reklama

Locoid - czy jest bezpieczny ???

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez Madzia_S, 24 Marzec 2006.

1. Madzia_S

Madzia_S Matka Polka

Myszka moja dostała na polikach tragicznych krost i żółtych łusek na uszkach. Podobno nie ma to związku z żadną alergią pokarmową, ale jakimś kosmetykiem czy proszkiem, a łuski to ciemieniucha, tylko po prostu nie na główce. Pediatra przepisała nam dzisiaj Locoid. Szukałam informacji na jego temat, ale wszyscy wypowiadają sie raczej o mocniejszych sterydach, typu Elocom. czy któraś z mamuś (lub tatusiów) forumowych stosowała ten krem ? Czy krosty na paszczy po nim nawracają ? Jestem nieco spanikowana, jak każda młoda matka, ale strasznie sie boję - z jednej strony płakac mi się chce, jak widzę te ropiejące strupki na buzi Niuni, z drugiej strony nie chcę jej zrobić krzywdy niewłasciwym lekiem.

Proszę was bardzo o jakies odpowiedzi, bo się gubię, a krosty z dnia na dzień gorsze.

2. Naur

Naur Fan(ka)

Ja stosuje u Julki Locoid bo miewa wysypki i alergiczne i lojotokowe, no i ten krem (bo w takiej mam to postaci) swietnie dziala, oczywiscie nie natychmiast, ale pomaga az do znikniecia. U Julii krostki wracaja, bo to jak cos jej zaszkodzi.
    No i nie widze zadnych niepokojacych objawów ubocznych, wiec raczej jest bezpieczny. A mi dermatolog na bardzo podrazniona skóre pod pachami tez locoid polecila i jak reka odjal.

3. reklama
  4. ania_77

ania_77 Mama Marcinka i Julki

My również stosowalismy Locoid krem na ciemieniuszkę. I pomógł bardzo szybko ale po odstwieniu też ciemieniucha szybko powróciła. Więc potem tylko raz w tyg smarowałam główkę ale nie bardzo byłam tym zachwycona w końću są to sterydy...Na ciemieniuche pomógł nam olejek na ciemieniszkę z serii Skarb Matki. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką stosowania sterydów u maluszków ale czasami nie ma innego wyjścia

5. loli

loli Fanka BB :)

No tak pomaga super ! Ale jest to czysty hydrokortizon(steryd) nie wolno stosować ciagle .Ja używałam przez tydziń dwa i tyle.Wylecz malutką ale to całkiem mozliwe że krostki wrócą .Krostki ,ciemieniuszka są objawe alergi (wiec powinnaś odstawić coś co ją uczula.

6. Madzia_S

Madzia_S Matka Polka

Dzięki dziewczyny. No właśnie, odstawić, tylko żebym ja teraz wiedziała, co ją uczula... ::) Na razie krosty złażą, smarowałam 3 razy. Muszę sprawdzac metodą prób i błędów w czym rzecz, mam madzieję, że to od Bobasa, ale cholera nie pamietam, bo część prałam w loveli, część w Bobasie i jeszcze psia kostka miałam dwa płyny do płukania. Wszystko odstawiłam poza Lovelą i zobaczymy. Wyglądało to na wysypkę kontaktową, bo najwięcej było na prawym poliku i za prawym uchem - a na tej stronie najczęściej Marysia śpi, no i oskarżenie padło na kocyk. Takie zlewające się suche liszaje, na polikach ropiejące. Bałam sie AZS, ale całe ciałko na razie czyściutkie, tylko ta buźka ::).

Tak to wyglądało mniej więcej, ale jeszcze nie w najgorszym momencie

Pediatra kazała używać Locoidu przez 3,4 dni. Jak to wszystko wróci, idę do dermatologo, bo nie będę na dziecku eksperymentować.

7. joso79

joso79 Początkująca w BB

witam
    Madzia czy możesz napisać, jak zakonczyla sie ta wysypka u Twojej Niuni?? moja ma to samo i też mam locoid. bardzo Cie prosze o kontakt, moze byc na maila jolantasokol@wp.pl lub gg 9802304 dzieki z gory!!!!!

Poleć forum