reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek większy o 2tyg

Mój synek z kolei w 33/34 tyg ciązy miał wymiary dla swojego wieku, ale wagę tylko kilogram (to waga dla 28 tc) :(( Przytył w ciągu miesiaca tylko 180g i zdiagnozowano u niego dlatego hipotrofię. Przyczyna to zbyt mało wód płodowych i żle pracujace łozysko. Dlatego bede miała cc. Mały poza tym utknął w pozycji bocznoposladkowej czy jakos tak.. :/

Rozwoj maluszka nie ma zadnego zwiazku z przyrostem mojej wagi, bo przytyłam juz ponad 16kg.

Natomiast odchylenia plus minus 2/3 tyg uwazane są za normę.

---
po dzisiejszym badaniu(35/36tc) okazało się, ze mały waży już 1600g, wiec zaczał gonic straty :)
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Nie ma się co martwić. Mój ginekolog od 12 tygodnia powiedział mi, że dziecko będzie duże, że jest większe o 2 tygodnie gdzieś. Na początku zaczęłam się trochę martwić, ale później stwierdziłam, że przecież ma prawo być duża. Teraz wiem, że będzie to dziewczynka. Mój mąż ma 191 cm wzrostu ja 170 cm więc wiadomo po kim:) Głowa do góry i cieszcie się, że będziecie przynajmniej wiedziały co w rękach trzymacie.
Pozdrawiam WAS
 
Niemartw sie.. ja przy ciazy z synem... przytylam zaledwie 10kg. do 5tego miesiaca.. to bylam sucha jak sliwka... :-) a potem zaczelo sie... niby przytylam 10kg... a wszyscy mysleli ze 20kg bo brzuch to mialam jak na blizniaki...:-)

teraz tez tak jest....
 
U mnie na każdym usg wychodziło żę dwa/trzy tygodnie do przodu, termin wg.OM miałam na 25.10 a wg.USG na 13.10, urodziłam dopiuero 07.11 przez wywołanie porodu:tak:przytyłam tylko7,5 kilo, brzuch miałam ogromny, że przy przyjęciu do szpitala przed porodem robili diagnostykę żeby wykluczyć ciąże mnoga:tak:a gdy się okazało że jest tylko jedna dzidzia to pan doktor stwierdził, że żle obliczony termin porodu był i że to dopiero 40 tydzień:tak:a dziecko bedzie ważyło ok. 3,850:tak: Zuzia urodziła sie 4,700 i 63 cm.:tak:siłami natury:-):tak: ale jeżeli chodzi o zły termin to coś w tym jest bo pierwsza moja wizyta u gin. wg. moich obliczen w 5 tc. a na USG wyszło że to 8tc.:tak:
 
:tak: Zuzia urodziła sie 4,700 i 63 cm.:tak:siłami natury:-)

Tego się własnie boję. Lekarz też już mi powiedział, że moja córka będzie wielka.

Jak dałaś sobie radę z porodem???

W jakim wieku teraz jest twoja córcia i czy nadal wielkością przewyższa swoich rówieśników???
 
Amelia, moja urodzila się dużo wieksza od forumowych dzieci (4460g, 60cm) a teraz ma 8,3kilo, to właściwie nie strasznie dużo, tzn jest z tych większych, ale w normie!!
dasz rade, a jak nie, to bedziesz miała cc i wyjmą dzidzię z Ciebie, sama sie przekonasz!
 
według dwóch ostatnich badań USG wyszło, ze moja córeczka przewyższa swoją wagą rozwój płodu o ok.2tyg. Ostatnie USG było robione pod koniec 34tc i Maleńka ważyła 3100g, w pon następne badanie (ze względu na 3.stopień dojrzałości łożyska), w dodatku często mam jakby skurcze, boli trochę jak przed miesiączką, albo czuję wielki nacisk w podbrzuszu. Czy to oznacza że moje dziecko może urodzić się wcześniej? czy któraś z Was miała w brzuszku "za duże" dziecko?? czy po prostu dzidzia urodzi się trochę większa??
Witam przyszłe mamy.

Mam pytanie miałam robione USG w 30tyg ciąży , lekarz powiedział mi ,że moja córka jest większa o 2tygodnie ważyła 1740g , dojrzałość łożyska II stopień w skali Grannuma, dziecko położone główką do dołu .
Czy to oznacza ,że mogę urodzić wcześniej ?
Obecnie jestem w 33 tygodniu ciąży .
 
witam przyszłe mamy.

mam pytanie miałam robione usg w 30tyg ciąży , lekarz powiedział mi ,że moja córka jest większa o 2tygodnie ważyła 1740g , dojrzałość łożyska ii stopień w skali grannuma, dziecko położone główką do dołu .
Czy to oznacza ,że mogę urodzić wcześniej ?
Obecnie jestem w 33 tygodniu ciąży .
dziewczyny byl miesiac kiedy moja mala tez przewyzszala waga norme a to wszystko dlatego ze mialam apetyt i duzo odpoczywalam na nastepnym usg jej waga byla w normie takze nie przejmujcie sie moze z wami jest tak samo
 
U mnie tez polozna w 39 tyg c pomyslala ze mam ciaza mnaga bo strasznie mi brzuch wystawal (chociaz ja przytylam 30kg). Moja mama jak mnie zobaczyla to sie przerazila i powiedziala ze u nikogo nie widziala takiego brzucha. Na usg wychodzilo ze bedzie mial jakies 6kg i bedzie dlugi a glowka do dolu ulozyl sie w 28 tyg c. Wzieli mnie na podtrzymanie ok 8 dni i mialam sie oszczedzac. Miesiac przed planowanym porodem robilam wszystko by go przyspieszyc a urodzilam 2 tyg po terminie i to dzieki zelowi dopochwowemu, ktory mialam zaaplikowany dzien wczesniej. Natanek urodzil sie 53cm dlugi i wazyl tylko 3700g. wiec dziewczyny nie przejmujcie sie bo lekarz nie zawsze jest nieomylny
 
reklama
U nas po badaniu prenatalnym okazało się , ze synek ma dużą glowę, to samo mi mówił mój gin..pobałam się : "jak ja go urodzę!!??":szok::-D. Karolek jak sie urodził główkę miał normalną, fakt że trochę utkwil w kanale rodnym, ale to było spowodowane brakiem bóli partych (inny temat), więc nie ma sie czym przejmowac na zapas.. Wage tez miał inną przy usg, a w rzeczywistości był mniejszy!
 
Do góry