reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Co do zapisania dzieci do szkol to moja siostra czeka od wrzesnia na decyzje. Chodzila tam juz chyba z 5 razy, dzwonila i kaza dalej czekac. Chodzilam z nia nawet po szkolach i nie ma miejsc. Ona ma 3 dzieci i wszystkie siedza w domu i "czekaja" chore to wszystko
 
A gdzie mieszka Londyn? Birmingham czy inne wielkie miasto? Chore to owszem...temu ucieklam na wies;) cisza spokoj a moj od 2 roku życia chodzi codziennie.do przedszkola na 2.5 godziny:)
 
Dziewczyny, przyszlo mi zaproszenie do szczepienia na mmr... Boje sie szczepic, bo sie naczytalam o wycofywaniu szczepoinek w Pl, zwiazkach z autyzmem, nopach... Czy ktoras z Was moglaby zajrzec do czerwonej ksiazki dziecka i napisac mi nazwe szczepionki, bo nie moge nigdzie wyguglowac nazwy producenta szczepionek w uk. Chce sie upewnic, ze nie ma w skladzie rteci i innych syfow, zanim pojde szczepic. A Wy szczepicie czy nie? Jesli tak to jak reagowaly dzieciaki?
 
Witam dziewczyny! Obecnie jestem w 22 tc, wszystko przebiega bardzo ładnie, synek zdrowy na połówkowym 404g tydzień temu. Piszę bo mój partner od pon pracuje w uk, jak ogarnie się z mieszkaniem to bym chciała do niego dołaczyć. Mój lekarz powiedział, że nie podpisze mi zgody na lot w 30 tc, zewzgledu na możliwość odklejenia się łożyska, zostaje mi wiec lot do 28 tc, czyli do połowy stycznia.
Jak wygladałoby moje ubezpieczenie zdrowotne, czy wystarczy, że partner zgłosi mnie do ubezpieczenia?
Czy przysługiwały by nam jakieś pieniądze na dziecko?
Niestety, znim zaszłam w ciąże zdążyli mnie zwolnić z pracy, później nie udało mi się nic znaleść i jestem na zasiłku. W kraju dostanę, z dodatkiem rodzinym, jakies 550zł na miesiąc.
Znajomi którzy troche obeznani są, radzą mi rodzić w uk. Co wy sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
Cześć Mamusie :) Przybywam do Was z innego wątku z nadzieją, że pomożecie :)
Jestem w ciąży i tak sobie czytam te prawa pracy i tam jest napisane: ''
  • płatny czas wolny przeznaczony na przeprowadzenie badań związanych z ciążą (antenatal care)''
I tu moje wątpliwości, może trochę dziwne ale nie ogarnę tego :-D
To znaczy, że pracodawca ma mi dać wolne wtedy to rozumiem :p
Ale jeśli nie mam tak, że wolne mam zawsze w weekend i możliwośc wolnego w tygodniu to może dac mi mój wolny dzień czy oprócz tych moich dwóch wolnych dni jeszcze jeden na te badania?

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi... Dziękuje z góry za odpowiedź :)
 
reklama
Paulla to jest tak ze jak pracujesz i masz spotkanie to Twoj pracodawca ma obowiazek dac Ci 4 godziny na spotkanie. Czyli 4 godziny pracujesz a za 4 Ci placi. Oczywiscie to tylko teoria i np Twoja unowa albo emplyee hand book moga mowic co innego. No i jak masz ustalana rote tygodniowo, to moga dac Ci Twoj wolny dzien akurta wtedy.
 
Do góry