reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hej :) jak się czujecie? Nie męczy Was zgaga? Mnie okropnie, zwłaszcza wieczorem. Nie wiem jak temu zaradzić.. Co do krzywej to już raz miałam w 16 tygodniu chyba bo wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Straszne to jest. Nawet to cytrynowe. Zastanawiam się jak przy zgadze dam radę to wypić i wytrzymać 2 godziny.. :(
Oj znam ten ból - mam zgagę od 1 trymestru dzień w dzień. W nocy, w dzień a robi się coraz gorzej. Chwilowo pomaga zimne mleko, Rennie czy Gaviscone. W pierwszej ciąży tez tak było ale dużo, dużo później.
 
Ostatnia edycja:
No tak ale nie do końca masz rację. Oczywiście jesz sniadanie I idziesz na glukozę o smaku winogron ale jak wyjdzie wynik powyżej 140 po godzinie to wtedy masz pełne badanie krzywej cukrowej. Czyli wtedy na czczo, pierwsze kłucie i 75g glukozy a następnie kłucie po godzinie i po 2h. Wszystko zależy od wyniku tego pierwszego testu. Tak jak w Polsce tylko że w Polsce nie bawią się w dwa rodzaje badań.
przecież dobrze napisalam. Jak nie ma cukrzycy to nie musisz poprawiać. I wynik musi być poniżej 135. Jak wygląda test obciążenia 75 glukozy wiem doskonale bo robiłam go w ciąży w Polsce która tam prowadziłam. I kolejny raz też w Polsce w trakcie drugiej ciąży bo tak jak mówisz pierwszy test wyszedł źle. Ale wyszedł źle dlatego, że nie zrozumiałam dokładanie polecenia w tamtym czasie 🤷‍♀️
Nie było to dla mnie jakieś straszne doświadczenie. Ani razu nie zeymiotowalam i nie musiałam powtarzać testu. Każdy reaguje inaczej. Chciałam tylko podkreślic, że nie wszędzie robi się taki sam test.


Hej :) jak się czujecie? Nie męczy Was zgaga? Mnie okropnie, zwłaszcza wieczorem. Nie wiem jak temu zaradzić.. Co do krzywej to już raz miałam w 16 tygodniu chyba bo wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Straszne to jest. Nawet to cytrynowe. Zastanawiam się jak przy zgadze dam radę to wypić i wytrzymać 2 godziny.. :(
ja na razie nie mam zgagi, ale wszystko przede mną. Za to ciężko mi oddychać. Mam ochotę ciągle chodzić bez biustonosza. Chyba tylko sportowy by mnie zadowolił.
 
Witam , czy spotkała sie któraś z dziewczyn z nieprawidłowym badaniem połówkowy ze u dziecka wykryto zmianę o mieszanym echu za żołądkiem na wysokości nadnercza ? Poza tym wszystko w porządku. Dziecko rozwija sie prawidłowo tylko lekarz zauważył ta zmianę i czeka mnie badanie rezonansem ale dopiero w 28 tygodniu . Dzidzia musi podrosnąć . Do tego czasu zwariuje. :(
 
Hej :)

Nadrobiłam posty i witam się z nowymi 😊😘

Ja zgagę mam od początku ciąży, ale nie jest jakaś bardzo męcząca. Raz się pojawia na chwilę i znika i tak kilka razy dziennie. Czasem mam spokój na kilka dni..
Niektórzy mówią że jak się ma zgagę w ciąży to prawdopodobnie dzidzia będzie miała dużo włosków ale ile w tym prawdy tego nie wiem. Ale miło by było gdyby mała miała fajne włoseczki od urodzenia choć te pierwsze się zacierają. Zobaczymy jak to będzie.
Też mam nadzieję że niedługo się pochwalimy tu swoimi pociechami 😊
 
Hej :)

Nadrobiłam posty i witam się z nowymi 😊😘

Ja zgagę mam od początku ciąży, ale nie jest jakaś bardzo męcząca. Raz się pojawia na chwilę i znika i tak kilka razy dziennie. Czasem mam spokój na kilka dni..
Niektórzy mówią że jak się ma zgagę w ciąży to prawdopodobnie dzidzia będzie miała dużo włosków ale ile w tym prawdy tego nie wiem. Ale miło by było gdyby mała miała fajne włoseczki od urodzenia choć te pierwsze się zacierają. Zobaczymy jak to będzie.
Też mam nadzieję że niedługo się pochwalimy tu swoimi pociechami 😊
Z tą zgagą to raczej zabobon jest 😉 moja mama do dzisiaj mi wypomina że od początku do porodu miała przy mnie zgagę. Praktycznie do 1 roku życia byłam łysa jak kolano 😉 z kolei siostra urodziła się z włosami prawie do ucha. Ja jestem blondynką a ona brunetką więc to pewnie od tego w dużej mierze zależy ilość włosów 😁 mój mąż też ma jasne włosy więc przypuszczam że długo nie będę musiała małego do fryzjera zabierać 🙈
 
U mnie zgagi nie ma, na szczęście :) ostatnio natomiast częściej i bardziej ciągnie mnie podburzusze - dobrze, ze mam dzisiaj usg - zapytam czy nic się nie odkleja, czy wszystko dobrze.
Hej dziewczyny czy mogę prosić o linka do prywatnej grupy ? Czy to tylko dla wybranych 😁
To niestety nie przez linka - musisz zgłosić do administratora albo moderatora, który Cię doda. Chyba @julianap ma taką władze ;)
 
reklama
Z tą zgagą to raczej zabobon jest 😉 moja mama do dzisiaj mi wypomina że od początku do porodu miała przy mnie zgagę. Praktycznie do 1 roku życia byłam łysa jak kolano 😉 z kolei siostra urodziła się z włosami prawie do ucha. Ja jestem blondynką a ona brunetką więc to pewnie od tego w dużej mierze zależy ilość włosów 😁 mój mąż też ma jasne włosy więc przypuszczam że długo nie będę musiała małego do fryzjera zabierać 🙈
No też mi się wydaje że zabobon ale taki pozytywny hehe, u mnie mąż ma czarne włosy i kręcone i dość dużo ma tych włosów za to ja mam cienkie i mało ich a ten kolor taki śmieje sie mysi ciemny błąd haha więc mam nadzieję że córa odziedziczy po nim chociaż włoski 🥰 No i rzęsy bo on to ma dłuższe i grubsze pięknie podkręcone że zawsze mu ich zazdroszczę.
U mnie zgagi nie ma, na szczęście :) ostatnio natomiast częściej i bardziej ciągnie mnie podburzusze - dobrze, ze mam dzisiaj usg - zapytam czy nic się nie odkleja, czy wszystko dobrze.

To niestety nie przez linka - musisz zgłosić do administratora albo moderatora, który Cię doda. Chyba @julianap ma taką władze ;)
Ojej a w którym tyg jesteś? :)
Zapytaj zapytaj może to normalne jest że tak rośnie. Trzymam kciuki by było w porządku.
Ja kolejną wizytę mam dopiero 10tego, ale już bym chciała iść I zobaczyć gwiazde na ekranie. Ostatnio jest spokojna ale jak już się ruszy to z siłą hehe. Ostatnio dostałam chyba nogą w pępek 🙈
 
Do góry