reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łosoś wędzony

Mloda.matka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
20
Hej,
Jestem w 3 trymestrze ciąży, wczoraj zjadłam w restauracji tosta z łososiem wędzonym na zimno.. teraz naczytałam się o możliwości zakażenia listerią. Żadnych objawów nie mam (gorączka, biegunka, wymioty), a minęło już około 30 godzin po spożyciu. Niby prawdopodobieństwo zarażenia jest niewielkie, ale jednak. Czytałam, że niektóre kobiety jedzą/jadły łososia wędzonego na zimne w ciąży i nic złego się nie działo. Jak myślicie, czy robić jakieś badania z krwi np. crp czy przeciwciała?
 
reklama
Ryzyko jak jeden na milion. Nie słyszałam w ogóle, żeby ktoś się tym zaraził.
Pocieszające… Od rana głowa mnie boli bo o tym myśle cały czas.
Fakt zachorowalność na ta chorobę jest bardzo rzadkie, ale wiadomo ze się martwię.
Najpierw zjadłam, a później pomyślałam 😡
 
Spokojnie - gdyby miało być zakażenie to tak jak już wyżej jedna osoba napisała - miałabyś jakieś reakcje. Nie ma też co się straszyć, jak to mówią - wszystko jest dla człowieka trucizną tylko w odpowiedniej ilości.
 
Listerioza akurat w większości jest u dorosłych zakażeniem bezobjawowym więc autorka nie zobaczyłaby raczej że się zaraziła.

Natomiast szanse na to że listeria w łososiu była są bardzo bardzo bardzo niewielkie i przy jednorazowym spożyciu byłabym naprawdę spokojna na Twoim miejscu :)
Wiele kobiet zje sushi, tatara nie wiedząc że są jeszcze w ciąży :)
 
Listerioza akurat w większości jest u dorosłych zakażeniem bezobjawowym więc autorka nie zobaczyłaby raczej że się zaraziła.

Natomiast szanse na to że listeria w łososiu była są bardzo bardzo bardzo niewielkie i przy jednorazowym spożyciu byłabym naprawdę spokojna na Twoim miejscu :)
Wiele kobiet zje sushi, tatara nie wiedząc że są jeszcze w ciąży :)
Pocieszające jest to, że kobiety jedzą sushi i tatar (nawet świadomie 😬) i nic im nie jest. Wiem, że listeria może występować nawet w lodach czy na sałacie wiec tu także czycha ryzyko zakażenia, ale fakt jest taki, że to są bardzo rzadkie przypadki i tego się trzymam. Mam nadzieje, że będzie ok 😔
 
reklama
Pocieszające jest to, że kobiety jedzą sushi i tatar (nawet świadomie 😬) i nic im nie jest. Wiem, że listeria może występować nawet w lodach czy na sałacie wiec tu także czycha ryzyko zakażenia, ale fakt jest taki, że to są bardzo rzadkie przypadki i tego się trzymam. Mam nadzieje, że będzie ok 😔
Listeria może sobie siedzieć w wielu produktach spożywczych (dlatego zawsze trzeba myć np. gotowe mieszanki sałat i kiełki przed spożyciem). W wielu miejscach na świecie dopuszczalne jest jedzenie wędzonego na zimno łososia - także spokojnie, nic złego się nie stanie 😊
 
Do góry