reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hej dziewczyny, przeglądając dokumenty które dostałam od położnej jest tam plan porodu i pytanie o lewtywe i golenie, nie wiem co lepsze czy wystarczy jak sama w domu się ogole a czytając artykuły w internecie nie jest to dobre iż rana po porodzie może wolniej się goić? Co sądzicie jeszcze dużo czasu ale tak jakoś mnie to zastanawia, ja już rodziłam ale za granicą i nikt mi lewatywy nie robił i nie proponował golenia i nie wiem czego tu się spodziewa w szpitalu
to chyba zależy właśnie od szpitala, który wybierzesz, może masz koleżankę, która tam rodziła lub jakieś forum, grupę na fejsie gdzie można zadać pytanie jak w tym konkretnym szpitalu do tego podchodzą, ja np. w pierwszej ciąży nie korzystałam z innych metod niż golenie bo nawet na wizytach czułam się lepiej ogolona albo z takimi malutkimi włoskami i akurat miałam mieć wizytę w dniu, w którym urodziłam wiec przygotowałam się jak do wizyty, o lewatywie nikt nie mówił ale np. u mnie pod koniec ciąży co wieczór miałam luźny stolec, dwa razy pod rząd organizm jakoś sam się oczyszczał i zaczęłam rodzić w nocy więc i tak czułam się pusta ale to dla położnych nie problem nawet jak zrobimy kupę w trakcie parcia, no nie da sie tu trzymać tu pchać, ja pamiętam jak na skurczu z przyciągniętymi nogami zaczęłam sikać...nawet nie zauważyłam a położna spokojnie do mnie że o robi pani siku proszę się nie krępować, przemy
 
Nie wiem czy tylko mnie hormony dopadają, dziewczyny ciagle na męża się złoszczę i wice versa.
O głupoty [emoji79] szok szok i niedowierzanie
Staram sie być spokojna dla dzidzi, ale czasem to bym go rozdarla na strzępy
Boszzzz ja tez tak mam
Ciut mniej ostatni tydzidn ale normalnie wczesniej cokolwiek by nie zrobil to mnie do szalu doprowadza
Sama czuje ze wredna jestem ale serio tak mnie z rownowagi wyprowadza ze szok

Basia bardzo sie ciesze ze z maluszkiem wszystko do rze. Super ze u lekarza bylas i cie uspokoil
Zycze spokojnych kolejnych tygodni
 
Hej ! Jestem tu nowa, mam termin na 8 marca ale być może będę miała rozwiązanie wcześniej że względów kardiologicznych moich.

Ale mam pytanie...
Bo jestem na końcówce 19tygodnia.
I zaczynam się trochę martwić, bo nie jestem pewna czy czuję ruchy małej. Czasem wydaje mi się że tak, baaaardzo delikatnie mnie dotyka tam od wewnątrz brzucha ale nie jestem pewna. Moja prowadząca powiedziała mi tydzień temu zebym się nie martwiła, bo jest wszystko okej, wszystko prawidłowo, I na pewno niedługo poczuje bardziej i będę tego pewna. Tylko mała jest głową do dołu ułożona. Nawet chyba czułam w 17tyg jak się obraca... I nie wiem ona tak długo może być w 1 pozycji ? Ginekolog powiedziała że ma jeszcze dużo czasu i się jeszcze zdąży poobracac kilka razy...

Też byłam teraz ostatnio na usg połówkowym tym 2gim prenatalnych i też jest wszystko w porządku. Ale nadal jest ułożona głową w dół, I tez powiedziano mi że ma jeszcze czas się poobracać... jutro mam usg prywatnie 3D i boję się że ona nadal jest tak ułożona i dlatego tak słabo ją czuje.
Jak jest u was ? :)
 
Hej ! Jestem tu nowa, mam termin na 8 marca ale być może będę miała rozwiązanie wcześniej że względów kardiologicznych moich.

Ale mam pytanie...
Bo jestem na końcówce 19tygodnia.
I zaczynam się trochę martwić, bo nie jestem pewna czy czuję ruchy małej. Czasem wydaje mi się że tak, baaaardzo delikatnie mnie dotyka tam od wewnątrz brzucha ale nie jestem pewna. Moja prowadząca powiedziała mi tydzień temu zebym się nie martwiła, bo jest wszystko okej, wszystko prawidłowo, I na pewno niedługo poczuje bardziej i będę tego pewna. Tylko mała jest głową do dołu ułożona. Nawet chyba czułam w 17tyg jak się obraca... I nie wiem ona tak długo może być w 1 pozycji ? Ginekolog powiedziała że ma jeszcze dużo czasu i się jeszcze zdąży poobracac kilka razy...

Też byłam teraz ostatnio na usg połówkowym tym 2gim prenatalnych i też jest wszystko w porządku. Ale nadal jest ułożona głową w dół, I tez powiedziano mi że ma jeszcze czas się poobracać... jutro mam usg prywatnie 3D i boję się że ona nadal jest tak ułożona i dlatego tak słabo ją czuje.
Jak jest u was ? :)
Jeszcze masz czas, ja tez czuje nieregularnie 😃 są dni ze czuje często, a są dni ze wydaje mi się ze w ogóle nie czuje nic 😊 Ja mam jutro połówkowe, bardzo się cieszę ale tez trochę stresuje oczywiście 😃
 
Hej ! Jestem tu nowa, mam termin na 8 marca ale być może będę miała rozwiązanie wcześniej że względów kardiologicznych moich.

Ale mam pytanie...
Bo jestem na końcówce 19tygodnia.
I zaczynam się trochę martwić, bo nie jestem pewna czy czuję ruchy małej. Czasem wydaje mi się że tak, baaaardzo delikatnie mnie dotyka tam od wewnątrz brzucha ale nie jestem pewna. Moja prowadząca powiedziała mi tydzień temu zebym się nie martwiła, bo jest wszystko okej, wszystko prawidłowo, I na pewno niedługo poczuje bardziej i będę tego pewna. Tylko mała jest głową do dołu ułożona. Nawet chyba czułam w 17tyg jak się obraca... I nie wiem ona tak długo może być w 1 pozycji ? Ginekolog powiedziała że ma jeszcze dużo czasu i się jeszcze zdąży poobracac kilka razy...

Też byłam teraz ostatnio na usg połówkowym tym 2gim prenatalnych i też jest wszystko w porządku. Ale nadal jest ułożona głową w dół, I tez powiedziano mi że ma jeszcze czas się poobracać... jutro mam usg prywatnie 3D i boję się że ona nadal jest tak ułożona i dlatego tak słabo ją czuje.
Jak jest u was ? :)
Jeżeli to pierwsza ciąża to ze spokojem, ja jestem w drugiej ciąży i 21tc mam więc nadal jeszcze nawet nieregularnie czuje ruchy. Ale się tym nie martwię bo możliwe że łożysko mam z przodu, ale pewna nie jestem.
 
reklama
Ja póki co uspokajam się, że co byłam teraz na jakimś badaniu z usg to wszystko jest okej, I prawidłowo. Ale w myślach gdzieś mam, małe czarne myśli :/ przeważnie to tak przed wizytą mam. Jutro mam to 2gie prenatalne prywatnie ale pewnie dadzą mi za darmo bo mam skierowanie, idę 2gi raz ale do prywatnego w sumie z ciekawości tego 3D bo w szpitalu którym mi robili było 2D. Ale też pogadam z doktorką. Mam nadzieje że jest dalej wszystko w porządku. Tylko nie daje spokoju że ona dalej jest w tej samej pozycji 🤔
 
Do góry