reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe, ale Biuściaste Mamuśki - znalazłyście dla siebie stanik?

Gagatka88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Grudzień 2016
Postów
59
Cześć :)

Wielki dzień zbliża się wielkimi krokami. Prawie wszystkie zakupy już dokonane, ale przerasta mnie jeden, z którym borykam się od wielu tygodni.
Czy są tu panie z dużym biustem, które odnalazły w końcu dobry biustonosz dla siebie?
Przed ciążą miałam spory biust przy dosyć drobnej budowie ciała - 70G (np. w sklepach Esotiq)
Teraz w ciąży, mimo tego że nie przybrałam na wadze jakoś kolosalnie, to w wielkim bólu rozepchnęły mi się nieco żebra i obwód skoczył do 75, w niektórych modelach do 80. Miska też poszła w górę, ale tylko odrobinkę. Laktacja nadal przede mną, więc spodziewam się nawet większej miski.

Potrzebny więc będzie stanik z możliwością odpinania ramiączka - do karmienia.
Tak jak położna radziła, najlepiej miękki, wygodny, bez fiszbin, które mogą ściskać kanaliki i powodować zatory.
Poza tym - warto w nim spać (wkładka laktacyjna, a poza tym estetyka - biust warto chronić przed opadaniem, szczególnie tak duży)...
Tu zaczynają się schody - przy małym obwodzie ciężko znaleźć dużą miskę. Jest to wykonalne, ale są to wówczas staniki usztywniane, półusztywniane w porywach, ale zawsze mają fiszbiny.
Przymierzyłam już chyba większość staników miękkich, których wielkość miski była zbliżona do pożądanej.

Bawełniaki tylko przypłaszczają pierś, miska zwykle za mała, obwód za szeroki, nic nie podnoszą, właściwie pierś wygląda tak samo jak bez stanika. Taka szmatka. Może sprawdzi się w przypadku mniejszych piersi.

Staniki elastyczne - te zwykle mają uniwersalną rozmiarówkę - S,M,L,XL. Ale tu nie mam czego szukać, miska potrzebna na XL, a obwód przypomina hula-hop.
Są też te miękkie elastyczne z górnej półki - oddzielne rozróżnienie obwodu i miski, zapinane, a nie wsuwane, tu jest szansa na regulowanie.
Mierzyłam już nawet staniki takie jak : Bravadol (za około 170 zł !!!) lub Carriwell (od 100zł - 180zł) , ale tutaj to samo - miska jakby ledwo ledwo, a obwód luźny. Trzyma ledwo co, unoszenie raczej znikome, stabilność tkliwych piersi - słabo. Podciąganie ramiączek albo zwyczajnie kończy się wbijaniem się w ramię (nie unosząc nawet przy tym piersi, a raczej je przypłaszczając) albo podnoszeniem za luźnego obwodu do góry.

Pomijam, że dla mnie tyle pieniędzy za stanik to jakaś porażka, ale jestem już tak wkurzona zamawianiem online, odsyłaniem, zamawianiem, odsyłaniem, jeżdżeniem po sklepach i mierzeniem, że byłaby gotowa już tyle wydać. Pewnie na paliwo i pocztę poszło już drugie tyle :p

Niestety - one wcale nie są warte swojej ceny, gdyż biustu nadal nie trzymają, a rozmiary duże zakładają, że kobietą cała jest proporcjonalnie duża.

Będąc w jednym ze sklepów kupiłam w końcu biustonosz MaMa Alles , ale usztywniany , z fiszbinami, 80J ... :|
(inny stanik tej samej firmy, tego samego producenta ma jest już dla mnie inny, bo 75J - i tak przy każdym modelu)
Troszkę pod presją Pani sprzedawczyni ("takich rozmiarów nie będzie z miękkich biustonoszy, a poza tym taki nie utrzyma takich piersi, więc po co w ogóle stanik") , ale coś muszę mieć.
Wkładam go już teraz, ale żyć się nie da. Ten stanik nie zakłada, że osoba z tym biustem może mieć 159cm wzrostu i mieć raczej krótki tułów , wiec ogromne fiszbiny wpijają mi się pod pachy, gniotą żebra - ich średnica jest za duża. Sama miska zaczyna się pod pachą :|
Nie mówiąc o tym, że nadal nie mam w czym spać, bo w tym staniku mogę wytrzymać ze 2h :(

Czy znalazłyście coś jeszcze? Jakieś firmy? Sprawdzone modele? Z opcją karmienia? Wygodne?
Czy wyciągałyście fiszbiny z waszych staników?

Ja powoli wpadam w szał :D
Pomocy!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Pierwsze słyszę żeby wzrost miał coś do rozmiaru stanika. A 80 pod biustem to już nie jest mało. Normalnie. Ja noszę mama alles i mimo fiszbinow nic mnie nie ciśnie a śpię w nim. Ta firma ma różne modele. Może nie utrafilas w swój. Miskę też mam sporą i nic mi nie opada.
 
Ja też mam bardzo dobre wspomnienia z firmą Alles. Niestety biust biustowi nie równy i po prostu trzeba mierzyć.
Jeśli fiszbiny masz aż tak daleko tzn. że masz kupiony za duży obwód. Skoro do tej pory nosiłaś 70, to moim zdaniem 80 będzie zdecydowanie za duży. Jak już urodzisz, to Ci żebra zaczną wracać na swoje miejsce, bo w tym momencie rozpycha je Twoje maleństwo. Najlepiej poszukaj stanika z rozmiarem 75 i nastaw się na to, że po porodzie będziesz musiała kupić kolejny.
 
@Iwona35 - Owszem, wzrost ma sporo wspólnego. Oprócz niskiego wzrostu mam też bardzo krótki tułów. Nawet mój ginekolog przyznaje, że z moją budową ciała, ciąża nie będzie łatwa ze względu na bardzo ograniczone miejsce... i owszem, nie jest łatwa ;)
Dla dużego biustu fiszbina jest dużym łukiem z wysokimi końcami. Pas jest też bardzo szeroki. Mi taka fiszbina wbija się albo w brzuch albo aż pod samą pachę i robi mi rany.
Bardzo mi niewygodnie, nie mówiąc o spaniu.
Do tej pory nosiłam 70H, czasami 70I. Też z fiszbinami i też było mi bardzo wygodnie.
Teraz, w 8 mc, taki obwód mnie dusi. Opadanie nie dotyczy sztywnych z fiszbinami, a tych miękkich.
Obwód 80 mam w 2 modelach, które kupiłam, ale w przypadku innych modeli i producentów to obecnie 75. Większe biustonosze z większym obwodem są masywne i całe są duże.
Jest to sprawa proporcji ciała, każdy jest inny.
Poszukiwałam kogoś kto ma podobny problem.
@witch84 - może i masz rację. Może po prostu na razie muszę wybrać jakiś na ten czas, a stanik do karmienia wybrać dopiero po porodzie.

Szukałam doświadczeń biuściastych z miękkimi bisutonoszami bez fiszbin, bo taki nakazała mi kupić położna... jednak coraz częściej słyszę, że to mity.
 
Ja kupiłam na próbę jeden zwykły miękki do karmienia i wspominam go bardzo źle. Czułam jakby mnie piesi ciągnęły w dół i potem mnie bolały. Duży biust jednak powinno coś podtrzymywać.
 
@Iwona35 - Owszem, wzrost ma sporo wspólnego. Oprócz niskiego wzrostu mam też bardzo krótki tułów. Nawet mój ginekolog przyznaje, że z moją budową ciała, ciąża nie będzie łatwa ze względu na bardzo ograniczone miejsce... i owszem, nie jest łatwa ;)
Dla dużego biustu fiszbina jest dużym łukiem z wysokimi końcami. Pas jest też bardzo szeroki. Mi taka fiszbina wbija się albo w brzuch albo aż pod samą pachę i robi mi rany.
Bardzo mi niewygodnie, nie mówiąc o spaniu.
Do tej pory nosiłam 70H, czasami 70I. Też z fiszbinami i też było mi bardzo wygodnie.
Teraz, w 8 mc, taki obwód mnie dusi. Opadanie nie dotyczy sztywnych z fiszbinami, a tych miękkich.
Obwód 80 mam w 2 modelach, które kupiłam, ale w przypadku innych modeli i producentów to obecnie 75. Większe biustonosze z większym obwodem są masywne i całe są duże.
Jest to sprawa proporcji ciała, każdy jest inny.
Poszukiwałam kogoś kto ma podobny problem.
@witch84 - może i masz rację. Może po prostu na razie muszę wybrać jakiś na ten czas, a stanik do karmienia wybrać dopiero po porodzie.

Szukałam doświadczeń biuściastych z miękkimi bisutonoszami bez fiszbin, bo taki nakazała mi kupić położna... jednak coraz częściej słyszę, że to mity.
Może poprostu kup swój obwód i dokup sobie póki co przedłużenie do stanika. Po porodzie brzuch spadnie i może się okazać że kupiłaś zbyt luźny
 
Cześć, mój problem to jedynie miseczka, ale wiem, że jeśli nie zainwestuję w stanik minimum 100 zł to niestety nie mam na co liczyć. W pierwszej ciąży kupowałam w firmie Obsessive a teraz od dłuższego czasu mój sklep to Dalia. Noszę 75 I w porywach J. W internecie mi nie wyszło, bo ani razu nie trafiłam...
A myślałaś o gorseciarce, która uszyłaby dla Ciebie stanik chociaż do spania? Ja dzwoniłam u siebie w okolicy i możliwość taka jest, ale najlepiej po porodzie inwestować.
Mogę jedynie życzyć cierpliwości i nie poddawaj się!

[emoji214] Kinga - 4.04.15 [emoji480][emoji166]
[emoji173] Milena/Michał - 17+0
 
Do karmienia proponuje uderzyć do Ewy Michalak, chyba wszystkie co ma zrobi w takiej wersji. Ale miękki bez fiszbiny chyba nie da rady. Ja noszę 75 I u Ewy zupełnie inny rozmiar a miękki do karmienia zupełnie dobrze trzyma z bonprix-serio byłam w szoku.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@misia12 - dzięki za wskazówki.
A jeśli chodzi o ten BonPrix , to o ktorym mowisz?
Taki :
Link do: Biustonosz do karmienia piersią (2 pary)

Czy taki? :
Link do: Biustonosz bezszwowy do karmienia

ten drugi nie jest obiecujący, gdyż ma rozmiary : S lub M , a info o produkcie mówi :
"Rozm. S odpowiada rozm. 75 A-C, rozm. M odpowiada rozm. 80 A-C."

Dalej poszukuję miękkiego bezfiszbinowca , bo fiszbiny wbijają mi się w sterczący brzuch, tak że nie mogę nawet usiąść, a spanie po porodzie w tym skrzypiącym stelażu wydaje mi się abstrakcją. To dziwne, bo do tej pory nie miałam ani jednego miękkiego stanika - same semi-padded na fiszbinie i było wspaniale :p
No cóż...

Zamówiłam polecany Royce , potem będę kombinować z Dalią i gorseciarką ;)
 
Do góry