reklama

Miejscowe zgromadzenia drobnych chrostek na nozkach

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez sandros, 17 Maj 2006.

1. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Praktycznie od drugiego miesiaca zycia na nozkach Sonia zauwazylam chrosteczki. Nie w formie wysypki, na zalych nozkach, a np na jednej nozce w jednym miejscu zgrupowanych kilknascie grysukowatych chrostek. Tak znikaly, pojawialy sie, zbytnio sie nie przejowalam, bo bylo malo i sporadycznie.

Ostatnio, tak od ok 2 miesiecy mam nasilenie. Do tego kolana i lokcie staly sie szorstkie w dotyku.
    Poczatkowo pediatra stwierdzila, ze to przez czekolade, bo zdazalo sie, ze dostala, ale od tych dwoch miesiecy nie dostala nic, a to sie pogorszylo.

Pediatra nie bardzo wie co to moze byc i kaze obserwowa, jak nic sie nie zmieni, to dostaniemy skierowanie do alergologa.
    A moze ktos z Was mial podobnie, cos slyszal, czytal?

Pozdrawiam,

2. loli

loli Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    chrosteczki i sucha skóra to wygląda jak alergia
    takie chrosteczki wychodzą w różnych miejscach , czasami sa dwie czasami całe skupiska
    a uczulać może wszystko , nie tylko czekolada
    Miłoszek miał chrosteczki w skupiskach na rączkach ,nóżkach brzuszku i lecach - po kurczaku
    A Igor dostał takich chrostek na całym ciele rozrzuconych równomiernie- po krówce

3. reklama
  4. avocado2

avocado2 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Nastka też ma - skupiska pod kolanami, w łokciach i na brzuszku. Do tego coś jakby pokrzywka na pupie i w okolicach sromu. Byliśmy u alergologa - to pewnie pokarmowe (mogło być od białka jajka, pomidora, ale też od konserwantów, bo dawałam jej spróbować sałatki warzywnej z majonezem i kanapki z wędliną).

Teraz smarujemy ją maścią, dajemy syrop, odstawiliśmy wszystkie 'nowości' i czekamy aż zejdzie (lekarka dała nam 2 tygodnie). Potem możemy powolutku wprowadzać nowe pokarmy i obserwować. Z tym, że już ponad tydzień ją leczymy, a to świństwo nie schodzi... :(

Pozdro,
    Ania

5. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

To, ze to alergia, to nie mam watpliwosci, chcialam tylko wedziec, czy to jakis typowy objaw jakiejs alergi, czy zapalenia skory, ale wyglada na to, ze nie.
    Odstawiam stopniowo pokarmy - soki, pomidory, serki, obecnie w odstawke pojdzie gluten, jak narazie po zadnym odstawionym nie bylo poprawy - ciagle coraz wiecej chrostek...
    Po glutenie odstawimy bialka, jak i to nic nie wykarze, to juz bedzie czas na alergologa i testy :(

Pozdrawiam,

6. avocado2

avocado2 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziś Nastka znowu była u lekarki, bo jej się pod kolanem zrobiło strasznie czerwone i skóra się zaczęła łuszczyć. I lekarka powiedziała, że jej to wygląda na zmiany grzybiczne... To ja już zgłupiałam.

7. mamusiaagusia

mamusiaagusia mama chłopaczków dwóch

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój Oskar miał to samo.Na obu nózkach.
    To jest AZS.Tylko musisz wydedukować na co??
    Najprawdopodobniej na pokarm.

8. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Mamusiaagusia - z tego co czytalam to AZS to nie tylko chrosteczki, ale dochodzi zaczerwinienie, skor jest sucha i swedzeni, a u nas nic takiego nie wystepuje.
    Chrostki sa ledwo wyczuwalne i wlasciwie niewidoczne. Taki grysuczek. A skora jest sucha tylko na lokciach, bo na calych nozkach taka fajna jedrna, nawilzona...

9. mamusiaagusia

mamusiaagusia mama chłopaczków dwóch

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiesz co to nie wiem co to.
    Masz racje do AZS dchodzi wysuszona skora,zaczerwienienie, czasami obrzek.
    No i to swędzi .
    A takie małe krosteczki to nie wiem co to ??? ??? ???

10. reklama

Poleć forum