reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały pęcherzyk ciążowy

Stelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Maj 2020
Postów
2 913
Dziewczyny, wiem że nie powinnam się tak doszukiwać ale chyba potrzebuje mega wsparcia że któraś z Was miała podobnie i wszystko skończyło się dobrze 😞 ostatnią miesiączkę miałam 13 maja. 7 czerwca dwie kreski na teście i beta 158,0. Ciąża nie może być młodsza bo w 12 dc (24.05) byłam u ginekologa i było już po owulacji więc stawiam że owu była 22 maja. W poniedziałek byłam na wizycie, na USG widoczny pęcherzyk w macicy o wymiarach 6,1mm. Lekarz mówił że to tak 4-5 tydzień i mam przyjść na kontrolę za dwa tygodnie. Ale już tłumaczę co mnie martwi:
Jeśli owulacja była 22 maja to 5 czerwca minęło równo 14 dni od owu i to był chyba równo 4tc. Na USG wg tych wyliczeń byłam w 5t3d. Jakoś wydaje mi się że ten pęcherzyk nie rośnie prawidłowo i jest za mały mimo wszystko 😞 jeszcze dodam że wizytę miałam we wtorek a beta w sobotę 2059. Więc dziwne że nawet nie pojawił się jeszcze pęcherzyk żółtkowy 🙄
 
reklama
5+3 to dalej piąty tydzień. Jeśli lekarz mówił, że 4-5 (co zgadza się z 5+3) i nie widzi nic niepokojącego to nie widzę potrzeby szukania powodu do stresu.
Jeśli masz wątpliwości to idź do kogoś innego bo stres przez tydzień jest gorszy
Dziewczyny, wiem że nie powinnam się tak doszukiwać ale chyba potrzebuje mega wsparcia że któraś z Was miała podobnie i wszystko skończyło się dobrze [emoji20] ostatnią miesiączkę miałam 13 maja. 7 czerwca dwie kreski na teście i beta 158,0. Ciąża nie może być młodsza bo w 12 dc (24.05) byłam u ginekologa i było już po owulacji więc stawiam że owu była 22 maja. W poniedziałek byłam na wizycie, na USG widoczny pęcherzyk w macicy o wymiarach 6,1mm. Lekarz mówił że to tak 4-5 tydzień i mam przyjść na kontrolę za dwa tygodnie. Ale już tłumaczę co mnie martwi:
Jeśli owulacja była 22 maja to 5 czerwca minęło równo 14 dni od owu i to był chyba równo 4tc. Na USG wg tych wyliczeń byłam w 5t3d. Jakoś wydaje mi się że ten pęcherzyk nie rośnie prawidłowo i jest za mały mimo wszystko [emoji20] jeszcze dodam że wizytę miałam we wtorek a beta w sobotę 2059. Więc dziwne że nawet nie pojawił się jeszcze pęcherzyk żółtkowy [emoji849]
 
@Zazuu chyba muszę jednak wziąć porządnie na wstrzymanie 🙈 trzymałam już telefon w ręce żeby dzwonić umawiać się kogoś innego ale chyba nie chce aż tak szaleć. Gdzieś tam głęboko tłumaczę sobie że musi być dobrze
 
Jeśli potrzebujesz to się skonsultuj, a jeśli nie to po prostu ochłoń i poczekaj.
Na pewno jedna dodatkowa wizyta jest lepsza niż tydzień nerwów, ale zrób tak jak czujesz
@Zazuu chyba muszę jednak wziąć porządnie na wstrzymanie [emoji85] trzymałam już telefon w ręce żeby dzwonić umawiać się kogoś innego ale chyba nie chce aż tak szaleć. Gdzieś tam głęboko tłumaczę sobie że musi być dobrze
 
5+3 to dalej piąty tydzień. Jeśli lekarz mówił, że 4-5 (co zgadza się z 5+3) i nie widzi nic niepokojącego to nie widzę potrzeby szukania powodu do stresu.
Jeśli masz wątpliwości to idź do kogoś innego bo stres przez tydzień jest gorszy
5+3 to nie jest 6tc ?🤔🤔
 
Nie, lekarze liczą tylko skończony tydzien.
Dla lekarza nawet 5+6 to dalej jest piąty tydzień
Ja tego nigdy nie ogarnę jak to się liczy... 🤨
Eh, a ja jeszcze godzinę temu wrzuciłam trochę na luz a teraz znów panika bo czuje ze piersi sflaczały i nie bolą już w ogóle, nawet sutki 🙄 musiałabym chyba być podłączona do USG 24 na dobę żeby być spokojna 😞
 
Zgadza się bo to rozpoczęty 8 tydzień.
Ale lekarz liczy tylko skończone tygodnie.
Na etapie tak młodej ciąży każdy dzień niesie tak ogromne zmiany, że żaden lekarz nie będzie bawił się w liczeni dni.
Chodzi o to, że każdy kolejny ukończony tydzień powinien nieść za sobą jakieś zmiany u płodu.
Dlatego lekarze sprawdzają ok skończony 5 wszystko jest na miejscu, za tydzień sprawdzimy znowu. U jednych coś pojawi się w 5+5 u innych w 5+3 a jeszcze u innych w 5+0 i dla lekarza jest najważniejsze, że jal zbada nas w 6+0 to ukończony 6 tydzień skończył się zgodnie z normami.
Moja ginekolog tłumaczyla mi, że to tak jak z naszymi latami, w październiku mam 30 urodziny ale do tej pory mam 29 lat a nie 30 i dopiero jak urodziny mina to powiem, że mam 30 lat. Mimo, że dzis mam np 29 i 280 dni więc to bardziej 30 niż 29 [emoji6]
Nawet aplikacje pokazują np 7+1 jako 8tc [emoji2957]
Ale kłócić się nie będę [emoji12]
 
reklama
Nie przejmuj się nie potrzebnie wszystko jest ok ja miałam owulacje 17 maja tego dnia doszło do zapłodnienia na 100 %, jestem teraz w 7tc w poniedziałek byłam na usg a to bym mój 1 dzień zaczęcia 7 tygodnia ciąży bo miesiączka była ostatnia 2 maja i mój pęcherzyk miał tylko 3.4 mm mój lekarz powiedział a to bardzo dobry profesor że to jest normalne i nie ma obaw do niepokoju i kolejne usg mam 28 czerwca i mam nadzieję, że usłyszymy z mężem już bijace serduszko i nasze maleństwo będzie większych rozmiarów 😁
Oo, to będziemy mieć wizytę w tym samym dniu 🥰 trzymam kciuki za nas obie w takim razie 😍
 
Do góry