reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dziewczyny a pytalyscie waszych lekarzy czy wam dadzą skierowanie? Czasem poprostu warto się poupominac😁 no i są programy z unii dla kobiet poniżej 35 roku życia. Jak was czytam to strasznie dużo pieniędzy teraz kosztuje prowadzenie ciąży 🙄 a potem jeszcze grupy krwi gbs znowu toksoplazmoza hiv itp. a wszystko coraz droższe
 
reklama
O fajnie, że Ci dał skierowanie na NFZ po in vitro. Moja ciąża też po ivf ale skierowania z tego powodu niestety nie dostałam. Widać, że to zależy od lekarza... Mój lekarz prowadzący robi te badania prenatalne i polówkowe bo ma ten certyfikat fmf i moze dlatego nie odsyła na NFZ bo on sam woli zrobić? Hmm no nie ważne już, najwazniejsze żeby maluch był dobrze przebadny. Jedyne co to oszczędzam na badaniach krwi i moczu przed wizytami bo robie to z pakietu pzu za darmo.
Właśnie mój odesłał mnie ze swojego gabinetu prywatnego do centrum ginekologicznego gdzie on również pracuje i jest kierownikiem i tam robią na NFZ prenatalne i robiła jego koleżanka je także się postarał 🤗
 
Dziewczyny a pytalyscie waszych lekarzy czy wam dadzą skierowanie? Czasem poprostu warto się poupominac😁 no i są programy z unii dla kobiet poniżej 35 roku życia. Jak was czytam to strasznie dużo pieniędzy teraz kosztuje prowadzenie ciąży 🙄 a potem jeszcze grupy krwi gbs znowu toksoplazmoza hiv itp. a wszystko coraz droższe
Ja nie pytałam, sam mi zaproponował ogólnie byłam w szoku bo szykowałam kasę już żeby wydać 🙄
 
Dziewczyny a pytalyscie waszych lekarzy czy wam dadzą skierowanie? Czasem poprostu warto się poupominac😁 no i są programy z unii dla kobiet poniżej 35 roku życia. Jak was czytam to strasznie dużo pieniędzy teraz kosztuje prowadzenie ciąży 🙄 a potem jeszcze grupy krwi gbs znowu toksoplazmoza hiv itp. a wszystko coraz droższe
ja tez zapytalabym o skierowanie. U mnie w prywatnej klinice gin powiedziala ze moge zrobic u nich placac lub da skierowanie i wtedy poszukam na nfz..warto spytac
 
zwlaszcza ze FMF to nie tylko certyfikat a specjalne oprogramowanie plus coroczne audyty takiego ginekologa. U mnie wizyta prywatna kosztuje 220zl, a usg+pappa chyba 800zl takze masakra, ja mialam skierowanie, wiec zrobilam na nfz, chociaz tyle dobrego. Na nfz jak chcialam sie zapisac do ginekologa przy szpitalu to w czerwcu mi powiedzieli, ze na te chwile nie maja juz lekarzy prowadzacych, ale moze na koniec sierpnia cos sie pojawi.. nasz kraj to porazka i pewnie bedzie tylko gorzej
I tak dobry termin, jak ja dzwoniłam w czerwcu to pani mi powiedziała że najwcześniej może mnie zapisać w grudniu...
 
Dziewczyny ale tutaj prawo jest po naszej stronie. Wystarczy powiedzieć, że proszę na piśmie dlaczego nie zostaje przyjęta w terminie... 99% placówek od razu wyznaczy termin. Przepisy te regulują ustawy. Podobnie jak i obsługa pierwszeństwa kobiet w ciąży. To nie widzi mi się czy uprzejmość... To regulacja prawna. Ja sama jeśli przede mną jest 4-5 osób, spokojnie czekam, ostatnio z rocznym dzieckiem na rękach w przyszpitalnej przychodni ale jeśli kolejka byłaby długa, od razu zamierzam z tego skorzystać, to przywilej i prawo...
 
I tak dobry termin, jak ja dzwoniłam w czerwcu to pani mi powiedziała że najwcześniej może mnie zapisać w grudniu...

jednak polskiemu systemowi daleko do tego u mnie... wizyty u kogokolwiek umawia się tak naprawdę z dnia na dzień, a wszystko zresztą można załatwić przez internet bez dzwonienia:)
ostatnio byłam we wtorek i pani doktor kazała kazała przyjść za 10/14 dni żeby zrobić potrójny test przesiewowy bo nie zdążyłam zrobić prenatalnych 😀
 
Dziewczyny ale tutaj prawo jest po naszej stronie. Wystarczy powiedzieć, że proszę na piśmie dlaczego nie zostaje przyjęta w terminie... 99% placówek od razu wyznaczy termin. Przepisy te regulują ustawy. Podobnie jak i obsługa pierwszeństwa kobiet w ciąży. To nie widzi mi się czy uprzejmość... To regulacja prawna. Ja sama jeśli przede mną jest 4-5 osób, spokojnie czekam, ostatnio z rocznym dzieckiem na rękach w przyszpitalnej przychodni ale jeśli kolejka byłaby długa, od razu zamierzam z tego skorzystać, to przywilej i prawo...
Przydatna informacja o tym poświadczeniu na piśmie, może się przydać.
Ja nie mam chyba na tyle odwagi i determinacji żeby np. u lekarza, czy w kolejce do gabinetu zabiegowego wchodzić priorytetowo. Na około, jeszcze przed ciążą, widziałam jak ludzie na widok ciężarnych dostają skrętu karków w drugą stronę... Przykre to, ale ot tak już jest.
 
reklama
Przydatna informacja o tym poświadczeniu na piśmie, może się przydać.
Ja nie mam chyba na tyle odwagi i determinacji żeby np. u lekarza, czy w kolejce do gabinetu zabiegowego wchodzić priorytetowo. Na około, jeszcze przed ciążą, widziałam jak ludzie na widok ciężarnych dostają skrętu karków w drugą stronę... Przykre to, ale ot tak już jest.
To prawda kochana. Ja cała ciążę z synkiem zostałam przepuszczoną raz, jeden jedyny raz w kolejce, w pepco 🤣🤣🤣 a brzuch miałam okromny. Na krzywej w 23tc, patrzyli na mnie jakby mnie zabić chcieli (pomijam już fakt, że na krzywa, wszyscy mają pierwszeństwo, czy to ciezrane czy mężczyźni...) i nieraz przychodziłam do domu zmęczona, od razu wymiotowałam, zawsze że sobą miałam torebki na w razie wymiotów. A teraz jeżdżę na badania z rocznym synkiem, więc szczerze powiem, że w du**e mam co ci ludzie będą o mnie myśleć, jak patrzeć, krzywić się czy uśmiechać. Ot co, niech mi ktoś powie, że ma problem to najpierw pokaże regulacje prawna a później powiem, że proszę sobie napisać do rzecznika praw obywatelskich, jeśli czuje Pan/Pani, że pogwalcilam Panskie prawa. Jest takie prawo to zamierzam z niego korzystać.
 
Do góry