reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

logopeda

mija79

Patrysiowa mama
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2006
Postów
9 175
Chciałam się was zapytać czy wasze dzieci podniosą tak język,żeby dotknąć górną wargę ust?
Moja córcia nie podniesie i zastanawiam się czy nie ma krótkiego wiązadełka pod językiem.Porozmawiam dziś z przedszkolankami jak one to widzą,bo będę musiała ją chyba już do logopedy zapisać.Oby obeszło się bez nacięcia go.
 
reklama
i nikt mi nic nie chce doradzić?:sorry::-(
poradziłam się pań w przedszkolu i mam zaczekać do 4 latków:-p
 
mija do logopedy mozesz sie przejsc i zobaczyc co ona ci powie...jakos bardziej wiarygode bedzie to co on mowi niz panie przedszkolanki ;) nie zaszkodzi...a bedziesz spokojniejsza... :)

p.s. u mojego syna w przeszkolu 3latki maja zajecia z logopeda tak samo jak 4latki (moj syn ma seplenienie miedzyjezykowe :/ )
 
Kinga a jak to sie objawia? u nas w przedszkolu logopeda jest dopiero od 4 latków,panie twierdzą ,ze połowa 3-latków mówi tk jak moja.:sorry:
 
seplenienie miedzyzebowe objawia sie tym, ze przy mowieniu bardzo czesto wklada jezyk pomiedzy zeby z przodu i przez to slychac tak jakby sie "piescil"...no i teraz caly czas musimy cwiczenia buzi robic....a na moje oko on zaczal tak robic majac nieco ponad 2,5 roku.... :/
 
u nas w 3latkach sa w normalnym planie zajecia z logorytmiki. wychowawczyni jest zarowno logopeda i niektorych rodzicow zachecala do zajęć dodatkowych (odplatnych). julia nie mowi normalnie, ale podobno typowo dla wieku i mamy dać jej czas. a jęzorkiem sięga raczej daleko:)
a moze pediatra jakos pokieruje do specjalisty w tej sprawie?
 
reklama
moja chodzi do logopedy odkad skoczyla 2 latka ze wzgledu na krotkie wiązadelko.
cwiczyla sporo ale naciecie bylo i tak konieczne, odkad ma naciete mowi o duzo lepiej, ale z logopedy nie zrezygnowalysmy.
z przedszkolnym logopeda widzi sie raz w miesiacu.
jezeli amrtwisz sie to idz do logopedy, napewno zoabczy jezyczek i doradzi.
 
Do góry