reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki ze Śląska,odezwijcie się!!!

czy darzymy lekarzy zaufaniem????


  • Wszystkich głosujących
    285
my możemy sobie podejmować decyzję, a okaże się, że w przedszkolu uznają, że dziecko jest niegotowe. I dupa.

czekaj, bo nie kumam - co przedszkole ma do tego?? z tego co ja wiem, to przedszkole może tylko i wyłącznie zasugerować wizytę w PPP i na tym się kończy jego rola (oprócz, oczywiście, rocznego przygotowania wg nowej ustawy). decyzję o puszczeniu 6-latka do pierwszej klasy - jeśli oczywiście nasz rocznik będzie mieć możliwość wyboru - podejmują rodzice, opiekunowie. a jeśli zostanie obowiązek od lat sześciu - to żeby mieć odroczenie trzeba mieć stosowne zaświadczenie z PPP. no i jeszcze przez moment był pomysł, że obowiązkowo od 2012r. pójdą dzieci urodzone do 31.08., a od 01.09. pójdą w 2013r. zobaczymy, co mądre głowy ustalą.
 
reklama
Kasia moja bratowa (co prawda jest z Zabrza) dostawała pod koniec roku szkolnego opinię o dziecku czy jest gotowe do pójścia do szkoły. Wiem, że były dzieci, które zostawały jeszcze w zerówce pomimo, że rodzice chcieli je posłać do szkoły. Nie pytałam u mnie w przedszkolu, ale sądzę, że będzie podobnie.
Bodzinka zazwyczaj jak się sypie to wszystko naraz. Ale musi być lepiej...
Kiniorek witaj, Kasperek śliczny :-)
Iza dzięki. Do super to mi jeszcze daleko, ale dojdę i do tego etapu :-D
 
Boo dziękujemy :)

Ja też słyszałam że przedszkole wystawia takie opinie. Ale ile z tego prawdy?

A jest ktoś z mojej okolicy, okolic SCC albo parku WPKiW ?? :)

Od 3 dni Kasper pokazuje nam nowe umiejętności. Nauczył się klękać, raz stanął sam, a dzisiaj usiadł!
Ale nie ma tak dobrze - ma przecięty łuk brwiowy i zdarte czoło ;] Nawet nie można się odwrócić na chwilę po zabawkę po łupnął w szafkę jak klęczał...
 
Kasia moja bratowa (co prawda jest z Zabrza) dostawała pod koniec roku szkolnego opinię o dziecku czy jest gotowe do pójścia do szkoły. Wiem, że były dzieci, które zostawały jeszcze w zerówce pomimo, że rodzice chcieli je posłać do szkoły. Nie pytałam u mnie w przedszkolu, ale sądzę, że będzie podobnie.

takowego czegoś nie słyszałam. u mnie w grupie było dziecko nie do opanowania, rodzice pytali czy przedszkole może wysłać dzieciaka do PPP i się wtedy okazało, że przedszkole może tylko zasugerować rodzicom PPP. a co do tej opinii - ona jest jakaś wiążąca? że jak przedszkole napisze, że dziecko nadaje się do szkoły w wieku lat 6, to musi iść do szkoły? czy może być np. w zerówce szkolnej?
 
Ostatnia edycja:
U nas w przedszkolu takie opinie sa..Przedszkolanka mowiła, że z kazdym dzieckiem musi zrobic test przygotowania szkolnego.
Musze się wynieśc z domu..Teściowej odwallo i chce mi zabrać dzieci :szok:..Do opieki sie wybiera bo sie z P. klóce:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:A, że mieszkamy w pl to ja sie koszmarnie boje...Dziś ide do kolezanki a potem dzwonie do Domu Samotnej Matki...Kolezanka ma mi napisac pozew rozwodowy....Musze uciec od tej rodziny..Teściowa jest kłamczucha i powieściopisarką...Jej syn pije, dzieci nie mają co jeśc ale to jej lata!!! a mojego P. to nie obchodzi chos mamusia stwierdziła, że na niego też doniesie:eek::eek::eek::eek: Żebysmy kuratora mieli..ZAGROZA..Oan się powinna leczyć naprawde....Oby w tym Domu było miejsce....Ech...Moja mama mnie ostrzegała już w sierpniu, ze nie powinnam wracać, że powinnam pozew składac bo sie nic nie zmieni....Ech..
 
Kasia jak mam być szczera to nie dopytywałam o szczegóły, dzisiaj będę u mnie w przedszkolu to zapytam czy też tak jest.
Bodzinka a do kogoś z rodziny nie możesz na jakiś czas się przenieść ? Póki nie znajdziesz czegoś dla siebie i dzieci ? Współczuję...
 
Bodzinko bardzo mi przykro! Z całego serca Cię przytulam! Domyślam się co teraz przeżywasz i mam nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie!
kiniorek ja jestem z 1000-lecia i często jesteśmy z Karolcią w parku :-), ale dopiero po południu bo do 15 jest w przedszkolu, potem ma zajęcia dodatkowe prawie codziennie. Mimo to może uda nam się zorganizować jakiś wspólny spacerek :sorry:.

A co do przedszkola i szkoły - jak byłam na zebraniu na początku roku szkolnego, to wszystko było mówione pod kątem tego, że dzieci idą od września do szkoły i wychowaczyni mówiła, że o każdym dziecku musi napisać opinie, co potrafi i czy nadaje się do szkoły czy nie. Podstawą przyjęcia do szkoły jest też zaliczenie niezbędnej ilości godzin w roku szkolnym. Czyli jeśli np. dziecko dużo choruje i dużo opuszcza to automatycznie nie może być dopuszczone do pierwszej klasy. Większośc rodziców na tym zebraniu (łącznie z paniami), o ile nie wszyscy wyrażali nadzieję, że jednak nasze dzieci jeszcze do szkoły nie pójdą.
 
Ostatnia edycja:
Odzywam się :)

JA obecnie w Czechowicach z Kasperkiem :) Przyjechałam do moich rodziców póki nie pracuję bo potem będzie ciężko...

Tak przy okazji to proszę o głosy na Kasperka, http://www.bebiko.pl/home/konkurs/galeria-jak-zwracasz-sie-do-swojego-dziecka/#galeria/okreslenie/8760 (kaczorek - to jego określenie) :)


Bodzink bardzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji w domu, a nie możesz wrócić do mamy swojej? Nie wiem jakie są relacje między wami dlatego pytam
Iza a ja bardzo chętnie się wybiorę na spacerek :) jak w końcu będziemy mieć mieszkanie to zapraszam na kawę i ciastko - domowe bo sama robię i pieczę ^^
 
reklama
No i znowu cisza :crazy:
Kiniorek ja to jestem łasuch (co zresztą po mnie widać) więc na ciacho domowej roboty na pewno się skuszę no i kawkę też lubie ;-):-p:-D

U mnie trochę zmian, ale na razie nic nie napisze żeby nie zapeszyć :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry