reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie w rozmiarze XXL

michalina_ch

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2013
Postów
1 311
Miasto
Warszawa
Hej,
dziewczyny, jestem przerażona.
Jestem w 4tc i dopiero teraz sobie uświadomiłam, że ja strasznie dużo ważę - 80kg przy wzroście 168 - czyli mam sporą nadwagę. 3 lata temu ważyłam 60 kg, ale przeszłam nerwicę co zakończyło się utyciem...

Czy są jakieś dziewczyny, które też są w ciąży a mają nadwagę?
Czy dużo utyłyście?
Jak sobie radzić, żeby nie utyć za dużo??

Jestem przerażona tą wagą!!

Bo dzidziusia pragnę!!!!
 
reklama
Michalina mam ten sam problem... Ale nie lam sie staraj sie jesc zdrowo pij z umiarem i z ginem ustal ewentualne zywienie:) ja juz w 12 tygodniu a mam -3 kg .. Pilnuje sie bardzo z jedzeniem:( czasem to meczace ale damy rade;)
 
Dziewczyny zapraszam na watek otylosc w ciazy, sa tam dziewczyny w rozmiarze XL do XXL i te ktore sie staraja i te ktore sa juz w ciazy jak i te ktore mimo kg. Urodzily zdrowe maluchy
 
Michalina ja jak zaszłam w pierwsza ciążę ważyłam tak jak ty, tylko jestem ciut niższa, mam 162cm. Drugą ciążę zaczynałam z wagą 89kg. Obie ciąże dobrze zniosłam, wszystko było ok, porody lekkie i szybkie, dzieciaczki zdrowe. Masz ten plus, że teraz będzie sezon na świeże owoce i warzywa, więc łatwo będzie zadbać o zdrową dietę. W pierwszej ciąży przybrałam 8kg (tzn. dokładnie to było tak, że na początku schudłam 2kg, później wróciłam do wagi startowej i jeszcze 8kg mi przybyło do tego), po porodzie kg zniknęły. W drugiej ciąży do 20 tygodnia miałam -1kg, a później za bardzo sobie pozwalałam na zachcianki i z własnej głupoty w dniu porodu miałam 19kg na plusie z czego od razu po porodzie spadło 12kg.
 
Witam serdecznie :) szczerze mówiąc, ja też jestem przerażona.. staraliśmy się o fasolkę 4 lata, przez ten okres przytyłam 30 kg, przed ciążą przy wzroście 178 cm ważyłam o zgrozo 106 kg :-(Najgorsze jest to, że chodziłam przez 9 miesięcy na siłownię i fitness, zumbę, ćwiczyłam 4 razy w tygodniu po 2-4 h. Stosowałam dietę i co? przez 9 miesięcy nic, schudłam 2 kg! Wszystko przez stres i hormony..

Obecnie jestem w 12 tc i ważę 110 kg.. boję się co będzie później, ale cieszę się z fasolki, a o wagę będę martwić się później..
 
jak zaszłam w ciążę ważyłam 113kg przy 160 teraz jestem mamą małego łobuza :) ciąża przebiegała bez problemu. Nadwaga nie musi być wskaźnikiem do niepokoju :) jeśli macie ochotę o tym porozmawiać to wyślijcie mi wiadomość na priv, bo rzadko będę zaglądała do tego wątku ( z racji małego bąbla ;)
 
168cm wzrostu, ciąża zaczęta z wagą 103...
i mam piękne, duże, zdrowe bliźniaki, 21 tydzień ciąży, tylko 5kg na plusie :)
DAMY RADĘ - i nie dajmy się dyskryminować, nie tylko powabne łanie zachodzą w ciążę!!!
 
reklama
U mnie w rodzinie był problem z otyłością w ciąży ale dziewczyna udała się do lekarza zalecił jej że ma się zdrowiej odżywiać i jeść trochę mniej niż wcześniej.
 
Do góry