reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
hej dziewczyny,musze wam napisac co sie wczoraj wydarzylo,a mianowicie: Moja Nadia od paru dni ma karatek i kaszelek tak mocny,ze czasami az krztusi sie nim. Poszlismy do gp by ja osuchala,pani doktor stwierdzila,ze to zwykle przeziebienie i paracetamol ( w sumie nie spodziewalam sie niczego innego) poszlam do apteki z recepta ktora otrzymalam,a tam zdziwiona farmaceutka pyta sie mnie czy mam wlasciwa recepte? ja oczy na nia i mowie,ze wlasnie przed chwila lekarz mi ja wypisal.Okazalo sie,ze lek ktory przepisala Nadii mozna stosowac u dzieci powyzej 6 roku zycia,a przeciez moje dziecko ma 6 miesiecy i teraz pytanie gdyby pani farmaceutka nie zauwazyla pomylki to co by sie stalo? podala bym lek,ktorego u niemowlaka nie moge stosowac;/ i jak tu wierzyc lekarza.Katarek powoli mija,ale kaszel nadal jest tak silny,ze Nadia caly czas sie nim krztusi.Dziewczyny moze znacie jakis syrop odkrztusny ktory moge tutaj kupic?4 noce juz nie spimy,bo pilnujemy Nadii,zeby tym kaszelm sie nie udusila,a lekarz dal mi paracetamol i to jeszcze zly;/
 
kopka niestety syropy jak mój młody miał ponad rok wycofali te wykrztuśne bo były przypadki że dzieci po nich umierały swoją drogą przypadki 3 czy 4 (o ile dobrze pamiętam) z nieprzeczytania ulotki o stosowaniu. Teraz te syropy są po 6 roku życia tutaj wykopany, artykuł z Onetu o lekach których nie wolno podawać i które wolno Uwaga rodzice - tych leków dzieci zażywać nie powinny! - Onet Wiadomości

A co to za paracetamol że dopiero po 6 rż???

Moja Hania też ma aktualnie kaszle ale nie aż taki jak Twoja Nadia, ja podaje jej tylko nurofen bo ten kaszel i katar to połączone z ząbkowaniem jest i herbatkę na przeziębienie Hipp którą możesz kupić w Polskim sklepie.
 
hej kochane kwiateczek urodzila wczoraj o 22:48 poród naturalny Patrycja 3320kg i około 54cm z mała zostaja w szpitalu bo ma za niski cukier i infecja klatki piersiowej.......

zaraz bede do niej dzwonic
 
Kopka - w mojej praktyce nigdy nie stosuje ani paracetamolu a tym bardziej nurofenu ( bo jest silniejszy) na katar ani na kaszel. jesli pojawi sie temp powyzej 38 wtedy dalabym dawke paracetamolu bo nurofen stosuje przy wysokich temperaturach. jesli jest bez tempareatury tylko katar i kaszek, nosek odciagamy, sol fizjologiczna w sprayu lub woda morska, a jak karat sam schodzi to nic do noska nie zakraplam, a kaszelem moze byc od wydzieliny z kataru.

oj syn katarz od 3 miesiecy, katar po pas, ale jak schodzi ladnie, jest przezroczysty to sie nie martwie wogole.
A kaszel..hmmm... Podejrzewam ze malej przejdzie. Julian mial taki kaszel szczekajacy, podejrzenie krupu bylo ale alarm falszywywy..meczyl sie z tydzien, szcegolnie w nocy, my zero snu czywiscie, ale przeszlo, czasem zapodalam mu malutka ilosc prawoslazowego i przestawal kaslac na jakis czas.
w zeszlym tygodniu tak nam kaslal po nocy ze wymiotowal kilka razy na jedna noc... Jak widzial jedzenie w dzien to kiwal glowka ze nie chce bo pewnie bal sie ze znow wymiotuje..a jak zjadl cosik to zaraz kaszel i wymioty.Oczywiscie Gp, ze jest wszedzie czysty. Ale tez nic nie dawalismy bo paracetamol ani nurofen moim zdaniem nie sa lekami na kaszel? nawilzalismy powietrze na noc i w dzien, w nocy bardzo pomoglo....teraz juz wrocil do siebie, je i pokazuje rogi...

fajna rada jest przy kaslaniu dziecka szczegolnie gdy jest katar i kaszel , opukiwanie plecow dziecku zeby wydzielina sie nie przyklejala w pluckach co uchroni od zapalenia pluc, zawsze ro robie.



Kwiateczek - gratulacje !!!!!!!!!
 
wiem,ze paracetamol nie jest na kaszel,ale w uk cokolwiek dolega to przepisuja ten lek.katarek pomalu przechodzi,ale kaszel nadal jest okropny i silny,nawet jak nadia oddycha to slysze jak jej wszystko harczy wiec musze jej cos podac bo mi sie dziecko zameczy.mam rozumiec,ze tutaj nie kupie zadnego syropu odkrztusnego?oklepuje mala,ale jak narazie zabardzo rezultatow nie ma,powietrze tez nawilzame.mysle,zeby jeszcze raz sie wybrac do gp ,bo na prawde martwi mnie te krzyuszenie sie kaszlem,harczenie w pluckach i brak apetytu juz tak tydzien jest,a bobas sie meczy;/
 
reklama
Kopka - jasne, jak slyszysz jakies szmery to idz do lekarza, z maluszkami trzeba chidzic bo ńie sa w stanie nic powiedziec. Spokojnie mozesz dostac syropek od 3 mcy, napewno na suchy kaszelek, moze spytaj w aptece, moze cos doradza jak nic nie znajdziesz na polce. kup masc rozgrzewajaca dla maluszkow, polecam. nasmaruj klatke i stopki koniecznie. czasem jak dzieci kaszla to maja juz podraznione gardlo od kaszlu i mozna wtedy dac dla zlagodzenia prawoslazowy, tak wiesz, malo, bo czasem to jak dzieci kaszla to konca nie widac, az sie przyduszaja...
 
Do góry