reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry.

U

użytkownik 191

Gość
Witam,
Pisze do Was bo jestem juz bezsilna. Moje półroczne dziecko ma stwierdzona alergie na białka mleka krowiego (mimo ze test z krwi nie wykazał) i łojotokowe zapalenie skory. Po zmianie mleka skóra chwilowo sie poprawiła. Alergolog i dermatolog stwierdziły ze to ŁZS. Stosowałam rożne mascie robione, sterydy, antybiotyki, zmieniłam pielęgnacje i nic nie pomaga. W koncu dostaliśmy receptę na BIAŁA PAPKĘ i tu moje pytanie, jak długo trzeba stosować ta oto papkę, aby było widać efekty. Smaruje małego koło tygodnia i buźka nadal wyglada tak samo...
z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc..
pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
U
u mojego syna też było coś podobnego, tylko u niego stwierdzono AZS, próbowałam przeróżnych sposobow na zahamowanie tego i po konsultacji z lekarzami wyprobowałam Atoperal Baby szampon, potem krochmal i balsam do kąpania i objawy zaczęły pomalutku znikać. Ale skóra wyciszyła się szybko ( pieczeni, rozdrażnienie, swędzenue).Więc może warto to wypróbować?
Dziękuje za odp :) na pewno wypróbuje tego sposobu :)
Witam
Moja 12 letnia córka ma to samo tylko na skórze głowy. Musisz nakładać krem jak nakazl lekarz. My tylko raz w ciągu 5 lat zrobiliśmy coś inaczej I miała mega problemy z skóra we włosach. U takiego maluszka to nie wiem Ale u nas walka trwa I widać poprawę zajęło nam to z 6 m . Teraz już są stany zapalne ale umiemy sobie z nimi radzić.
Pozdrawiam
 
Czyli Twoja córka ma to od 5 lat?. Mój mały ma zmiany skórne od 2 miesiąca życia i łudzę sie, ze po pierwszym roku zacznie mu sie poprawiać.. ale widzę, ze to moze byc znacznie dłuższa walka..
 
u mojego syna też było coś podobnego, tylko u niego stwierdzono AZS, próbowałam przeróżnych sposobow na zahamowanie tego i po konsultacji z lekarzami wyprobowałam Atoperal Baby szampon, potem krochmal i balsam do kąpania i objawy zaczęły pomalutku znikać. Ale skóra wyciszyła się szybko ( pieczeni, rozdrażnienie, swędzenue).Więc może warto to wypróbować?
 
u mojego syna też było coś podobnego, tylko u niego stwierdzono AZS, próbowałam przeróżnych sposobow na zahamowanie tego i po konsultacji z lekarzami wyprobowałam Atoperal Baby szampon, potem krochmal i balsam do kąpania i objawy zaczęły pomalutku znikać. Ale skóra wyciszyła się szybko ( pieczeni, rozdrażnienie, swędzenue).Więc może warto to wypróbować?
Dziękuje za odp :) na pewno wypróbuje tego sposobu :)
 
Rozwiązanie
Stosuje szampon Olamin i serie MEd z Wax Pilomax, poniważ są to nieliczne kosmetyki, które mnie nie podrażniają. Do tego używam olejku z drzewa herbacianego. Polecam
 
Do góry