reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Miasteczko Wilanów-czy jest ktoś z tych okolic??

Nina6x

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2010
Postów
178
Miasto
Warszawa/Katowice
Witam wszystkie mamy:)Zakładam ten temat bo mam mały problem, mamy zamiar z mężem przeprowadzić się na jedno z osiedli znajdujące się w Misteczku Wilanów...wszystko pięknie ładnie ale niestety nie mam jeszcze prawa jazdy a mam dziecko w wieku pięciu lat a drugie w drodze...no i tak zastanawiam się jak tam jest rozwinięta infrastruktura komunikacyjna??Czy są przedszkola, przychodnie państwowe gdzieś w pobliżu??Nie chcialabym żeby się okazało że jestem skazana tylko na oglądanie murów osiedla...może ktoś z Was drogie mamy tam mieszka lub mają tam znajomych.Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakąś odpowiedź.
 
reklama
Cześć. Ja mieszkam w Miasteczku Wilanów od trzech lat. Faktycznie z infrastrukturą tutaj krucho. Jeśli chodzi o przychodnie to jest jedna na Kostki Potockiego (Państwowa) ale nawet nie wiem jacy lekarze tam przyjmują bo nigdy z niej nie korzystałam.Pewnie gdzieś w okolicy są i inne ale nigdy nie byłam zainteresowana. Ja jeżdżę na Ursynów do Przychodni Medycyny Rodzinnej. Przedszkoli za to ostatniego roku przybyło jak grzybów po deszczu. Moja córeczka chodzi do Zielonej Ciuchci na Vogla i jestem bardzo zadowolona. W przyszłym roku mój synek też tam pójdzie. Szkoły Państwowe są dwie w bliskiej okolicy i jeszcze jedna troszkę w stronę Powsina. Sklepy też już się pootwierały. Na pewno nie będziesz siedziała w murach osiedla bo Wilanów to cudowne, zielone miejsce na spacery z dziećmi. Na Kostki Potockiego jest Wedel i lodziarnia, w Miasteczku otworzyły się restauracje, pizzeria i kawiarnia Mała Czarna (polecam). Ponadto jak wsiądziesz w autobus to dojedziesz do Parku w Powsinie gdzie jest otwarty basen dla dorosłych i oddzielny dla dzieci (mały brodzik głębokości 15 cm wody i większy brodzik chyba 30 cm). Ponadto fajny plac zabaw niedaleko Samu (MarcPol czy coś takiego). W pobliżu tegoż Samu jest biblioteka gdzie odbywają się fajne (darmowe) teatrzyki dla dzieci. A jak jesteś zapaloną rowerzystką to od Wilanowa do samego Powsina masz ścieżkę rowerową a po drodze możesz pokazać dziecku stadninę koni i zjeść tam rybkę (mają własny staw rybny) czy lody. Mnie Wilanów się bardzo podoba i cieszę się, że tam mieszkam. Jak byś miała jeszcze jakieś pytania to pisz.
 
Witam Państwa. W warszawskim Nowym Wilanowie nowo powstający Zakątek Domowy dla Dzieci w wieku od 2 do 5-ciu lat serdecznie zaprasza. Dzieci znajdą u nas profesjonalną i doświadczoną opiekę, życzliwość, troskę, ciepło zacisza domowego oraz radosną zabawę w najlepszym i najbezpieczniejszym wydaniu. Oferujemy opiekę dzienną oraz godzinową we wspaniałej, kameralnej atmosferze, zapewniając zawsze świeże i zdrowe wyżywienie.

Opłata za miesiąc 850zł.
Opłata za 1godz. 15zł.
Wyżywienie całodzienne za dzień tylko 10zł.

Kontakt telefoniczny 505-130-747 Luiza K.
 
witam
ja dopiero dołączę do młodych mam w listopadzie ale też mieszkam w Miasteczku Wilanów. przyznam że jeszcze nie wiem jak to będzie z dzieckiem ale zawsze dobrze poznać "koleżanki" z sąsiedztwa

pozdrawiam
 
Do góry