reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Cześć Dziewczyny, nadrobiłam, ufff 😅

My po urlopie, wracamy do rzeczywistości i cywilizacji, teraz będę już na bieżąco 😅

Jutro mam prenatalne, ciekawe czy będzie widać płeć, bardzo bym już chciała wiedzieć 🤭 mimo, ze co do wyprawki to jedynie ubranka i przewijak muszę kupić 😂 później planuje zakup nowej, lekkiej spacerówki

@Kassiurro ja też czasem czuje 😉 rozmawiałam z koleżanką i ona w trzeciej ciąży tez czuła ruchy już w 12 tc wiec jest to możliwe 😉

Co do brzucha, mnie tez wywaliło niezle 🙈 ukryć już ciężko 😅

A jak wyglada sytuacja z tym zamkniętym wątkiem? 🤔 @Lusia04?
Mogłybyśmy się podzielić zdjęciami domków naszych fasolek 🙊😅 bo tu na zbiorczym trochę słabo 😬
Kochana pisałam ponad tydzień temu do Administratorki napisała że do niedzieli będzie więc przypomniałam się w zeszłym tygodniu ale nie dostałam odpowiedzi. Dziś też napisałam wiadomość.
 
reklama
Czy w takim razie ktoś jest jeszcze nadal płaski jak ja czy już wszystkie macie brzuszki? [emoji28] Kurcze ja z synem pamoetam miałam malusi brzuch i każdy mówił gdzie ty masz tą ciążę itd. A synek normalnie waga 3.5 kg [emoji4] brzuch miałam późno, może w 5 mies zaczęlo być coś widać. Teraz póki co nic a nic nie widać [emoji19][emoji848]
U mnie już też trochę widać, w pierwszej ciąży późno wyskoczył brzuszek ok 20 tc na dodatek miałam mały brzuch. Teraz zaczął się jakoś 11tc i delikatnie widać już brzuszek
 
Dziewczyny jak to jest z L4? Dziś mnie mocno wkurzyli w pracy i się zastanawiam nad wcześniejszym. Przez ten stres ciągniecie i kłucie w brzuchu cały dzien sie utrzymuje, co jeszcze bardziej mnie nastają negatywnie. Jesli pójdę na l4 od połowy miesiąca, to bedą sie liczyć 3 średnie wypłaty PEŁNE z miesiecy przed L4 czy cos stracę na tym? ( np. Wynagrodzenie za polowe czy jak?)😒
Liczą średnia z ostatnich 12 miesięcy (pełnych przepracowanych miesięcy poprzedzających L4). Jeśli pójdziesz na L4 w połowie miesiąca to za pół miesiąca otrzymasz wynagrodzenie a za drugie pół zasiłek chorobowy płatny 100% (najlepiej sprawdzić czy od wszelkich premii, dodatków, bonusów była odprowadzana składka na ubezpieczenie chorobowe, wtedy wliczają się one do podstawowej pensji)
 
Dziewczyny jak to jest z L4? Dziś mnie mocno wkurzyli w pracy i się zastanawiam nad wcześniejszym. Przez ten stres ciągniecie i kłucie w brzuchu cały dzien sie utrzymuje, co jeszcze bardziej mnie nastają negatywnie. Jesli pójdę na l4 od połowy miesiąca, to bedą sie liczyć 3 średnie wypłaty PEŁNE z miesiecy przed L4 czy cos stracę na tym? ( np. Wynagrodzenie za polowe czy jak?)😒
Z tego co ja wiem nic nie stracisz, L4 ciążowe jest płatne 100% ale chyba liczą średnia z ostatnich 12 miesięcy.

Ja z wyprawki po córce coś tam mam bo nic nie wyrzucaliśmy ale część u tesciow, część u mamy i ciężko mi będzie teraz to wszystko odszukać, już mi się nie chce na samą myśl 😊
Ja córkę rodziłam prawie 7 lat temu ale wszystko już pozapominalam pozatym mieszkaliśmy w tedy u mamy teraz mamy własne M4, i pomimo że nie jestem pierworodka jestem przerażona ta pielęgnacja itd. ubranie jeszcze spoko ale kąpiel to czarna magia.
 
Dziewczyny jaka macie wartość Tsh? Ja
2 tygodnie temu wartość 1,
Dzis odbieram wyniki a tam 2,54 😱 widełki 0,27-4,2
Mam hashimoto i przyjmuje Euthyrox w dawcę 25.
Boje sie, czy wszystko okej taki skok????

FT4 1,04 widełki 0,93-1,7
 
Dziewczyny jaka macie wartość Tsh? Ja
2 tygodnie temu wartość 1,
Dzis odbieram wyniki a tam 2,54 😱 widełki 0,27-4,2
Mam hashimoto i przyjmuje Euthyrox w dawcę 25.
Boje sie, czy wszystko okej taki skok????
Niestety w peirwszym i drugim trymestrze tsh lubi bardoz skakać. Jeśli masz endokrynologa, to skontaktuj się z nim kochana, podejmie zapewne decyzję o zwiększeniu dawki i częstszej kontroli. Ja w kwietniu miałam 1,67, natomiast w czerwcu, gdy zrobiłam test, wystrzeliło do 3,8 jeśli dobrze pamiętam. Nie czekałam na wizytę u endo, tylko poszłam do rodzinnej. Od razu dała mi receptę na euthyrox. 2 tygodnie temu spadło do 1,9. Samym skokiem się nie przejmuj bo to normalne w ciąży (na początku ciąży z synkiem miałam tsh ponad 5). Kontrolować będziesz musiała bo widełki dla ciężarnych są do 2,5 a niektórzy lekarze endo, zalecają żeby tsh utrzymywało się na poziomie niższym niż 1,5. Umów się na wizytę do endo lub telefonicznie... Ewentualnie lekarz rodzinny również może zwiększyć dawkę, jeśli uzna za konieczne
 
Dziewczyny jaka macie wartość Tsh? Ja
2 tygodnie temu wartość 1,
Dzis odbieram wyniki a tam 2,54 😱 widełki 0,27-4,2
Mam hashimoto i przyjmuje Euthyrox w dawcę 25.
Boje sie, czy wszystko okej taki skok????

FT4 1,04 widełki 0,93-1,7
Ja miałam w normie a w 8 tyg miałam 4,58 i euthyrox 50 mi kazał brać
 
Dzięki Dziewczyny już morze łez wylałam tak się wystraszyłam. Wysłałam wyniki do mojej Endokrynolog i czekam na odpowiedz :(
Tak się boje, przy pierwszej naszej stracie skoczyło mi do 2,99…
Oby teraz wszystko było dobrze :(((((
 
reklama
Hej
Dzisiaj zaczął mi się 11 tydzień ciąży od tygodnia miałam lekkie uklucia w podbrzuszu ale od wczoraj mam mocne uciski i uczucie ciągnięcie po prawej stronie . Dzisiaj w nocy jak mi się chciało siku też wstałam z takim przeszywającym bólem. Nie krwawie jedynie ciągle mnie tam coś uciska czasami dosyć mocno czy macie tak czasami lub miałyście? Nie wiem czy dzownic do lekarza ale się trochę boję czy to tak szybko zaczęła mi się macica rozciągać 🙁
ja też tak miałam około 11 tygodnia, że mocniej coś ciągnęło bądź szarpneło, teraz 14 tydzień i też czasami zakuję albo jajniki bolą czasem.
 
Do góry