reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Malejący brzuszek

Dołączył(a)
30 Maj 2021
Postów
5
Kochane mamy,

czy którejś z Was też malał brzuszek wraz z rozwojem ciąży? Jestem w 20 tc i od miesiąca obserwuję, że mój brzuch się regularnie zmniejsza (i nie mówię o tym, że rano jest mniejszy, a wieczorem większy). W piątek byłam na usg i z synkiem wszystko w porządku, ale lekarz jakoś zignorował moje pytanie co do malejącego brzucha. Załączam zdjęcia z 16 tc, 17 tc i 18 tc dla zobrazowania. Patrząc na nie, mam wrażenie, że moje wnętrzności przesuwają się w górę i może z tego to wynika, ale trwa to już dość długo, a ja ciągle maleję. Dajcie znać, czy któraś z Was też tak miała, bo ja już nie wiem, o co tu chodzi 🤷‍♀️
aaa.jpg
 
reklama
No właśnie w drugim trymestrze czuję się jak nowonarodzona i moje ciało funkcjonuje jak nigdy wcześniej - nie zauważyłam u siebie żadnej zmiany w samopoczuciu.
 
Na początku zawsze dokuczaja wzdęcia.. Rozdyma jelita.. . Progesteron a w 2 trymestrze sie Wszystko uspokaja.. Na nastepnej wizycie zapytaj o zmierzenie ilosci wód.
Pozatym waga ta sama+?
 
Może to były wzdęcia, o których nawet nie wiedziałam :)
W drugim trymestrze zaczęłam książkowo przybierać na wadze - po ok. 0,5 kg tygodniowo.
Z ciekawości: co powie mi informacja o ilości wód płodowych?
 
Może to były wzdęcia, o których nawet nie wiedziałam :)
W drugim trymestrze zaczęłam książkowo przybierać na wadze - po ok. 0,5 kg tygodniowo.
Z ciekawości: co powie mi informacja o ilości wód płodowych?
Ilość wod płodowych ma określone normy - jeśli jest ich za mało lub za dużo to trzeba zdiagnozować dlaczego tak się stało. Przyczyn może być wiele. Ogólnie rzecz biorąc na którymś etapie ciąży dziecko zaczyna połykać płyn owodniowy i później go wydalać, więc ilość wód płodowych ciągle się zmienia. Jeśli jest w normie to ok, jeśli nie - trzeba się dowiedzieć z jakiej przyczyny
 
Kochane mamy,

czy którejś z Was też malał brzuszek wraz z rozwojem ciąży? Jestem w 20 tc i od miesiąca obserwuję, że mój brzuch się regularnie zmniejsza (i nie mówię o tym, że rano jest mniejszy, a wieczorem większy). W piątek byłam na usg i z synkiem wszystko w porządku, ale lekarz jakoś zignorował moje pytanie co do malejącego brzucha. Załączam zdjęcia z 16 tc, 17 tc i 18 tc dla zobrazowania. Patrząc na nie, mam wrażenie, że moje wnętrzności przesuwają się w górę i może z tego to wynika, ale trwa to już dość długo, a ja ciągle maleję. Dajcie znać, czy któraś z Was też tak miała, bo ja już nie wiem, o co tu chodzi 🤷‍♀️Zobacz załącznik 1356676
Hejka , mam pytanko jak to wyglada teraz u Cb . Ja normalnie mam podobnie ;( mam wrazenie ze brzuch jest mniejszy i tez 18 tydz zaczekam . Czy to normalne. ?
 
reklama
Kochane mamy,

czy którejś z Was też malał brzuszek wraz z rozwojem ciąży? Jestem w 20 tc i od miesiąca obserwuję, że mój brzuch się regularnie zmniejsza (i nie mówię o tym, że rano jest mniejszy, a wieczorem większy). W piątek byłam na usg i z synkiem wszystko w porządku, ale lekarz jakoś zignorował moje pytanie co do malejącego brzucha. Załączam zdjęcia z 16 tc, 17 tc i 18 tc dla zobrazowania. Patrząc na nie, mam wrażenie, że moje wnętrzności przesuwają się w górę i może z tego to wynika, ale trwa to już dość długo, a ja ciągle maleję. Dajcie znać, czy któraś z Was też tak miała, bo ja już nie wiem, o co tu chodzi 🤷‍♀️Zobacz załącznik 1356676
Hejka . Chciałam zapytać jak to teraz wyglada u Cb . Ja mam teraz 18 tydz i wrazenie ze brzuch jest mniejszy ;( daj znac kochana czy to normalne
 
Do góry