reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

brat kupil mi detektor ale nie taki z zelem jak do usg tylko taki który działa jak mega głośnik im ciszej dookoła nas tym lepiej slychac co się dzieje w brzuszku każdy ruch serce itp. . Wczoraj tak buszował młody (chyba ) że aż uszy bolały hehe . Do detektoru jest dodatkowo mikrofon przez który można mówić do dziecka zaczne pewnie dopiero jak będę wiedziała w 100% kim jest lokator :)
 
reklama
Cześć dziewczyny! Ja byłam wczoraj na porządnym połówkowm usg. Było super :) to już 20tc + 2 dni. Dziecko zupełnie inaczej wyglada, jak na prenatalnych. Chodzę do lekarza na NFZ, wiec nie widzę dziecka co wizytę. Było cudownie! Pomiary wszystkie w porządku, wazy 330g i rośnie tak, jak powinno. Termin z OM był 3 maja, z wczorajszego usg 1 maja. Wchodziłam na badanie 2 razy, bo fasolka nie chciała się obrócić, żeby lekarz zrobił jej konieczne pomiary. Nawet 3D nie wyszło, bo buźki nie chciała pokazać :((( A za drugim razem tak się rozkraczyła, ze pokazała siusiaka! Heheh będę miała syna!
 
Co za noc... wierciłam się i kręciłam, nie wiem o co chodzi
Ja połówkowe mam chyba jako ostatnia -dopiero 11.01 ale tylko takie terminy były do tego lekarza a jest polecany więc już zostawię

Evelina89 bardzo dobre połączenie smakowe -polecam. Nie pierwszy raz taką jem tylko z innymi dodatkami. Burak gotowany, pokrojony do tego feta rozdrobniona, sezam uprażony i świeży szpinak. Szpinaku nie miałam a rukola średnio pasuje więc zjadłam ją osobno. Nawet doprawiać nie trzeba -jest dobre
mynia618 spróbuję ale to po konsultacji z lekarzem... mam w piątek wizytę więc już poczekam
Mart81 ja byłam chora na toxo a mój kot nie heheh dobrze ze go nie zaraziłam biedaka:-D postaram się sama ten ocet uwarzyć, mam nadzieję że pomogą naturalne lekarstwa i sposoby
Niesia_88 nie sądzę, żebyś powinna się martwić. Im więcej ja się ruszam tym mniej rusza się dzieć bo i po co -jak śpi skoro go bujam. Macica też rośnie więc myślę że póki nie nabierze wprawy i nie będzie mu ciasno to też chyba nie będzie tak bił mamy. Był taki czas że czułam mocniej, później znowu delikatnie a dni ciszy zdarzają się też i w baaardzo zaawansowanej ciąży. Wczoraj dostałam mocne kopy a dziś cisza i tak w kółko
Justyna Siorek -to fakt jeszcze trochę i ani spać ani przeoczyć
Basi89 pobujałaś przy oknach, pohuśtałaś to i spało się dobrze a jeszcze przewietrzyłaś porządnie:-) Ja np jak sie bardzo zdenerwuję to na drugi dzień mam "karę" -cisza. Z córką też tak miałam -no masakra jak mnie potrafiła nastraszyć 3 dni spokoju w 33tc...
sjokolade gratuluję syna!!!

Ja zawsze myślałam, ze najważniejszym badaniem jest prenatalne ale w sumie ostatnio jak poczytałam o połówkowych to na nich więcej można zobaczyć -już są wykształcone wszystkie narządy i można je dokładnie zbadać, dlatego ja zapisałam się na echo serca i połówkowe razem -nawet nie chcę myśleć ile to razem wyjdzie jeśli nie dostanę skierowania od genetyka bo samo echo 450 zł:baffled:
 
a tak z innej beczki to ile płacicie za połówkowe usg ? u mnie w całym Rzeszowie jest kilka przychodni w których robią usg 3d i w każdym miejscu cena wynosi 250 zł
 
Justyna ja mieszkam w Niemczech i tu jak zapytałam o usg ginekologa (tak ja jego) to mi powiedział, że on nie robi, ale jak chce to w klinice 100 km od nas robią i to kosztuje- uwaga 350e. Wiec zbladłam. Ale byłam nastawiona, wiec kasa to temat drugorzedny. Na szczęście okazało sie, że jeśli lekarz dzwoni z zapytaniem o miejsce i klinika zaakceptuje ta prośbę, i lekarz wystawi takie skierowanie to usg jest bezpłatne.
 
to dobrze zawsze to trochę kasy zostanie ci zwłaszcza ze wydatków będzie dużo :) u nas jest 5 albo 6 miejsc w których robią ale w poprzedniej ciąży jak robiłam ok5 lat temu to placilam 200zl a teraz podrozalo :/
 
Justyna Siorek w Gdańsku kosztuje różnie, ale koło 300 chyba trzeba wydać. Ja 3d nie robię, a wszystkie usg mam w pakiecie enelmedu.

13x13 ja też się tej nocy kręciłam, wstawałam z kilka razy do łazienki a potem usnąć nie mogłam. A o 6.30 to wstać nie mogłam.

Sjokolade gratuluję synusia
 
reklama
Gosia a mogę zapytać co z Twoja piersią? I ważniejsze, czy leczysz ja? Bo ja od pierwszego porodu borykam sie z ropniem piersi, miał być czyszczony, ale tak mnie zbywali antybiotykami, że doczekałam sie drugiego maleństwa. I oczywiście hormony zadziałały, to co sie zdażyło zasklepić i zaleczyć lekami, wyszło spowrotem. Mój lekarz natomiast twierdzi, że to nir czas na leczenie i smaruje to tylko maścią z eukaliptusem.
 
Do góry