reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały grubasek????

Moja córeczka w wieku 13 miesięcy też ważyła 13 kg i była mocno okrągła. Na 2 miesiące ważyła prawie 7 kg. Grubasek. Teraz wyrosła. U tak małego dziecka to bym się nie przejmowała.
Waga twojego małego jest na 98 centylu, czyli poza siatką centylową, ale to nie powód do zmartwień, jeżeli i wzrost jest na podobnym centylu. Ile mały mierzy?
 
reklama
Kubuś jest wysoki-tak mi sie przynajmniej wydaje :-) ubranka nosi na 92-98 cm, lub na 3 lata :-)-ale wiadomo jak jest z rozmiarówkami
 
Przy 90 cm to raczej jest w normie, no może jest trochę grubszy niż inne dzieciaczki, ale to tak w granicach rozsądku. Nie masz czym się martwić.
 
Też nie uważam żeby był "otyły" czy "za gruby"-nie ma fałdek, tylko udka ma takie "pulchne" -serdele :-)
ale już od obcych słyszałam teksty " jaki grubas" -od sasiadki:-( i od pani w sklepie-"widać że macie państwo dobrą kuchnię" i od ortopedy" co taki gruby":no:
nie jest to miłe, bo on wcale nie je dużo-trzy posiłki dziennie, nie raz nawet podwieczorku nie chce, ani owoców między posiłkami-a to nie dobrze.Wyeliminowałam słodycze, nie daję mu czipsów, chrupek...Po prostu będzie "duży"-po swoim tacie który ma ponad 1.90 i jest " ogromnym" facetem-ale nie grubym.
wkurzają mnie takie komentarze-od zresztą otyłych bab:baffled:
 
Dziewczyny dzieci przybieraja na wadfze indywidualnie, nie powinnośie ograniczać kaszki czy czgoś innego. W kaszce też sa potrzebne dziecku woitaminy i dieta powinna być urozmaicona.
Moja Ela waży 9kg z hakiem ale ona dużo raczkuje i tym spala sobie energię a na początku waga była na 90 centylu. Teraz dzieci szybciej przybierają na wadze a 14 kg w tym wieku nie jest wcale za dużo czytałam,ze dziecko gdy kończy rok to ma wagę 3 razy waga urodzeniowa. Tak licząc to moja córka , która ważyła 4450 razy 3 powinna bedzie wazyć ponad 13 kg.
Pozdrawiam:-)
 
Sprawdizłam na siatkach centylowych. Natalia jest w obu przypadkach na 97 centylu. Waży 8180g i mierzy 70cm. Sprawdzałm ten wzrost z pięc razy, bo mi sie wierzyć nie chciało, że az tyle, ale to przecież dobrze, bo oba centyle sa dokłądnie takie same. Wiem, że to górna granica, ale Nata nie jest grubaskiem. Miała robione badania np. moczu, żeby wykluczyc jakieś nieprawidłowości, no i ogóle jest pod opieką lekarzy, jak zresztą każde dziecko i moja pediatra mówi, że jedyne, co się może od tewj wagi stać, to to, że jest ciut za leniwa i może mieć problemy np. z siadaniem bo jej fałdki będą przeszkadzać.

Powiem Wam, co je i same zobaczycie, że nie jest tego dużo:

mleko: 3 lub 4 razy dzienie, godz. 4 rano, 13, 19 i 24, lub krótko przed północą, a czasem to karmienie odpada, bo mała nie chce - wypija przez cały dzień ok. 600ml, dwa dni temu tylko wypiła 310ml (wiem, bo zapisuję godzine i ilość, tak na pamiątkę), ale za to wczoraj 660ml, nic nie jest wmuszane, zresztą, i tak nie dam rady jej wmusić bo wypycha smoczek

deserki: jeden słoiczek dziennie 125ml

zupka - tak samo, 125 dzaiennie

jak było ciepło, to jeszcze soki piła, ale teraz juz wcale nie chce.

Same widzicie, że tego mleka to mniej pije nawet niż w statystykach jest, więc ja myślę, że ona tyle potrzebuje i się nie martwię.
 
Agnieszka81 dziecko nie powinno widziec slodyczy do 2 roku zycia!!! Wiem jak ciezko jest uniknac pokusy pokazania dzidzi jak to smakuje (ja na szczescie nie mam jeszcze tego klopotu bo moja Marysia jest za mala). Ale czekolady itp nie dawaj najdluzej jak mozesz-tylko jesli juz dzidzia poznala jej smak to przepadlo:(. Slodycze sa zabojcze dla zebow takiego malucha. No i jesli boisz sie ze masz grubaska (choc nie wydaje mi sie zeby byl grubaskiem) to nie faszeruj go slodyczami bo rozbuchasz i bedzie mial klopot do konca zycia.Pierwsze 2 lata sa decydujace dla przyszlej struktury dziecka.
 
reklama
Witajcie. Moja córka jak miała 1,5 roku to ważyła 15kg i tak już jej zostało. Późno zaczęła chodzić ale jak już zaczęła to szybko zniknęły fałdki i tłuszczyk i udka, jak była malutka to piła mleko moje ale z butelki bo często mnie nie było i odciągałam pokarm, wtedy bardzo szybko tyła i rosła, później zaczęły się obiadki ze słoiczków i też tyła. Tak od kilku miesięcy bardzo mało je (odstawiłam słoiczki i je to co my)ale nie widać żeby to wpływało jakoś negatywnie na jej rozwój i zachowanie. Potrafi cały dzień biegać, bez drzemki a wieczorem nadal jest chętna do zabawy. Nie wiem ile teraz waży dokładnie ale myślę że nadal ok 15 kg a wzrostu ma 99 cm. Teraz przynajmniej mogę kupić jej normalne spodnie bo przedtem nie mieściła w żadne swojego wielkiego brzusia. :-D
 
Do góry