reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mała masa ciała

Jeśli dostałaś skierowanie do szpitala to jest ku temu powód i ja bym nie kombinowała. Udaj się do szpitala na obserwacje. Moim zdaniem nie ma wiele sensu wizyta u innego lekarza bo to inny aparat, inna ręka więc jednorazowy pomiar też nie będzie miarodajny.
 
reklama
Jeśli dostałaś skierowanie do szpitala to jest ku temu powód i ja bym nie kombinowała. Udaj się do szpitala na obserwacje. Moim zdaniem nie ma wiele sensu wizyta u innego lekarza bo to inny aparat, inna ręka więc jednorazowy pomiar też nie będzie miarodajny.
Tak ale gdy zapytałam o powód małej wagi dziecka to lekarz powiedział ze nie zna powodu a gdyby było coś z łożyskiem nie tak od razu by powiedział a dał skierowanie bo dziecko mało wazy. Jestem niska osoba mam 152 cm wzrostu i lekarz na badaniach prenatalnych stwierdził ze nie będę miala dużego dziecka tylko małe.
 
Tylko problem jest taki, że każdy sprzęt i lekarz się różnią i pomiary też będą inna. Byłam na kwalifikacji w szpitalu gdzie syn ważył 2500, a u mojego lekarza prowadzącego tydzień później ważył 2100. Nie przejmowałam się bo od poprzedniej wizyty minęły 3 tyg a wtedy ważył mniej, więc rósł.
Także wynik u innego lekarza będzie zupełnie inny i nie miarodajny.
 
Lekarz powiedział ze z dzieckiem jest wszystko dobrze a skierowanie dostałam bo mała waga dziecka dlatego.
Ja bym również pojechała do szpitala skoro ginekolog wystawił skierowanie. Widocznie miał ku temu powód - być może samodzielnie nie był w stanie określić przyczyny niewielkiej masy płodu. W szpitalu zrobią wszystkie niezbędne badania, wymazy itp.
 
Tylko problem jest taki, że każdy sprzęt i lekarz się różnią i pomiary też będą inna. Byłam na kwalifikacji w szpitalu gdzie syn ważył 2500, a u mojego lekarza prowadzącego tydzień później ważył 2100. Nie przejmowałam się bo od poprzedniej wizyty minęły 3 tyg a wtedy ważył mniej, więc rósł.
Także wynik u innego lekarza będzie zupełnie inny i nie miarodajny.
Czyli to nic złego ze tydzień temu ważył 2300 a teraz 2100 ? Nie mam się czym martwić ? I poczekać do tej środy aż pójdę do lekarza?
 
Czyli to nic złego ze tydzień temu ważył 2300 a teraz 2100 ? Nie mam się czym martwić ? I poczekać do tej środy aż pójdę do lekarza?
Dla mnie pójście do innego lekarze jest bez sensu, bo on ci jeszcze poda bardziej wystrzelona wagę w kosmos.
Dziecko waży niby mniej, bo lekarz go niedokładnie zmierzył, gdyby mu się wzrost zatrzymał, to by waga była taka sama, albo bardzo małe odchylenie, po tygodniu to dziecko niewiele urośnie, dlatego USG robi się minimum co 3 tygodnie.
Musisz iść do szpitala, żeby na jednym aparacie monitorowali wzrost płodu przez jakis okres czasu.
 
Cześć dziewczyny jestem w 36 tygodniu ciąży i tydzień temu jak byłam na wizycie płód ważył 2300 g i AFI było 11.86 cm, lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku i pare dni temu znowu byłam na wizycie i dziecko ważyło 2100 g i AFI 8.77 cm lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku ale nie przybiera na wadze. Dodam ze miałam robione badania i wykazały ze mam anemię i przepisał mi żelazo. Pytanie do mam lub przyszłych mam wy tez tak mieliście ze lekarz się pomylił? Aaa jeszcze jedno dostałam skierowanie z tego powodu do szpitala bo dziecko ma mała masę ciała. Podkreślę ze nie jestem w szpitalu i po weekendzie mam wizytę u innego lekarza aby się upewnić i zasięgnąć opinie drugiego gina. Mój lekarz prowadzący już raz się pomylił bo stwierdził ze moja szyjka macicy się skraca a okazało się ze była prawidłowa co do wieku ciąży.
Polecam wybrac sie do szpitala... u nas sytuacja wygladala podobnie, wod niezbyt duzo mala masa... w 37 tygodniu mialam ciecie bo sytuacja wygladala źle, zapisy ktg potwierdza czy z dzieckiem wszystko w porzadku
Powiem tak w szpitalu lezalam dobre 2 tygodnie i tylko dlatego ze tam bylam moje dziecko ma sie dobrze :)
Chcesz kombinowac Twoja sprawa... w tym momencie uwazam ze sprawdzenie dobrostanu dziecka jest niezbedne... na izbie przyjec jak stwierdza ze jest okej to Cie na patologie ciezay nie poloza ;) jesli poloza to znaczy ze maja ku temu powod
 
Ja miałam tak w pierwszej ciąży. Dziecko w 34 tyg. Ważyło 2kg. Dostał skierowanie do szpitala z podejrzeniem hipotrofii.3 tygodnie spędziłam na patologii ciąży. Robili badania, USG, ktg i ogólnie monitorowali dziecko. Urodzialm rowno w 37 tyg.dzecko ważyło 2340g. Widzę że się bronisz nogami i rękoma przed sszpitalem też nie bylam szczęśliwą no ale poszłam i leżałam. Jedz naIP. Przed przyjęciem i tak zrobią Ci USG i Cię zbadaja. Jak nie będzie potrzeby hospitalizacji to odeślą CIE do domu.
 
reklama
Cześć dziewczyny jestem w 36 tygodniu ciąży i tydzień temu jak byłam na wizycie płód ważył 2300 g i AFI było 11.86 cm, lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku i pare dni temu znowu byłam na wizycie i dziecko ważyło 2100 g i AFI 8.77 cm lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku ale nie przybiera na wadze. Dodam ze miałam robione badania i wykazały ze mam anemię i przepisał mi żelazo. Pytanie do mam lub przyszłych mam wy tez tak mieliście ze lekarz się pomylił? Aaa jeszcze jedno dostałam skierowanie z tego powodu do szpitala bo dziecko ma mała masę ciała. Podkreślę ze nie jestem w szpitalu i po weekendzie mam wizytę u innego lekarza aby się upewnić i zasięgnąć opinie drugiego gina. Mój lekarz prowadzący już raz się pomylił bo stwierdził ze moja szyjka macicy się skraca a okazało się ze była prawidłowa co do wieku ciąży.
Moja wg USG na wizycie w 38 TC ważyła 2900 , na drugi dzień w szpitalu USG pokazało 2500 g, na drugi dzień urodziłam w 38+3 córkę z wagą 2570g, 47 cm zdrowa, śliczna ❤️. Od początku ciąży wielkościowo i wagowo była tydzień do tyłu, a po badaniu przed porodem nawet 2 tyg w tył. Nic się nie martw.
 
Do góry