reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maleństwa na basenie

reklama
ja też bym chciała iść ze swoją córcią na basen ale teraz to chyba jeszcze za wcześnie prawda? kiedy jest najlepszy moment?
co robić z takim maluszkiem w wodzie czy zanurzać?
nie napije się wody?
a chlor nie szkodzi?
 
My chodzimy na basen i jest ok
Przed pojsciem slyszlam ze dla dzieci powinien byc ozonowany ale jednach sie skusilam na chlorowany i wszystko gra!Tylko niestety juz moj maluszek zapomnial jak to sie plywa- poniewaz nie ma u nas zajec dla tak malych dzieci z nauka plywania musimy poczekac ( dzieci do 6 miesiaca posiadaj odruch zamykania budzi pod woda i oddychania noskiem , wiec jeszcze umieja plywac)
 
chciałabym wybrać się z maluchem na basen, są specjalne zajęcia dla niemowlaków, podobno najwczesniej można iść jak dziecko ma 4 m-ce.
Nie wiem tylko czy to nie za późno, czy maluch pamięta jeszcze jak to się pływało w brzuszku? Widziałam wiele zdjęć z maluchami pod wodą, ale sama chyba bałabym się zanurzyć całkowicie dziecko. Co wy na to?
 
Nie pamiętam do kiedy ale owszem dziecko ma odruch wrodzony że nie utopi się pod wodą. To znaczy woda nie dostaje się dziecku do płuc. Nie pamiętam tak dokładnie ale tak jest chyba do 6 miesiąca życia. Dlatego dziecko najlepiej jak najwcześniej uczyć pływać. Ja ze swoim poszłam dopiero jak miał 6 - 7 miesięcy tak jakoś wyszło ale kocha wodę i z basenu najchętniej by nie wychodził a wiele rodziców przychodzi z dziećmi mniej więcej w wieku Kuby i wielki płacz. Polecam jak najbardziej basen.
 
ja rowniez bardzo bym chciala wybrac sie z synkiem na basen...tylko nie kojarze zeby gdzies w poblizu organizowano specjalne zajecia dla maluchów (mieszkam na Górnym Śląsku),w Tarnowskich Gorach jest park wodny gdzie mozna przychodzic juz z 4 miesiecznymi maluchami,zastanawiam sie tylko czy treba miec zaswiadczenie od lekarza ? I czy wystarczy ze dziecko bedzie pod opieką rodziców, czy tez trzeba na specjalne zajecia uczeszczac?
 
ja z moim zaczelam chodzic jak mial 3,5 miesiaca, ale spokojnie mozna zaczac niecopozniej bo dopiero od jakiegos miesiaca on naprawde czerpie radosc z tych zajec. a co do nurkowania to my zaczelismy zanurzac sie pod woda dopiero po 10 zajeciach, najpierw raz, na nastepnych zajeciach juz wiecej razy. Wszystko stopniowo. Wlasnie dzisiaj za 2 godzinki mamy zajecia i juz sie nie moge doczekac :) Kazda mama ktora ma mozliwosc chodzenia z dzidziusiem na basen powinna z niej skorzystac, fajna zabawa i wspaniale rozwija dziecko.
 
my z naszą małą idziemy jutro na pierwsze zajęcia... zle z tego co wiem podobno juz po ukończeniu 2 miesięcy można szkraba zabrac na basen
 
Daff prosze daj znac jak juz sie wybierzecie,bo aj mieszkam w Bytomiu i nie potrafilam wczesniej znalesc basenu gdzie bym mogla isc z Milenka i jak to sie w Tarnowskich przedstawia cenowo??:confused:
 
reklama
My zapisaliśmy się ale nie byliśmy na ani jednym... Nie ma co się za wcześnie zapisywać, bo najpierw dziecko jeszcze dużo śpi i godziny basenu kolidowały z jego drzemkami. Chociaż są dzieci które chodzą i jest OK więc to pewnie zależy od dziecka. Ja tylko chcę powiedzieć, że nie ma co szaleć :) Wiecie, basen jak ma 2 miesiące, angielski jak ma rok itede... :) Ale jak dziecko ładnie śpi i nie potrzebuje rygorystycznego rozkładu dnia to czemu nie :)

Aga
 
Do góry