Bo ja jestem kawoszka, w pierwszej ciąży dość szybko mnie odrzuciło, a teraz dalej mogę pić. I się zastanawiam ile 😏
Można pić do 300 mg kofeiny na dzień, to niby odpowiada dwóm filiżankom kawy, ale nie wiem, jak to przeliczać w moim przypadku, bo ja piję bardzo mocną kawę i to sypaną, z 3 łyżeczek na kubek.

Staram się tylko jedną dziennie pić, bo wiem, że to siekiera, a uwielbiam jej smak i nie wyobrażam sobie poranków bez rozpoczęcia ich od kawy🤷🏻‍♀️.
 
Do góry