reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu roczniaka

witam wszystkie mamy i eksperta:biggrin2:wiem ze pewnie wszyscy juz macie dosc tych samych pytan i odpowiedzi ale mam watpliwosci co do jadlospisu mojego 11 miesiecznego babla.a wyglada on tak:
1. ok. 6-7 butla mm z kaszka zjada ok 130ml(zdarza sie ze maly wstanie w nocy ok.3-4 to jak wtedy mu dam mleka to potem podaje mu jogurcik)
2. ok. 10 kaszka ryzowa,kukurydziana,manna zalezy ktora jest pod reka:biggrin2:zjada ok 200ml
3. ok.13-13.30 zupka ze sloiczka badz robiona pomidorowka z kaszka manna,rosolek.zjada caly sloiczek
4. ok 16-17 obiadek ze sloiczka.zjada caly
5. ok 19 deserek(owoce)
6. ok 21 mleko z kaszka wypija ok 150ml
dodatkowo jak maly nie dostanie rano jogurciku to podaje mu go miedzy zupka a obiadkiem.chce mu tez zaczac wprowadzac te dania pyszne sniadanko z owocami,jogurtem i musli rano albo miedzy zupa a obiadkiem.chce tez podawac mu na zmiane kaszki badz ryz na mleku z hippa.jezeli rano podam mu te pyszne sniadanko to moge tym zastapic butle mleka??no i oczywiscie czy reszta jadlospisu jest wporzadku??bardzo prosze o opinie i porady.dziekuje:biggrin2:
 
reklama
1. Ilość mięsa to 30g, najlepiej zważyć na kuchennej wadze będzie mieć Pani orientację, miary domowe są różne.
2.Czy warzywa z zupy można podawać na 2 danie jako dodatek do mięsa? Raczej nie, dobrze żeby dziecko zjadało warzywa w zupie i dodatkowo porcję warzyw z II daniem.To w zasadzie jedyna okazja do zjedzenia zalecanych 350g warzyw dziennie.
3.Do wywarów warzywnych może Pani dodać zarówno masło jak i olej rzepakowy lub oliwę z oliwek, pod koniec gotowania ilość na porcję zupy to ok. 3 ml czyli mniej więcej pół łyżeczki.
 
A ja mam pytanie odnosnie glutenu, nie wprowadzialm corce glutenu jak miala 5-6 mcy tylko jak miala 10, ale okazalo sie ze robi kupki ze sluzem, lekarz kazal sprobowac za 2-3 mce czyli jak skonczy roczek. W jakiej postaci probowac wprowadzic na nowo ten gluten?

Drugie pytanie jest odnosnie twarozkow i innych, moja mala je kaszki ryzowe i ryzowo-kukurydziane robione na mleku Aptamil Pepti. Od czasu do czasu podaje jej troche zoltego sera, budyn z gerbera. Moj pediatra zalecil zeby nie spieszyc sie ze zmiana mleka pepti na inne i poczekac az mala bedzie miala 15 mcy. Dodam ze nie zauwazylam jakis wielkich uczulen po serze czy tym budyniu. Czy jesli je ona te kaszki na tym mleku pepti to moga byc one po 4 czy 6 mcu? Ciezko jest znalesc kaszke dobra dla niej, bo wiekszosc jest mleczno-ryzowa.
 
Gluten proszę wprowadzić w formie kaszy manny w dawce ekspozycyjnej 2-3 g kaszy podać z obiadkiem lub mlekiem.
Odnośnie alergii na mleko krowie, jeśli minęło już 6 miesięcy stosowania diety to może Pani przeprowadzić prowokację w poprzez podanie produktu mlecznego i obserwację objawów, w zasadzie pani to robi podając żółty ser czy budyń, jeśli nie ma objawów to nie ma też sensu aby dziecko nadal było na mleku dla alergików, można byłoby zmienić na mleko HA. Nie wiem jednak czy objawy są czy ich nie ma, bo Pani pisze nieprecyzyjnie że nie ma wielkich uczuleń?
Nie ma kaszek na hydrolizatach czyli mlekach które są produktami leczniczymi dla dzieci z alergiami, dlatego jeśli dziecko ma podawana takie właśnie mleko pozostają kaszki na wodzie.
 
Pisze, bo szukam pomocy. Mam corke, ktora skonczyla obecnie roczek, jest wczesniakiem z 32 tygodnia ciazy, jej waga urodzeniowa 1410g, obecnie wazy zaledwie 7500, rozwija sie prawidlowo, jest bardzo ruchliwa, sama juz chodzi, ale problem ktory mnie dreczy to jej dieta. Corcia jest nadal na moim mleku, odmawia jakiegokolwiek mleka modyfikowanego,owszem sprobuje i na tym sie konczy, dodam, ze nie pije z butelki, uczy sie z kubeczka, bo smoczkow tez nie lubi. Probowalam do diety wprowadzic roznego rodzaju kaszki, ale tez sie nie udalo, nie przypadly jej do gustu. Przedstawie jej menu, wedlug mnie je po prostu za malo, a za duzo pije mleka.
W nocy dostaje cyca na zyczenie, czasem jest to nawet 3-4 razy w ciagu nocy
okolo 7-8 mleko
10-na zmiane, jogurt, serek bialy, paroweczka(czasem odrobina czasem cala),chleb z wedlinka, sucharek, jajecznica(niestety wszystko w malych ilosciach)
13-14 obiad, zupa lub krem warzywny(sloiczkowy lub wlasnej roboty), makaron, ryz, mieso( wszystkiego nie wiecej niz 100-150g)do tego cyc
17 deser, owoc, biszkopt
19 cyc

Jak moge zachecic corke do jedzenia? Zjedzenie 100g obiadu trwa nie raz 45min! Czasami nawet tych 100g nie zje:(
Jak ma dobry dzien w miedzyczasie przegryzie gotowana marchewke, kalafiora lub inne warzywo.
Aha, corka ma dopiero 2 zabki na dole.
Prosze o porade.
 
Do góry