reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACA Niepokalanek Żeńszeń Koreański

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2022
Postów
7
Kochane dokładnie 19 Czerwca 2021 straciłam ciążę. Bezskutecznie staraliśmy się z Mężem o potomka. Już czekamy w kolejce by zacząć szukać przyczynę niepowodzeń. W ostatnim cyklu zaczęłam brać Niepokalanek 2x dziennie 400mg
Maca 2x dziennie 1500mg
Żeńszeń Panax 2x dziennie 1000mg.
I teraz tak okres mi się spóźnia 4dni
Zrobiłam 3 testy są pozytywne.
Do lekarza planuje pójść tak za 2tygodnie .
Odstawić te ziółka czy brać do wizyty u lekarza?
Dlaczego je brałam? Na podstawie obserwacji i ciągłego robienia testów LH
Wywnioskowałam że wydzielanie LH jest zaburzone jak gdyby poziom był za niski bo w trakcie dni płodnych na tych testach nigdy nie było wyraźnie że zbliża się ovu pomimo że ja ją Czułam .
Natrafiłam na ten artykuł:
Zaczęłam brać te ziółka i nie wiem czy już je odstawić może któraś z was ma wiedzę i doświadczenie?
 
reklama
A skąd wiedziałaś, jakie dawkowanie jest Ci potrzebne? I czy zrobiłaś wcześniej badania, nie z domowych testów, tylko z krwi? I faktem jest, że, badanie z 2019 r. obejmujące 189 kobiet z zaburzeniami miesiączkowania wykazało, że leczenie suplementem ziołowym zawierającym niepokalanek, macę ( Lepidium mayenii ) i kwas foliowy pomaga regulować cykl menstruacyjny, stymuluje owulację i zwiększa szanse na zajście w ciążę. Owulacja wzrosła z 10 %do 43 % u badanych w ciągu sześciu miesięcy badania, bez skutków ubocznych. Siedemdziesiąt badanych zaszło w ciążę podczas badania, jednak warto ( i to mówią właściwie wszystkie źródła) porozmawiać z lekarzem. I nie sądzę, żebys musiała odstawiać niepokalanka, ponieważ źródła podają, że taka suplementacja powinna trwać od 6-18 miesięcy. Chyba że dostajesz hormony. Wtedy nie powinnas łączyć tych ziół z lekami.
 
Nie rozumiem o jakie testy chodzi? Masz 2 kreski na teście ciążowym? Jeśli tak, to ja bym odstawiła zioła. Mam nadzieję że bierzesz kwas foliowy.
 
Odstaw ziółka. A znasz przyczynę poronienia?? Ja nie wiem czy bym tyle czekała. Znaczy wiem, nie czekała bym bo byłam w takiej samej sytuacji ;p zrob betę i jej przyrost + zrobiłam bym też progesteron jeśli było by ok to bym zaczekała, ale jeśli nie to poszłabym skonsultować wyniki. Powodzenia! I gratuluję :)
 
Nie rozumiem o jakie testy chodzi? Masz 2 kreski na teście ciążowym? Jeśli tak, to ja bym odstawiła zioła. Mam nadzieję że bierzesz kwas foliowy.
Zrobiłam 3 x test ciażowy w odstępie co 2 dni każdy z nich ma piękną drugą kreche.
Kwas foliowy biorę półtora roku, odkąd zaczęliśmy się starać z mężem o drugie dziecko.
 
Zrobiłam 3 x test ciażowy w odstępie co 2 dni każdy z nich ma piękną drugą kreche.
Kwas foliowy biorę półtora roku, odkąd zaczęliśmy się starać z mężem o drugie dziecko.
ja stosuje zioła, w ciąży i laktacji może przesadnie ostroznie - osobiście bym nie wzięła do ust w ciąży zenszenia i niepokalanka
 
Odstaw ziółka. A znasz przyczynę poronienia?? Ja nie wiem czy bym tyle czekała. Znaczy wiem, nie czekała bym bo byłam w takiej samej sytuacji ;p zrob betę i jej przyrost + zrobiłam bym też progesteron jeśli było by ok to bym zaczekała, ale jeśli nie to poszłabym skonsultować wyniki. Powodzenia! I gratuluję :)
Może powinnam zacząć od tego że mam w domu czteroletnią córeczkę pierwsza ciąża była "niby ksiażkowa" zakończona CC że względu na mój rozgruchotany kręgosłup w odcinku lędźwiowym.
Druga ciąża (ta stracona) 19/06/21 zaczęłam plamić zgłosiłam się do lekarza on stwierdził że może jest to ciąża pozamaciczna robiłam wtedy bhcg rosła nieprawidlowo potem zaczęła spadać. Obyło się bez szpitala ale krwawiłam i plamiłam do 08.21.
Cały czas byłam pod opieką lekarza nie zalecił mi On wtedy dodatkowych badań by drążyć przyczynę stwierdził że czasami tak bywa i jeśli w przeciągu najbliższego roku nie zajdę w ciążę zaczniemy szukać i drążyć.
Że wstępnych wyliczeń wychodzi ze 23/06 rozpocznie się 6tudzień planuje wtedy pójść na betę i z wynikami do lekarza. Dziewczyny boję się poronienie było ciężkim doświadczeniem rok starań też nie był łatwy.
 
A skąd wiedziałaś, jakie dawkowanie jest Ci potrzebne? I czy zrobiłaś wcześniej badania, nie z domowych testów, tylko z krwi? I faktem jest, że, badanie z 2019 r. obejmujące 189 kobiet z zaburzeniami miesiączkowania wykazało, że leczenie suplementem ziołowym zawierającym niepokalanek, macę ( Lepidium mayenii ) i kwas foliowy pomaga regulować cykl menstruacyjny, stymuluje owulację i zwiększa szanse na zajście w ciążę. Owulacja wzrosła z 10 %do 43 % u badanych w ciągu sześciu miesięcy badania, bez skutków ubocznych. Siedemdziesiąt badanych zaszło w ciążę podczas badania, jednak warto ( i to mówią właściwie wszystkie źródła) porozmawiać z lekarzem. I nie sądzę, żebys musiała odstawiać niepokalanka, ponieważ źródła podają, że taka suplementacja powinna trwać od 6-18 miesięcy. Chyba że dostajesz hormony. Wtedy nie powinnas łączyć tych ziół z lekami.
Dawkowanie podane jest w wymienionym wyżej artykule
 
reklama
Odstaw ziółka. A znasz przyczynę poronienia?? Ja nie wiem czy bym tyle czekała. Znaczy wiem, nie czekała bym bo byłam w takiej samej sytuacji ;p zrob betę i jej przyrost + zrobiłam bym też progesteron jeśli było by ok to bym zaczekała, ale jeśli nie to poszłabym skonsultować wyniki. Powodzenia! I gratuluję :)
Beta 1795
Ostatnia miesiaczka 18maja.
Beta nie jest za mała? Jutro idę sprawdzić jak przyrasta
 
Do góry