reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mała masa ciała

Dołączył(a)
8 Maj 2021
Postów
9
Cześć dziewczyny jestem w 36 tygodniu ciąży i tydzień temu jak byłam na wizycie płód ważył 2300 g i AFI było 11.86 cm, lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku i pare dni temu znowu byłam na wizycie i dziecko ważyło 2100 g i AFI 8.77 cm lekarz mówił ze z dzieckiem jest wszystko w porządku ale nie przybiera na wadze. Dodam ze miałam robione badania i wykazały ze mam anemię i przepisał mi żelazo. Pytanie do mam lub przyszłych mam wy tez tak mieliście ze lekarz się pomylił? Aaa jeszcze jedno dostałam skierowanie z tego powodu do szpitala bo dziecko ma mała masę ciała. Podkreślę ze nie jestem w szpitalu i po weekendzie mam wizytę u innego lekarza aby się upewnić i zasięgnąć opinie drugiego gina. Mój lekarz prowadzący już raz się pomylił bo stwierdził ze moja szyjka macicy się skraca a okazało się ze była prawidłowa co do wieku ciąży.
 
reklama
U mnie waga dziecka była szacowana na wyższą niż faktycznie się okazała przy porodzie i raczej w tą stronę inne dziewczyny na sali również się skłaniały. Ale nie robi się pomiarów co tydzień, a co dwa tygodnie żeby widzieć przyrost.
 
U mnie waga dziecka była szacowana na wyższą niż faktycznie się okazała przy porodzie i raczej w tą stronę inne dziewczyny na sali również się skłaniały. Ale nie robi się pomiarów co tydzień, a co dwa tygodnie żeby widzieć przyrost.
Czyli mogła zajść pomyłka? Wizytę u drugiego lekarza mam dopiero w środę czy do tego czasu powinnam się martwić?
 
Czyli mogła zajść pomyłka? Wizytę u drugiego lekarza mam dopiero w środę czy do tego czasu powinnam się martwić?
Zwykle odchylenia od szacowanej w wagi są +/- 300g, ale ginekolog bazuje na tym co widzi, więc nie może założyć, że dziecko jest jednak większe lub odwrotnie... Musi dmuchać na zimne, stąd skierowanie do szpitala. Czasami szacowanie wagi ma jeszcze większe odchylenia, u mnie pomylili się o ponad 400g, znam przypadek gdzie dziecko urodziło się cięższe o 1kg niż z wyliczeń USG.

Naprawdę są to indywidualne przypadki i po następnej wizycie jeśli pomiar nadal będzie mały to jeśli lekarz skieruje do szpitala to bym nie kombinowała i się tam udała.
 
Czyli dzieciatko ma jeszcze 4tyg żeby nadrobić.pamietaj że w ostatnim tyg dziecko najwięcej tyje. Dobrze ze idziesz do szpitala lepiej to sprawic cxy łożysko jest ok, ja w40tyg urodziłam synka 2300g, ale u nas byl problem z lozyskiem bo był nie dozywiony. Więc nic się nie martw. Lepiej być w szpitalu pod kontrolą.
Lekarze mogą się pomylic. Teraz jak pójdziesz jeszcze do innego gin waga dziecka może być inna. Żebyś się też nie denerwowala tym.
 
Zwykle odchylenia od szacowanej w wagi są +/- 300g, ale ginekolog bazuje na tym co widzi, więc nie może założyć, że dziecko jest jednak większe lub odwrotnie... Musi dmuchać na zimne, stąd skierowanie do szpitala. Czasami szacowanie wagi ma jeszcze większe odchylenia, u mnie pomylili się o ponad 400g, znam przypadek gdzie dziecko urodziło się cięższe o 1kg niż z wyliczeń USG.

Naprawdę są to indywidualne przypadki i po następnej wizycie jeśli pomiar nadal będzie mały to jeśli lekarz skieruje do szpitala to bym nie kombinowała i się tam udała.
Mogę być spokojna do czasu wizyty u lekarza ze dziecku nic nie zagraża?
 
Czyli dzieciatko ma jeszcze 4tyg żeby nadrobić.pamietaj że w ostatnim tyg dziecko najwięcej tyje. Dobrze ze idziesz do szpitala lepiej to sprawic cxy łożysko jest ok, ja w40tyg urodziłam synka 2300g, ale u nas byl problem z lozyskiem bo był nie dozywiony. Więc nic się nie martw. Lepiej być w szpitalu pod kontrolą.
Lekarze mogą się pomylic. Teraz jak pójdziesz jeszcze do innego gin waga dziecka może być inna. Żebyś się też nie denerwowala tym.
Niestety do szpitala się nie zgłosiłam ponieważ chce opinii drugiego lekarza. Mój prowadzący raz się pomylił i teraz chce się upewnić. Czyli nie mam się czym martwić? Te 4 dni do środy to nie dużo
 
Mogę być spokojna do czasu wizyty u lekarza ze dziecku nic nie zagraża?
Różnie bywa. Nie mogę Ci napisać, że mu nic nie zagraża bo tego nie wiemy. To sprawdziliby w szpitalu gdybyś się tam zjawiła. Zawsze może być jakoś problem z łożyskiem lub przepływami w tętnicy pępowinowej. Nie jesteśmy na forum lekarzami, żeby nas pytać czy dziecku nic nie zagraża 🙈🙈🙈
 
Różnie bywa. Nie mogę Ci napisać, że mu nic nie zagraża bo tego nie wiemy. To sprawdziliby w szpitalu gdybyś się tam zjawiła. Zawsze może być jakoś problem z łożyskiem lub przepływami w tętnicy pępowinowej. Nie jesteśmy na forum lekarzami, żeby nas pytać czy dziecku nic nie zagraża 🙈🙈🙈
Rozumiem. Ale gdyby nie wizyta u lekarza pare dni temu to dopiero miała bym 19 maja i bym nie wiedziała ze dziecko spadło z wagi i nie było by tego skierowania. Nic mnie nie boli, nie mam skurczy i czuje ruchy dziecka
 
reklama
Do góry