reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mała rozrabiaczka...

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
czy miałyście/macie podobny problem?
Mała chodzi do żłobka. bardzo jej się tam podoba. Nie ma płaczu przy rozstawaniu, wychodzi uśmiechnięta. panie ją lubia itd.
Od kilku dni jednak panie zgłaszaja, że niunia rozrabia i zaczyna gryźc inne dzieci.
Mówią, że to taki okres przed 2 urodzinami, że widozcznie podpatrzyła zachowania u innych dzieci.
Żeby reagowac jak tak będzie się zachowywac poza żłobkiem. Problem, że mała w domu jest spokojniutka, wśród znajomych tez nie ma gryzienia ani popychania.
trochę się niepokoje bo kiedy małej się coś nie podoba to potrafi mnie popchnąć. tłumacze jej, że tak nie wolno ale ta się tylko słodko usmiecha i chce przytulac.
Nie wiem jak reagować...
 
reklama
to książkowy opis buntu dwulatka, zaczyna się jak dziecko ma ok. roku i 8 m-cy. Poczytaj o tym. U mnie Ania też się ostatnio zmieniła, rośnie oddzielna, samodzielna jednostka, która swoje zdanie próbuje przeforsować nie zawsze dobrymi metodami. Więc też jest popychanie, wszystko moje i ja sama.:-)
Musimy to przetrwać, ja się pocieszam, że jeszcze z pół roku i samo minie:-D.
Oczywiście musisz być konsekwentna i wyznaczyć reguły, mieć duuuużo cierpliwości i jak najwięcej dziecku tłumaczyć.
 
Do góry