reklama

Mamy niemowląt z Krakowa- czy wychodzicie na spacery?

Temat na forum 'Kraków' rozpoczęty przez mama_Babla, 18 Luty 2013.

1. mama_Babla

mama_Babla Zaangażowana w BB

Mamy małych dzieci z Krakowa,
    Dużo mówi sie o kiepskim powietrzu w Krakowie i smogu. Czy zatem zabieracie niemowlęta na spacery?
    Ja codziennie sprawdzam aktualny stan powietrza, ale widać gołym okiem, że coś "wisi" w powietrzu.
    Chodzicie czy nie?

2. wesolutka85

wesolutka85 Mamusia Gwiazdki i Sasanki

witaj, ja co prawda czekam na Malucha jeszcze, ale tak sobie mysle ze w Krakowie chyba przez 2/3 roku jest przekroczenie dopuszczalnych norm jesli chodzi o zanieczyszczenie powietrza, wiec tak na prawde bylo by to sporym ograniczeniem przez ten czas nie wychodzic na spacery. Tez sprawdzam codziennie normy i jesli nie sa tylko przekroczone 2 czy 3 razy to mysle ze bedziemy spacerowac.
    Dzisiejsze normy:
    [h=5]Aktualne jednogodzinne stężenia pyłu PM10 w Małopolsce
    (norma 50 μg/m3)

Kraków, Al. Krasińskiego
    86 μg/m3
    Kraków, ul. Bujaka
    60 μg/m3
    Kraków, ul. Bulwarowa
    68 μg/m3
    Skawina
    54 μg/m3[/h]przy takim smogu mysle ze wybralabym sie na spacer ;-)

3. reklama
  4. anka89

anka89 Aktywna w BB

My chodzimy na spacery. Wiem, że powietrze jest jakie jest w Krakowie, ale trudno... Mały bardzo lubi spać na spacerze. A i tak czy siak kiedyś musi się przyzwyczaić do takiego powietrza niestety.

5. mama_Babla

No ja też staram się chodzić. Właśnie czekam , aż się obudzi i ruszamy. Byliście już dziś?:) Niedawno wprowadziłam się do Krakowa- polecacie jakieś fajne miejsce na spacery niedaleko Ruczaju, żeby samochodem nie jechać (poza Zakrzówkiem)?

6. Elutka12

Elutka12 Fanka BB :)

Ja od początku chodzę na spacery z maluszkiem. Smog jest, był i będzie-nic z tym nie zrobimy, a dzieciak musi czasem wyjść poza domek.

7. elak23

elak23 Fanka BB :)

hej
    Ja się właśnie zbieram do zaczęcia wychodzenia na spacery, mamy juz całe 7 tygodni do tej pory się tylko werandowalismy .. teraz czas na spacery ale codziennie mówi że od jutra zacznę. Jak sprawdzacie jakość powietrza bo ja na wrota małopolski i tam jest dzisiaj niespecjalnie

8. mama_Babla

Na wrota małopolski również :). Bywało gorzej :)

9. Columbina

Columbina Fanka BB :)

A stadnina koni przy Kobierzyńskiej? Czy to już za daleko? :)

My chodzimy na spacery codziennie odkąd Alek skończył 2 tygodnie. Werandowałam go przez 3 dni wcześniej tylko. Trzeba hartować dzieciaczki. Nasz pediatra powiedział, że to bardzo dobrze. Dopóki nie ma siarczystych mrozów to na spacery nawet 2-godzinne możemy chodzić :) aaa... i mieszkam w Skawinie, gdzie czasami jest większy smog jak w Krakowie :p

10. reklama
  11. ulala

ulala Fanka BB :)

chodzimy chodzimy i nawet na to nie patrzymy bo inaczej zime trzeba było by w domu przesiedziec i ześwirowac :) na zakrzówku hmm myślę że spacery p skałkach ok tzn alejkami oczywiście na wiosnę jesień pięknie :) ja póki co po parku osiedlowym spaceruję i nie wypuszczam się za daleko:) a dzis jesteśmy po szczepieniu więc chwilowo zrobie przerwę z tydzień bez spaceru żeby nie złapał przeziebienia :)

Poleć forum