reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały śpioch?

madzioszka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Listopad 2006
Postów
35
Chciałam się zapytać, ile spały Wasze dzieci w wieku ok. 2 miesięcy?
Moja Zuzia od tyg. śpi baardzo dużo. Np. dzisiaj obudziła się ok.4,30, zjadła, zmieniłam jej pieluchę i spałysmy dalej, czyli jakieś 40 min. aktywności. Potem ok. 9 pobudka, jedzonko, zabawa- jakieś 2 godz. Kolejna pobudka o 13, póltorej godz. aktywności, by obudzic się o 16,30 i po godzinie zasnąć. Nast. od 19 do 20,30 była aktywna i teraz spi. Jeszcze pewnie wybudzi się na godzinkę, dwie i będzie spała do 5-6 rano. Czyli przespała jakieś 15-16 godzin.
Piszę tak dokładnie, bo trochę się martwię.
 
reklama
Gosia_k23 ale mnie pocieszyłaś! Moja Hania chyba też należy do śpiochów. Ma 7 miesięcy i 12 dni i sypia ciągle 3 razy w ciągu dnia (razem jakies 4,5 godziny), chodzi spać około 21 i śpi do 7, wytrzymuje maksymalnie 3- 3,5 godziny aktywności (chociaż muszę przyznać, że aktywna jest bardzo)! Ale ja też się zamartwiałam, czy czasem coś z tą moją Hanią jest nie tak.....naczytałam się jakiś poradników, ze dzieci w jej wieku powinny spac krócej....a może ona zwyczajnie odziedziczyła po mnie zamiłowanie do spania:-D jeszcze raz dziekuję za pociesznie! Pozdrawiam!
 
Madzioszka nic się nie przejmuj - 2-miesięczny maluch tak potrafi:-)Zosia też miała moment ze spała prawie na okrągło.A później jej się przestawiło i potrafiła nie spać od 22 do 3 w nocy:-DWięc odpoczywaj póki możesz bo nie wiadomo co malcowi przyjdzie do głowy:-)A poza tym - na pocieszenie - maluchy potrzebują duuużo spać bo podczas snu rosną i układają sobie w główkach to co widziały podczas "niespania":tak:
 
Czyli przespała jakieś 15-16 godzin.
Piszę tak dokładnie, bo trochę się martwię.
Moje dziecko ma dwa lata i potrafi tyle spac :-D
Klade go o 21 a wstaje o 8:00-8:30.
A w poludnie potrafi spac po 3-4 godziny:tak:
A na wczasach jak bylismy to zaczynal drzemke popoludniowa o 15:00 a konczyl o 20:00 :szok::szok::szok:
Mysle,ze Twoja coreczka calkiem normalnie spi,tymbardziej,ze jest jeszcze malutka i naprawde potrzebuje tego.
Sen to zdrowie i w snie sie rosnie :rofl2:
 
Dziękuję za wasze posty, uspokoiły mnie bardzo.:-)
Może to wcześniej koleczki powodowały, ze spała mniej, albo moze teraz rośnie bardziej intensywnie? Grunt, ze jest o.k. i nie odstaje od innych dzieci. Dzisiaj zresztą zaczęła nadrabiać, bo ciężko ją do spania nagonić:laugh2:
Jeszcze raz dziękuję. Może wygląda to na panikowanie i pewnie nim jest, ale naprawdę mnie martwiła taka nagła zmiana zachowania. Dzięki Wam jestem spokojniejsza
 
Do góry