reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński wysokość oraz liczenie składki

Dołączył(a)
22 Grudzień 2021
Postów
1
Hej, będę starać się o dzidzusia i mam parę pytań
Od stycznia 21r. Pracowałam w jednej firmie. Od 1 października przeszłam płynnie bez dnia przerwy na ajencję (ta sama firma inny pracodawca nowa umowa o pracę)
Jak mam liczyc l4 ciąża, macierzyński ? Czy to będzie srednia z moich wypłat z ostatnich 12 miesięcy minus jakiś procent ?
 
reklama
Hej, będę starać się o dzidzusia i mam parę pytań
Od stycznia 21r. Pracowałam w jednej firmie. Od 1 października przeszłam płynnie bez dnia przerwy na ajencję (ta sama firma inny pracodawca nowa umowa o pracę)
Jak mam liczyc l4 ciąża, macierzyński ? Czy to będzie srednia z moich wypłat z ostatnich 12 miesięcy minus jakiś procent ?
średnia liczona z tych miesięcy u nowego pracodawcy, liczy się obecny pracodawca ma inny NIP płatnika, tak trochę zagmatwane u ciebie
 
Hej, będę starać się o dzidzusia i mam parę pytań
Od stycznia 21r. Pracowałam w jednej firmie. Od 1 października przeszłam płynnie bez dnia przerwy na ajencję (ta sama firma inny pracodawca nowa umowa o pracę)
Jak mam liczyc l4 ciąża, macierzyński ? Czy to będzie srednia z moich wypłat z ostatnich 12 miesięcy minus jakiś procent ?
Średnia od nowej umowy o pracę. Kwota brutto - 13.71% składek. Dzielisz przez 30 i wychodzi kwota zasiłku na dzień. Mnozysz razy dni zwolnienia i potem od tego odejmujesz 17% podatku. I to będzie kwota do wypłaty. Ogólnie wychodzi podobnie jak kwota,.która była wypłacana jeśli miałaś ciągle tą samą wypłatę.
Jeśli pracodawcą zatrudnia więcej niż 20 osób to wypłaca on za cały miesiąc (różnica będzie między miesiącem 30/31/28 dni).
Jeśli wypłata była uznalezniona od jakichs dodatkowych premii to musisz popatrzeć w regulamin wynagrodzen bo nie każda premia czy dodatek wliczają się w średnią.
 
Do góry