reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mleko krowie po 1 roku. Jak jest za granicą?

Elamama

Aktywna w BB
Pytanie do mam dzieci mieszkających za granicą- jak długo podaje się w krajach gdzie mieszkacie mleko modyfikowane? Syna, który ma obecnie 10 lat karmiłam mlekiem modyfikowanym do 1 roku życia a potem podawalam zwykle z kartona. Przeżył Nie miał nigdy kłopotów z niedoborem np. żelaza. Ale zaznaczam że mleko krowie pił 2x razy dziennie po 180 ml bo w tym wieku jadł dużo innych juz uroizmaconych posiłków. Zastanawiam się nad tym bo mam córeczkę, która niebawem kończy rok. A jak jest za granicą?Czy może tylko u nas jest tak silny wpływ firm farmaceutycznych? A co Wy o tym myślicie?

reklama

Patrish

Fanka BB :)
Cześć
Mój synek ma obecnie 19 mc do 15 mc karmiłam piersią a od 7 mc rozszerzałam dietę
Do tej pory mały nie choruje i rozwija się dobrze mleka krowiego w czystej postaci nie podaje za to nabiał mały dostaje w serach jogurtach koktajlowych mlecznych czy kakao robię mu placki naleśniki na bazie mleka
Dodam ze ja mieszkam w Polsce i nie ruszają mnie te puszki z cyferka 3 i 4

olcia1718

Moj synek ma 17 mies jeszcze pije moje mleko.Krowiego w czystej postaci jeszcze nie mial w ustach. Je sery jogurty naturalne itp..

Shaer

U nas prawie 17 miesiecy Odrzucone mm i mleko krowie, nie akceptuje nic prócz mleka mamy.Ale mannę robię mu na krowim, wcina sery i jogurty.

DarkAsterR

Ja rozszerzam dietę od 18 tygodnia i kaszkę mannę na śniadanko podaje na krowim mleku. Plus mleko modyfikowane i zbilansowane bogate w rożne składniki posiłki.
Podczas wakacji w kwietniu pojechaliśmy na farmę i od farmera kupowałam krowie mleko prosto z udoju. Mieszalam je z mlekiem z kartonu i robiłam kaszkę mannę. Problemów nie ma, mała zdrowa jak rydz. Ma 7 mcy. Czyste mleko prosto z udoju może być dla dziecka zbyt ciezkie i takiego nie powinno sie podawać. Dlatego dodawałam krowiego z kartonu zeby je nieco „rozcieńczyć”. Najlepsza manna pod słońcem :)

GoJ

Miasto
Warszawa
Krowie prosto od krowy a kartonowe szczególnie UHT to niebo a ziemia. To UHT dziecku raczej nie zaszkodzi ale i wartości odżywczych mniej.

ewciiik

Za granicą nie wiem jak jest. Ja podawałam mleko z kartonu jeszcze przed pierwszymi urodzinami. Nie w czystej postaci, ale np budyń. Nie uczuliły, nic sie nie stało.

jagoda87

Ja mieszkam w Holandii i moja córka po skończonym roku przeszła na normalne mleko. Tutaj lekarze tak zalecają bo uważają ze to jest lepsze od mm pod warunkiem ze dziecko ma urozmaiconą dietę.

ZUZA.80

8 lat temu, jak mój starszy kończył rok i mieszkaliśmy w Anglii to tam zalecano przejście na mleko krowie po skończonym roku. w tym czasie w Polsce wytyczne były, żeby karmić mm do skończenia 3-go roku życia.
Młodszy syn kończył rok 2 lata temu już w Polsce i mieliśmy powiedziane, żeby przejść na zwykłe mleko (syn nie był uczulony, bo dostawał przed skończonym rokiem jogurty i budynie na krowim, poza tym karmiony piersią) . także wytyczne w Polsce też się zmieniły :)

reklama

happybeti

show must go on...
Miasto
Søllinge
W Danii po skonczonym roku zaleca sie podawanie mleka krowiego , 1,5% .
Dopiero chyba w tym roku w sprzedazy pojawily sie tu mleka modyfikowane nr "3" ;) .
Gdy przeprowadzilismy sie tu, corka miala 18 mcy i wciaz podawalam jej mm, "3" . Oczywiscie, w sklepach byly tylko 1 i 2 :D . Wiec poczatkowo kupowalam "2" , ale potem machnelam reka i zaczelam kupowac normalne mleko w kartonie , tylko nie 1,5% , a 3,5% , pelne .

Do góry