reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liszaj u dziecka Pomocy!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
cześć dziewczyny. Moze któraś z Was miał podobny przypadek. Od około 3tyg.na prawym policzku u mojego synka pojawił się liszaj,już teraz wiem że to liszaj bo byłam u dwóch pediatrow jednego dermatologa. Pani dermatolog kazala natłuszczac kremami myć emolientami i właściwie tyle(wydalam w aptece 130zl a rezultatu 0). W razie w gdyby nie schodzilo przepisala masc ze sterydem lacoid. Szczerze wolałabym jej uniknąć ale jak widzę jak synek się męczy płacze i drapie poliko to jestem skłonna wykupic ta masc. Mamusie doradzcie jak mu ulżyć? Boje się że liszaj się rozniesie szczególnie że jest na etapie wkładanie rączek do buzi. Ma już też mniejsza plamke na lewym policzku. Kąpiel w krochmalu też nie przyniosła ulgi. Nie wiem skąd to świństwo się wzięło. Dodam że dziecko ma 2 miesiące :((
 
reklama
Może jednak zastosować ta maść skoro się boisz że się rozniesie. Ja też nie jestem za sterydami ale jeśli są przepisane przez lekarza a inne metody nie pomagają to lepiej zastosować tą maść zanim liszaj się rozniesie.
 
Masc to jest ostatecznośc bo jest że sterydem boję się dac takiemu maluszkowi. Chyba że któraś z mam stosowala taką masc u niemowlaka? Czy coś się działo?
 
Nie zastanawiaj się nad tą maścią bo kilkukrone zastosowanie sterydu nie zaszkodzi a możesz to wyleczyć i potem używać emolientiw by nie wróciło. A masz rację ze jak się rozniesie to nie opanujesz. Takie moje zdanie. Ja byłam zmuszona u córki uzywac sterydów na AZS i trudno. Wyleczylysmy i teraz już od dawna nie używamy wystarczy dbanie o skórę. Ja jako dziecko miałam dosłownie tony sterydów przepisywaNe bo takie czasy były i nie odczufam tego skutków
Oczywiście nie mowie ze to nie jest szkodliwe ale posmarujesz kilka razy problem pewnie zniknie i po sprawie
 
I próbuj tez różnych emolientów nie sugeruj się ze jedne nie działają bo ja mam dwie córki i na każdą działa coś innego. Np mediderm (swoją drogą dobry i niedrogi krem) jedna dosłownie wyleczyl a na drugą nic nie działa a np emolium nie działa na żadną
 
1) maść cholesterolowa z wit A - robiona - musisz poprosić pediatrę o receptę. Koszt - z 5 zł, a chyba nic tak fajnie nie działa :-)
2) maść sterydowa triderm - ale uwaga nie powinno się jej długo stosować, nie wystawiać buzi na słońce, itp.
 
Dziewczyny wczoraj wieczorem psmarowalam delikatnie buzie sterydem. Teraz zauważyłam że wokol tego liszaj zrobiła się jaśniejsza plamka jakby odbarwienie zdrowej skory;((((( jestem załamana podwojnie fakt liszaj zrobił się gladszy nie taki chropowaty a to tylko jedna aplikacja ale to odbarwienie?! Tak pilnowalam żeby się nic nie stało. Myślicie że koloryt sie wyrówna?na rszie.ko3 będę smarowala;(((
 
cześć dziewczyny. Moze któraś z Was miał podobny przypadek. Od około 3tyg.na prawym policzku u mojego synka pojawił się liszaj,już teraz wiem że to liszaj bo byłam u dwóch pediatrow jednego dermatologa. Pani dermatolog kazala natłuszczac kremami myć emolientami i właściwie tyle(wydalam w aptece 130zl a rezultatu 0). W razie w gdyby nie schodzilo przepisala masc ze sterydem lacoid. Szczerze wolałabym jej uniknąć ale jak widzę jak synek się męczy płacze i drapie poliko to jestem skłonna wykupic ta masc. Mamusie doradzcie jak mu ulżyć? Boje się że liszaj się rozniesie szczególnie że jest na etapie wkładanie rączek do buzi. Ma już też mniejsza plamke na lewym policzku. Kąpiel w krochmalu też nie przyniosła ulgi. Nie wiem skąd to świństwo się wzięło. Dodam że dziecko ma 2 miesiące :((
W tym okresie u mojego syna również wyskoczyła sucha, czerwona plamka na buzce. Okazało się, że to atopowe zapalenie skóry. Trzeba kąpać dziecko tylko i wyłącznie w emolientach, natłuszczac skórę po kąpieli, a suche miejsca natłuszczac nawet kilka razy w ciągu dnia. Pranie dziecka bielizny, pościeli tylko w środkach przeznaczonych dla alergików np yelp

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Miałam podobny problem u 3 letniej córki, w aptece Pani poleciła thormentiol po 2 dniach nie było śladu po liszaju !
 
reklama
Do góry