reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
Dzieki Dziewczyny za rady dot. mycia rak. Chyba tez dam sobie spokoj. Chociaz z drugiej strony tu nie ma nawyku zdejmowania butow i tak sie chodzi w tych samych. Tzn. domownicy chodza w klapkach domowych(tez nie zawsze) ale wszyscy inni w butach.

Truskaffko to Melka ma juz 8 zabkow??? Ale szybko! Gratuluje

Dziewczyny ale u nas burza w nocy byla. Dwa razy tak rabnelo ze myslalam ze koniec z nami ze walnelo w nasz budynek. Czegos takiego nie przezylam chyba nigdy..

Kania bylam wlasnie u fizjoterapeutki. Powiedziala ze mam skolioze :/ i mega spiete miesnie. Masaz byl bolacy ale uczucie wspaniale.. M nadzieje, ze Tobie ta rehabilitacja szybko ulge przyniesie.
 
Hej :-)
Widzę, że ostatnio wieje tu pustką.....szkoda.

Moja gwiazdeczka tj. pisałam wcześniej śpi już tylko raz dziennie. Budzi się o 8 rano, później zasypia o 14 do 16 i buszuje do 22:szok: ale nie mogę mieć jej tego za złe bo ja i mój mąż jak byliśmy mali to też nam do spania nie było śpieszno....więc córcia ma to po nas :-)

W środę wielki dzień....lecimy z Emilką do Polski....mąż dołączy do nas 20 grudnia. Poza tym nic ciekawego....w Norwegii nareszcie spadł śnieg, dzięki czemu w mieszkaniu od razu jaśniej a nie tak szaro....
 
Dziewczynki powiedzie mi co kupujecie swoim maluchom ? Wiem , że to zależy od rozwoju dziecka, jedno raczkuje jak kończy 6 miesięcy a inne w ogóle tylko zaczyna chodzić w wieku roku , tak samo z resztą . Ale powiem wam , że ciężko mi coś wybrać . Pchacza moja ma bo kupiłam na tablicy w dośc atrakcyjnej cenie. Oczywiście Justynie bardziej podobaja się to co jest z przodu , te bajery do przekręcania i naciskania niż to by to pchać i dzięki temu chodzić do przodu (bo bokiem przy kanapie i meblach to śmiga) . Pomyślałam o klockach drewnianych. Problem w tym , że moja to najchętniej interesuje się tym co robie ja albo mój mąż, lub1 raczkować, chodzic przy czym kolwiek byle mozna się było złapać , po czymś wchodzić , no i numer 1 wyrzucanie wszystkiego co ma jakikolwiek porządek , czyli wszystkie zabawki wywalane z kuferków, wywalanie rzeczy z szuflad, szafek . Pluszaki zupełnie nie interesują, jakieś interaktywne zabawki na krótka mete , najczęsciej minute by zobaczyć jak gra a później przewraca, taranuje wszystko co może . Ostatnio znalazła sobie zabawe, trzymanie się brzegu owalnego stołu i chodzenie wkoło niego zgarniając to co można .Ciężko mi się zdecydować na jakąkolwiek "zabawkę" bo mam wrażenie , że na ten moment to i tak wywróci to do góry nogami albo rzuci w kąt na poczet telefonu, pilota albo etui od telefonu z brelokiem , ooo albo klucze . Kiedy to się skończy ?
 
Bry wieczór.
Dziewczyny śpią, mąż w kinie a ja korzystam z chwili dla siebie i czytam co u Was.
Wieje tu pustką ostatnio, wywiało Was razem z Ksawerym???

Anka ja nawet proste przepisy potrafię spie... także pieczenia ciast się nie chytam, mogę upieć mięso i inne rzeczy ale nie ciasta.
Ewciulek dużo by opowiadać, chory jest ale to też wynik 10 lat przy kompie, dwie ciąże, sypię się ;-) Przebił się Nikoli ten ząbek?
Asinka my z biegunką walczymy od piątku a zęba brak. Jak Tymek? Przeszedł mu katar?
Truskaffka zadbałam, zadbałam a i nawet czekoladki znalazłam w piątek w łazience :-) Chyba Mikołaj chce mnie utuczyć ;-) Gratuluję Amelce tylu ząbków :-)
Królowa Dramatu mnie po masażach też mniej boli, ale coś mi się z ręką (dłonią) porobiło po prądach :-(
Ewelinka to faktycznie Emilia za dużo nie śpi, ale ważne że choć raz śpi w ciągu dnia :-) Moja może przez te 10 miesięcy dwa razy poszła spać koło 22 a tak to zasypia koło 19-20 tej. Bezpiecznego lotu !!!
NomiMalone teraz dzieciaczki zabawkami się szybko nudzą, interesuje ich to co w danej chwili rodzic ma w ręce, tak więc tel, piloty i inne niepożądane przedmioty. Dziecko do zabaw różnymi zabawkami musi samo dojrzeć, teraz jest na zasadzie postukania, rzucania, wyrzucania i tak będzie czas dłuższy. Wierz mi, że większością zabawek teraz nie jest zainteresowana ale to przyjdzie z czasem.
 
hej dziewczyny. Czytałam Was ale nie miałam weny odpisac i troche mało czasu wolnego mam.
Kuba doczekał się swojego kojca:) jest duży więc musiałam wynieść stół do piwnicy.pozatym wszystko inne w jak najlepszym porzadku..zęby ida ale bardzo powoli. więc troche marudny jest.

NomiMalone ja własnie nie wiem jeszcze co kupić. Myslalam nad Szczeniaczkiem chodzikiem.bo to chyba najlepszy wybor bedzie.
Kaniu a co Ci się po pradach i jakich pradach robi??? a myslalam ze z pieczeniem i gotowaniem nie masz problemow zadnych.
Ewelinka a gdzie będziecie w Polsce??
 
Hej dziewczyny :) witam po weekendzie:)
Ewelinka nieżle Ci Twoja córa wytrzymuje ,moja miedzy 20-20.30 spi , ostatnio zaczzęła raz w tygodniu spać o 21.30 nie wiedzieć czemu?:szok: poprostu chce więcej siedzieć z rodzicami bestyjka jedna....
Naomi u mnie też piloty,telefony ,klucze itd są number one , a i pusta butelka po wodzie:tak: ale telefony muszą być na chodzie nie wyłączone, kiedyś chciałam ją oszukać moim starym telefonem, ale zaczęła naciskać nic się nie działo więc rzuciłą go w kąt.....wie już ,że jak naciśnie pilot to coś się dzieje w tv , dlatego też ją interesuje,ale chowam je bo mi je zdewastuje :p
Kania zęba nie ma ,ale minęła jej wreszcie 3-dniówka bo w koińcu to świństwo miała,wysypka jej powoli schodzi,wraca apetyt i wariowanie,chociaż i w chorobie ostatkiem sił ,ale wariowała:) a jak u Was nocki?
zuzkon ​i jak się odnalazł Kuba w kojcu?
 
Ostatnia edycja:
no własnie moją gwiazde zabawki średnio intersują, ale coś przydałoby się kupić. jak nie na teraz to może za jakiś miesiąc , dwa zacznie się tym bawić.

myślałam o klockach drewnianych tego typu Klocki drewniane kolorowe z sorterem Leszno • Tablica.pl
albo IKEA MULA Kolejka, Zabawka Zręcznościowa Cieszyn • Tablica.pl
lub Wieża drewniana piramida Kartuzy • Tablica.pl
myślałam jeszcze o sorterze i klockach plastikowych zamiast drewnianych.

Takie wszelkiego typu grające zabawki Justynie kupować tera nie będę bo takie to ona od razu dusi Wiem, że klocki to dobra sprawa , bo najpierw dzieci nimi rzucają , oglądają kolory i kształty, później próbują układać wieże , trenują sprawność manualną , wyobraźnie przestrzenna,
 
Ostatnia edycja:
hej Kobietki,
Wczoraj na fb odezwała się do mnie królowa dramatu i uświadomiłam sobie jak bardzo mi Was brak, tak więc postanowienie przed noworoczne mam, że choć raz dziennie tu zaglądać będę:) Pewnie tylko do tego tematu, no i zdjęcia podglądam od czasu do czasu, no ale od czegoś zacząć trzeba:)
Mam nadzieję,że wybaczycie jak nie będę się cofać w postach, tylko na bieżąco "wskoczę"
Kania, Królowa współczuję problemów z kręgosłupem, dziwne że takie drobinki się akurat z tym borykają, mi też się swego czasu bardzo dawał we znaki, nawet rezonans miałam robiony ale odpukać na razie spokój. Trzymam kciuki aby rehabilitacja pomogła w obu przypadkach, Kania może te prądy jakoś nerwy Ci podrażniły skoro masz problem z ręką?
Ewelinka widzę, że Tobie "czuwak" się trafił, nie zazdroszczę bo wiem jak mi ze Szczpekiem ciężko było, a w nocy chociaż Emilka ładnie śpi?
My ostatnio ciężkie miesiące bo non stop jakiś katar i jeszcze zęby więc Ninka potrafiła nawet do 2 w nocy wariować ale przynajmniej w dzień odsypiała, najgorzej miał Szczepciu bo ja w dzień na siedząco usypiałam a on nie miał się z kim bawić.
Truskafka widzę, że Nelkce ząbki szybciej niż Nince się "wysypały" My mamy 6póki co choć wydaję mi się, że dolne dwójki już się zaczynają wybijać też..
Asinka nie zazdroszczę rozłąki, mam nadzieję, że to już niedługo wyprowadzka planowana żeby Rodzinka mogła znów być w komplecie.
Nomi, tak jak Dziewczyny piszą taki etap, nie pocieszę Cię ale z tym bałaganieniem i wyrzucaniem to trochę trwa, nawet jak dzieci już ładnie się bawią to "demolka" zawsze najatrakcyjniejsza;) Ja narzekać nie mogę bo Ninka ładnie już się bawi i potrafi się dłużej zająć ale to też od dnia zależy, no i Ona ma towarzystwo bo za Szczepkiem przepada i wszędzie za nim by chciała. Chwilowo u nas największą furorę dla samotnej zabawy robi żabka do skakania fisher price, osobiście odradzałabym klocki, za mała jeszcze Justynka a jak teraz Cię bałagan denerwuje to klocki walające się wszędzie nie pomogą;) ta środkowa zabawka bardzo fajna dla dzieci w takim wieku jak nasze.
Ewciulek witam, chyba nie miałyśmy przyjemności się poznać w czasie ciąży:)
Zukon jak z kojcem, łatwiej zapanować nad Kubusiem co?
 
reklama
witam w szaro bury mokry kanapowy dzień...

weekend milutko zleciał :)
wczoraj byliśmy u mojego brata, była też kuzynka z dzieciakami, 2,5 letnim Michałem ..strasznie pocieszny facecik od razu porwał mi Matika do zabawy :p
i z Pawełkiem- 1,5 miesiąca młodszy od mojej Meli. I pierwszy raz poczułam że ta moja panna serio strasznie mobilna, w porównaniu do niewiele młodszego towarzystwa. Pawełek sobie grzecznie leżał, jak go zostawili tak leżał, zabaweczkami się bawił.. a Mela to siedzi, to raczkuje, to wstaje, to chodzi przy meblach...ruchowo dziewczyna szaleje że heej.

Asinka trzymam kciuki żeby cała rodzinka była jak najszybciej razem :) i super że blisko Anki będziesz ;)
Królowa aannoo posypały sie u nas zębiska. Ale to w przeciągu miesiąca. Jak Melka miała 7 miesięcy to dwa ząbki...a teraz 8 ...i nagle w paszczy wyrasta 8 zębów:shocked2:
trzymam kciuki za rehabilitacje
no i wiesz...zżera mnie zazdrość jak widzę zdjęcia na fb:-D słońce, plaża, morze...matkoo jak cudnie :D
Ewelinka jacy rodzice taka córcia:-D a wiesz jak nie jest zmęczona i humor dopisuje, to nic na siłę :)
bezpiecznej drogi.. :)
Nomi widziałam na fb jak sobie Justynka ładnie sama stoi BRAWO :)
Meluśka też z tych ruchliwych łobuzów :p wszędzie jej pełno, podobnie jak Twoja raczkuje, wstaje wszędzie, chodzi przy meblach, wspina się gdzie może..o zgrozo bez strachu:shocked2:
a starszy brat tylko pokazuje kolejne sztuczki, które Melcia chce od razu powtarzać:-D
co do zabawek, u nas interaktywne się sprawdzają, Melka obecnie ma fazę muzykalną więc wszystko co gra, śpiewa jest suuuper i młoda tańcuje :) dostała na mikołaja kąpielowe bongosy z fp, bardzo się podobają :)
i ogólnie lubi wydobywać dźwięki z zabawek, grzechotkami potrząsa, klockami uderza o siebie i cieszy się że ma taką MOC że gra hehe
a na gwiazdkę kupiliśmy krzesełko uczydełko :) moim zdaniem się sprawdzi i spodoba :) booo...można na nim siąść, wspiąć się, stać przy nim, jest książeczka z obracanymi kartkami, lampeczka z kolorowymi świtełkami, ZEGAR z przesuwanymi wskazówkami- a młoda szaleje za piosenką i teledyskiem tik taka więc myślę że się spodoba hihi

Klocki polecam, my mamy po Matiku, Mela oczywiście nimi rzuca, rozwala budowle, gra nimi. Ale tak jak piszesz ćwiczy manualnie i z czasem zacznie też budować :) Mula też fajna sprawa, zwłaszcza że teraz maluchy lubią paluszkami manewrować, sortery mamy i tez póki co służy do wywalania klocków :p tak samo z piramidką :p ale wiadomo że to też przyszłościowe zabawki
Kania hiehie to niech czekoladki w cycki idą! :-)

aaa co do zabawy jeszcze, oczywiście Melka też najbardziej chce zakazane rzeczy -piloty komórki itp :p w kuchni myszkować chce po szafkach, udostępniłam jedną i ma tam plastikowe pierdółeczki -więc ona buszuje w niej a ja spokojnie swoje robię ..
no i rzucanie zabawek jest suuuper, na szczęście mamy starszego brata którego to bardzo cieszy i wiecznie podnosi zabawki, ona rzuca-chichra się, On chichra się podaje i czeka znów na rzut :-D
Zuzkon to mały ma teraz swój osobisty plac zabaw ;)
Ewciulek Kciuki żeby małą ząbek nie męczył..
Szczebiotka!!! WELCOME!!!!:-) bardzo podoba mi się Twoja noworoczna obietnica :cool2:
a co u was poza ząbkowaniem? Super że rodzeństwo tak za sobą przepada :)to sama radość patrzeć na takich kochających się wariatów :)

Miłego dnia! mimo tego co dzieje się za oknami...:baffled:
 
Do góry