reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maslo przy skazie bialkowej??

k_aralajna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Styczeń 2010
Postów
2 848
Miasto
śląsk
witam sie
moj syn ma stwierdzona skaze bialkowa, pije nutramigen i...

bylam u alergologa i dowiedzialam sie od niego ze dziecko ze skaza bialkowa moze jesc maslo, pierwsze slysze, on twierdzi ze maslo to prawie sam tluszcz i zebym dawala a jak cos mu bedzie, jakas wysypka tzn. ze ma uczulenie na skale atomowa, bo to sie bardzo rzadko zdarza... no nie wiem boje sie troche dac maslo... co wy na to??

twierdzi ze male ilosci alergenu sa w diecie potrzebne, biszkopty tez moge dawac i gluten i zoltko tez, sprobujemy ale powolutku
 
reklama
moj synek mial skaze bialkowa.
Jesli nie jest uczulony na jajko to zoltko mozna dawac, gluten rowniez (no chyba ze dodatkowo jest na niego uczulony- moj nie byl)
A co do masla- Bartka maslo uczulalo bardzo, ja zastapilam maslo oliwa z oliwek.
 
a moja mała ma skaze bialkowa byłysmy u pediatry i radził zamiast oliwy z oliwek dawac własnie masło
zrobilam jajecznice na masełku i extra zjadla zero wysypki
a wypowiadała sie tu expert od zywienia dzieci i niemowlat i potwierdza ze lepiej podac masło niz oliwe
masło jest dobre dla dzieci z alergia badz ze skłonnoscia do alergi
nasza mała bardzo je lubi i chetnie zjada i nie ma zadnej wysypki
pediatra powiedzial ze jak nie sprubuje podac masełka to nie zobacze czy dziecko nie moze go jesc
a jajeczko je cale i tez mamy spokuj z wysypka
 
Hej moja mała też ma skazę białkową i pije nutramigen, masło podałam niedawno zupełnie nieświadomie, poszłam zrobić Kajce kanapkę i posmarowałam zwykłym masłem, jak sobie, gdzie normalnie używamy roślinnego Na początku bardzo się przestraszyłam, bałam się reakcji organizmu i kolejnych wysypek ale o dziwo małej nic nie jest! myślę, że po roczku spróbujemy jednak podawać w małej ilości Co do innego jedzenia ( gluten, jajka ) to je już normalnie, wprowadzaliśmy pomalutku i udało się bez większych reakcji Próbuj podawać w małych ilościach i obserwuj maluszka Powodzenia
 
Do góry