reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński itp.

No wiecie z tym nr PESEL to wymyślili:baffled: To jak Kubuś urodzi się w Warszawie na Bielanach to musze tam o PESEL składać dokumenty? No porażka jakaś:/
Nie cos pokiełbasiłam, widac że noc ciężka za mna. .... U mnie to M wszystko załatwia bez mojej obecnosci....
 
Ostatnia edycja:
reklama
L-oka dowód dziecku nie jest potrzebny. A PESEL w miejscu urodzenia dziecka :-) Meldujesz gdzie chcesz, zasadniczo w miejscu zameldowania matki, ale moje dzieci były zameldowane w miejscu zameldowania ojca, tylko musiałam wyrazić swoją wolę na piśmie :-) Mieliśmy wtedy inne meldunki.
Pokiełbasiłam. Akt urodzenia w miejscu urodzenia. U mnie w szpitalu dostaje sie taką karteczkę kiedy o której godzinie ma sie przyjśc do USC po akt urodzenia. Czasami są to 3 tygodnie od dnia porodu :szok: a PESEL w miejscu zamledowania dziecka. Sorki za zamieszanie....
 
a czy malucha dalej się wpisuje do paszportu mamy? bo ja będę rodzić u siebie ale na cały czerwiec albo lipiec planuje przylecieć z małą do mamy do polski i nie wiem właśnie jakie dokumenty będą dla małej potrzebne? jakbyście wiedziały to będę wdzięczna za info :)
 
a czy malucha dalej się wpisuje do paszportu mamy? bo ja będę rodzić u siebie ale na cały czerwiec albo lipiec planuje przylecieć z małą do mamy do polski i nie wiem właśnie jakie dokumenty będą dla małej potrzebne? jakbyście wiedziały to będę wdzięczna za info :)
No z tego co wiem to nie, obowiązuje dowód osobisty lub paszport, dowiedz się dokładniej. nawet nie ma tzw wkładek paszportowych tylko regularne paszporty...
 
a czy malucha dalej się wpisuje do paszportu mamy? bo ja będę rodzić u siebie ale na cały czerwiec albo lipiec planuje przylecieć z małą do mamy do polski i nie wiem właśnie jakie dokumenty będą dla małej potrzebne? jakbyście wiedziały to będę wdzięczna za info :)


Z tego co wiem, to teraz kazdy musi mieć swój dokument jesli chodzi o wyjazdy zagranice. Jesli do UE to wystarczy dowód osobisty dla dziecka, my wyrobiliśmy jak młody miał 6 mies, dostaje sie go na 5 lat za darmo, a paszport nie wiem czy cos kosztuje bo nie wyrabialismy jeszcze dla niego.
A meldunek to w Urzędzie miasta tylko zgłosilismy gdzie chcemy aby był zameldowany, kiedys obowiazkowo był tam gdzie mama ma meldunek, i gdy my poszlismy go zameldowac to byłam pewna że musze podac swój adres ale Pani powiedziała ze teraz nie ma takiego obowiazku, wiec ma meldunek gdzie teraz mieszkamy, a dla mnie to tez było ważne bo do przedszkola czy do szkoły patrza sie na meldunek, a nie uśmiechałoby mi sie go wozic na drugi koniec miasta
 
nina- u nas było tak: paszport wyrabialiśmy Alanowi w konsulacie, musiał mieś kilka tygodni bo zdjęcie musiało być dość wiarygodne (otwarte oczka itp.) płatny, ważny przez rok. Po roku ta sama procedura tylko paszport już na 5 lat chyba nie pamiętam dokładnie.
 
reklama
nina2013 znajomi rodzili w Walii i musieli malej paszport przed przylotem wyrobić u niech były jakieś błędy z nazwiskiem więc cały cyrk mieli. nie wiem jak z dowodem...
W Polsce dowód bezpłatnie jest i na dłużej a za paszport się płaci i jest na rok.

Akt ur. odbierał mąż w miejscu urodzenia (poza Zieloną Górą) a o PESEL nie pamięta gdzie składał. Do nas PESEL przyszedł pocztą.

Przychodnię dla malucha mieliśmy wybraną przed porodem i tylko zgłosiliśmy w szpitalu gdzie mają przesłać dokumenty.
Do ubezpieczenia zdrowotnego zgłosić należy w ciągu 3 miesięcy. Na spokojnie dopóki nie ma nr. pesel to na PESEL rodzica rozliczają świadczenia. Jeśli obydwoje rodzice nie mają ubezpieczenia w UE to w następnej kolejności są dziadkowie... jak by któraś chciała dopytać ze względu ja jakąś bardziej zawiłą sytuację to chyba najlepiej na PW.
 
Do góry