reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Dziewczyny, wiem, że powtarzam temat, ale jak to jest z chorobowym po terminie porodu? Czy rzeczywiście jest tak jak pisała Dorota,że wtedy trzeba zacząć macierzyński? Nie sądziłam, że znajdę się w tej sytuacji, ale teraz wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne:eek::baffled::baffled:


Oczywiście, że nie - macierzyński liczy się od dnia porodu, chyba, że Ty, na własny wniosek chcesz iść na macierzyński wcześniej (można iść wcześniej 2 tyg. przed datą porodu)
Tak jak pisała Doris - czasem lekarze nie chcą wystawiać zwolnienia, wtedy idź do rodzinnego niech Ci wystawi na ból kręgosłupa np.
Ale nikt nie ma prawa zmusić Cię do przejścia na macierzyński, zanim urodzisz.
 
reklama
Kindzia gratulacje!!!
Moja Zuza dzisiaj miała kiepską noc, ja sie przez to czuję jakbym wczoraj była na ostrej imprezie, boli mnie strasznie głowa. Od rana dopiera teraz zasnęła - mam nadzieję że choc trochę pośpi:tak:
Siwona nie musisz zaczynać macierzyńskiego, gin może przedłużyć Ci zwolnienie - ja tak miałam:tak:
 
Siwona nie wiem jak to jest, ale ja od 12 marca jestem na macierzyńskim, bo przekroczyłam 182 dni zwolnienia. Strasznie mi szkoda tego macierzyńskiego, ale trudno( dlatego chciałabym już urodzić). Mam jeszcze 15 dni urlopu z zeszłego roku no i 26 z tego, więc jakoś to będzie.
 
Weronika ma rozwarcie na 1 cm, skurcze 40-50 wyskakują co jakiś czas, na USG wyszło że mała jest w położeniu twarzyczkowym, na razie czekają
 
Asze widze ze nie musze pisac do Weroniki nie bede jej denerwować pytaniami i jak?:-p;-)
Monika ja tez przekroczyłam 182dni i byłam na zasiłku rehabilitacyjnym szkoda mi było oddawać macierzyński:sorry::eek: zreszta masz prawo do zasiłku:-)
 
reklama
Do góry